Огляд ЗМІ: як Парубій хоче реформувати Раду?

як Парубій хоче реформувати Раду? Копирайт изображения UNIAN
Image caption Андрій Парубій розповів про свої амбітні плани

Як парубій планує покращити роботу Верховної Ради, за що Кравчук критикує Порошенка, та чому Саакашвілі "пригальмував" свій політичний проект - теми огляду українських тижневиків.

Плани Парубія

Скільки законопроектів має ухвалювати Верховна Рада щодня, розповідає в інтерв'ю журналу "Новое время" спікер Андрій Парубій.

На думку голови парламенту, депутати мають кожного пленарного дня ухвалювати "від двох до чотирьох ключових законопроектів". Це значно більше, ніж в англійському парламенті, де, за словами Парубія, гарним показником вважається ухвалення двох документів на тиждень.

Підвищувати працездатність народних обранців він планує завдяки змінам у роботі Верховної Ради. По понеділках будуть публічні дебати з урядом, по середах будуть працювати в комітетах, а по п'ятницях будуть парламентські слухання, обіцяє спікер. При цьому кількість пленарних тижнів має зрости з двох до трьох на місяць.

Амбітні плани у Парубія і щодо виборчої реформи. Він вважає, що змішану систему потрібно замінити на систему з відкритими списками, а мажоритарні округи скасувати.

"В кожному окрузі партія буде висувати не одного, а певну кількість кандидатів - умовно 5-10. Виборець буде голосувати за партію і одночасно обирати, хто з запропонованих кандидатів від партії має представляти їхній округ", - так собі бачить оптимальну виборчу систему голова парламенту.

Говорячи про сценарії вирішення конфлікту на сході, Парубій згадує досвід Хорватії. Там, за його словами, між початком конфлікту і воєнною фазою минуло чотири роки.

"Хорвати йшли на такі компроміси, що якби українці це почули, то слово зрада було б найбільш ввічливим: разів 18 ухвалювали рішення про особливі статуси, йшли на будь-які поступки", - відзначає спікер.

Що Кравчук думає про Порошенка

Image caption Леонід Кравчук назвав Порошенка освіченим менеджером

Спрямувати всі зовнішні і внутрішні сили на те, щоб переконати чи зупинити Росію. Таким бачить вирішення конфлікту на Донбасі колишній український президент Леонід Кравчук.

В інтерв'ю журналу "Корреспондент" він зізнався, що за часів його президентства відносини з Росією "висіли на волосині" десятки разів і щоразу сторонам вдавалося домовитися. Кравчук наводить приклад того, як він підписав указ про підпорядкування Чорноморського флоту Україні, після чого Борис Єльцин видав "прямо протилежний" указ.

"І на флоті починається конфлікт, переростає у стрілянину. Один із кораблів іде з Севастополя в Одесу, по ньому відкривають вогонь бойовими снарядами", - передає градус тодішньої напруги Кравчук. Зрештою, за його словами, українська і російська сторони ухвалили "взаємно прийнятне рішення" про Чорноморський флот.

В інтерв'ю пан Кравчук хвалить чинного президента Петра Порошенка за те, що йому вдалося "зупинити агресію Росії", і називає нинішнього главу держави "освіченим менеджером".

Разом з тим, Кравчук критикує Порошенка за "легкі обіцянки" на кшталт поширення українського суверенітету "на весь Донбас" вже цього року. А також закликає виправити помилки "в кадровій політиці", оскільки вважає, що Порошенко має "принцип" оточувати себе менеджерами з бізнесу.

Міліція в поліції

Копирайт изображения UNIAN

Про те, як у Національній поліції борються з колишніми міліціонерами, які не пройшли переатестацію, але поновилися на службі завдяки рішенню суду, розповідає "Фокус".

Показовим є приклад Григорія Мамки, колишнього заступника начальника Головного слідчого управління МВС з "неоднозначною репутацією".

Після його звільнення і поновлення на службі через суд Нацполіція вирішила відправити Мамку проходити службу в Авдіївці, розташованій в зоні АТО.

"Тепер він оскаржує в суді і це рішення", - пише тижневик.

Загалом в країні вже переатестовано понад 23 тисячі колишніх міліціонерів, відзначає видання. З них понад три тисячі члени комісій рекомендували звільнити. Однак не менше 70% тих, кого мали звільнити, звернулися до суду і вимагають не лише поновлення на службі, а й виплати зарплати за той час, поки вони не працювали.

І мають непогані шанси повернутися на роботу, оскільки у членів атестаційних комісій немає доказів того, що співробітник має бути звільнений.

"Ключова складність у тому, що під час співбесід не відбувається не лише аудіо- чи відеофіксація, а навіть у протоколах питання і відповіді не записуються. Відповідно, коли комісія робить висновок про невідповідність поліцейського посаді, підстави таких рішень лишаються загадкою", - констатує журнал.

Більше ворогів, ніж друзів

Як Петро Порошенко "повернув Міхеіла Саакашвілі в губернаторські рамки", розповідає "Дзеркало тижня". Газета пише, що, влаштувавши минулого тижня обшук в Одеській обласній держадміністрації, "Київ фактично вказав колишньому президентові Грузії на його місце в ієрархії української влади".

Копирайт изображения EPA

Після двох зустрічей між Порошенком і Саакашвілі, одна з яких була непублічною, одеський губернатор усвідомив, що в українській політиці у нього "ворогів значно більше, ніж друзів", відзначає газета.

За даними джерел "Дзеркала тижня", після спілкування з президентом Саакашвілі "пригальмує" з форсуванням свого політичного проекту, але не закриє його.

"А екс-заступник генпрокурора Давид Сакварелідзе продовжить роз'їжджати регіонами України, фактично презентуючи нову політичну силу, ідеологом і драйвером якої, за його словами, без сумніву, буде Саакашвілі", - пише тижневик.

Між тим, "вільно рухати свій політичний проект" губернатор навряд чи зможе, оскільки він "уже викликає роздратування на Банковій", додає "Дзеркало тижня".

Огляд підготував Юрій Мартиненко, Служба моніторингу BBC

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів