Донбасу загрожує екологічна катастрофа - іноземні ЗМІ

Авдіївка Копирайт изображения UNIAN
Image caption Через війну на Донбасі тисячі жителів регіону можуть залишитися без доступу до чистої води

Іноземна преса пише про загрозу екологічної катастрофи на Донбасі, ставлення президента Росії до "брекзиту" і небезпеку для єврозони від зростання популістських настроїв.

Екологічна катастрофа на Донбасі

Нарощення бойових дій на Донбасі загрожує Україні екологічною катастрофою, попереджає Washington Post.

Зокрема, йдеться про загрозу водоочисній станції в Авдіївці, яка обслуговує будинки тисяч жителів по обидва боки лінії зіткнення.

Видання називає її "символом протистояння" і застерігає про наслідки її знищення.

"Нині міжнародні спостерігачі за режимом припинення вогню попереджають, що відновлення бойових дій між українською армією та сепаратистами, яких підтримує Росія, у цьому регіоні загрожує руйнацією станції, що може спричинити екологічну катастрофу й гуманітарну надзвичайну ситуацію", - пише газета.

Вибухи снарядів у Авдіївці ставлять під загрозу не лише роботу цієї станції і доступ до води для 400 тисяч жителів регіону, а й можуть спричинити витік небезпечних хімікатів, зокрема хлорину, додає видання.

Щодня на станцію потрапляє близько тонни хлорину, який є високотоксичним концентрованим хімікатом. Якщо його сховище буде пошкоджене, це може викликати "серйозні проблеми зі здоров'ям" у понад 20 тисяч людей, цитує видання компанію "Вода Донбасу", яка управляє станцією.

Путін проти брекзиту?

Президент Росії Володимир Путін не хоче виходу Великої Британії з ЄС, вважає оглядачка Financial Times Мері Дежевські.

У своїй статті під заголовком "Володимир Путін не готовий підняти келиха за брекзит автор намагається зруйнувати стереотип про те, що Росія хоче виходу Туманного Альбіону з союзу.

"Якщо ви зустрінете російського дипломата у тихому місці, то можете почути якщо не про відверту ворожість до брекзиту, то, принаймні, відчути глибокі сумніви", - пише пані Дежевські.

За її словами, Росія цінує цілісність ЄС і зручність ведення справ з ним. Окрім цього, Москва серйозно занепокоїлася через проблеми з євро та навіть пропонувала Європейському центральному банку свою допомогу, бо бачила у цих проблемах загрозу для своєї економіки.

"У сприйнятті Москви успіх ЄС – саме те, що пан Путін намагався відтворити за допомогою Євразійського економічного союзу", - каже оглядачка.

І цей союз мав би стати партнером ЄС, а не конкурентом, додає вона.

Постає єдине питання: "Якщо Росія дійсно не хоче брекзиту, чому ж тоді ані пан Путін, ані його союзники не скажуть про це?"

Можливо, причина в тому, що вони не хочуть втручатися у внутрішні справи Великої Британії, а можливо, просто в тому, що господар Кремля готовий грати роль "страховиська" для уникнення брекзиту, підсумовує автор.

Загроза єврозоні: Трамп чи популісти?

Зростання популізму в Європі є більшою загрозою для світової економіки, ніж перспектива того, що Дональд Трамп може стати наступним президентом США, пише Daily Telegraph з посиланням на одного зі світових лідерів на ринку облігацій Pacific Investment Management Company.

Компанія попереджає, що прихід до влади радикальної політичної партії у єврозоні загрожує цілісності валютного блоку.

Копирайт изображения AFP
Image caption Дональд Трамп готується стати офіційним кандидатом республіканців на цьогорічних виборах президента

За словами представника компанії Ендрю Болса, обрання Дональда Трампа президентом США стане причиною "великої невизначеності" на міжнародних ринках, проте навряд чи буде приводом для значної нестабільності.

"Тож я б наголосив на тому, що посилення невизначеності більш імовірне, ніж гарантована катастрофа", - цитує видання економіста.

Ключовим ризиком для фінансових ринків Болс вважає прихід до влади у Європі "радикальних сил", які матимуть можливість впроваджувати нову політику, підсумовує видання.

Референдум не для молоді

Більше половини молодих людей не голосуватимуть на британському референдумі щодо майбутнього країни у ЄС. Про це пише Independent з посиланням на результати опитування.

Згідно з отриманими даними, "молоді люди абсолютно не долучаються" до дебатів навколо референдуму, що може загрожувати його демократичності, зазначає видання.

"Лише 47% людей віком від 18 до 24 років відповіли, що точно будуть голосувати, порівняно з 80% тих, кому за 65", - повідомляє Independent.

Згідно з результатами попереднього опитування, третина молоді висловилася б проти брекзиту, а нові результати свідчать про те, що лише 16% представників цієї вікової категорії відчувають, що достатньо проінформовані про наслідки референдуму.

На думку заступника голови організації, яка замовила опитування, Дарена Х'юджа, молодь не достатньо активно залучали до дебатів про вихід з ЄС.

"Той факт, що зацікавленість не зросла з кінця березня свідчить про те, що проблема поглиблюється або навіть загострюється", - цитує видання пана Х'юджа.

Він додав, що понад мільйон молодих британців ще не зареєструвалися для участі у референдумі. Для цього у них ще є час до 7 червня.

Тетяна Кирилюк, Служба моніторингу ВВС.

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів