Огляд ЗМІ: чому впав Ленін у "ДНР"?

ленін Копирайт изображения Reuters
Image caption Падіння Леніна у Макіївці стурбувало місцевих мешканців

7 червня українські газети пишуть про досягнення СБУ у боротьбі з міжнародним тероризмом, "ленінопад" в Макіївці та позиції України у міжнародному рейтингу кращих країн світу.

"Підстава" російських спецслужб?

СБУ вдалося запобігти серії з 15 нападів у Франції під час проведення чемпіонату Євро-2016, що розпочинається 10 червня, повідомляє газета "День".

Видання зазначає, за словами голови Служби безпеки Василя Грицака, "таємній поліції" ще в грудні 2015 року стало відомо, що до України під виглядом волонтера прибув громадянин Франції, який почав встановлювати контакти для купівлі зброї, вибухівки та інших засобів ураження – саме півроку тому почалася спецоперація СБУ.

Днями відбулося затримання "волонтера" під час спроби перетнути кордон України. У нього вилучили п’ять автоматів, понад п’ять тисяч набоїв, два РПГ, 18 снарядів до них, 125 кілограмів тротилу, 100 детонаторів.

Копирайт изображения SSU
Image caption Вилучений у зловмисника арсенал

Затриманий повідомив, що об’єктами нападів у Франції мали стати мусульманська мечеть, єврейська синагога, податкова адміністрація, пункти спостережень за автобанами, сказав пан Грицак.

"День" розповідає про одну з версій, яку висунуло керівництво СБУ – "російський слід" у цій справі, адже дії "волонтера", на думку фахівців, виглядають недолугими.

"Версія про "російський слід" виникла у самому кінці, коли між ним і тими, з ким він спілкувався, у межах операції, організованої СБУ, він запропонував додатково кілька тисяч євро за те, щоб громадянин України супроводив цей вантаж на територію Європи. І це ключовий момент", – заявив голова СБУ.

П’ять новин для економіки

"Сегодня" розповідає про законодавчі новації у галузі економіки: від пенсій до держпідприємств.

Аналізуючи новації, газета виокремлює зміни у державному управлінні. Згідно з законом, який депутати ухвалили 2 червня, наглядові ради підприємств будуть незалежними, а для їх створення тепер не потрібно перетворювати державні підприємства у корпорації.

На думку економіста Олександра Жолудя, запровадження такого органу у держуправлінні дозволить знизити рівень корупції.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Віце-прем'єр-міністр Павло Розенко запевняє, що пенсійний вік поки не підвищать

Газета повідомляє, що депутати також внесли зміни до Податкового кодексу та скасували пенсійні податки як для тих пенсіонерів, які працюють, так і для тих, хто не працює. При цьому оподаткування зберігається для пенсій, які перевищують 10 прожиткових мінімумів.

Але до кінця року пенсіонери, які працюють, отримуватимуть лише 85% своєї пенсії – так званий "знижений" коефіцієнт у нормі закону зберегли.

Також в Україні створюється інститут приватних виконавців, які доповнять державну виконавчу службу. Видання пише про створення Єдиного реєстру приватних виконавців та Єдиного реєстру боржників.

Повалили Леніна у Макіївці

"Україна молода" повідомляє, що декомунізація докотилася й до територій самопроголошених республік на Сході: днями у центрі Макіївки, що підконтрольна сепаратистам, невідомі повалили 3-метровий пам’ятник вождю, встановлений неподалік будівлі райвиконкому у 70-ті роки минулого століття.

Видання пише, що інформація про "ленінопад" швидко поширилася містом, але думки місцевих про цю подію розділилися. Переважна більшість громадян вважає, що це справа рук "бандерівців", які прокралися у місто, щоб "дестабілізувати ситуацію", а комуністи переконані, що пам’ятник зруйнували "поплічники неофашистів".

Вони вимагають від адміністрації міста вжити заходів для забезпечення безпеки і збереження на території Макіївки всіх пам’ятників радянської епохи.

Копирайт изображения EPA
Image caption Бойовики обіцяють захищати радянську спадщину

А власне адміністрація міста не бачить "бандерівського сліду". Там заявили, що пам’ятник перебував в аварійному стані і просто розсипався, не витримавши випробувань негодою.

"Сепаратистам не вигідно, аби серед населення ходили чутки про наявність в місті проукраїнських активістів, – коментує ситуацію одна з волонтерок. – На окупованих територіях є чимало "укропів", але не всі ладні на такі вчинки. Люди залякані, бояться зайвий раз говорити українською, не те, щоб таким чином висловити непокору до "руського миру", пише газета.

Україна у рейтингу кращих країн світу

"КП в Украине" аналізує рейтинг The Good Country, у якому Україна посіла 78-місце серед 163 позицій.

Газета повідомляє, що Україні вдалося зайняти таку, досить високу сходинку, завдяки двом категоріям із семи – "світовий порядок" (49-е місце) та "наука і технології" (14-те місце).

В інших категоріях Україна має наступні показники: "культура" (82-е місце), "планета і клімат" (95-те місце), "здоров’я та добробут" (96-е місце), "розквіт та рівність" (126-е місце), "міжнародний мир та безпека" (167-ме місце).

Експерти газети прокоментували ситуацію таким чином: "Під "світовим порядком" слід розуміти спрямованість зовнішньополітичної активності, а саме євроінтеграцію, – вважає економіст Андрій Мартинюк. – Оскільки у більшості категорій Україна відверто "провалилася", автори рейтингу таким чином вирішили нас "підтримати і не дали впасти нижче африканських країн".

Стосовно 14-го місця у категорії "наука і технології", експерт Ігор Лисицький зауважив: "Для того, щоб дійсно рухатися вперед і розвиватися, потрібно зрозуміти, де ми справді знаходимося в реальності, а не зважати на рейтинги, які правдами і не правдами тягнуть нас вгору", повідомляє газета.

Служба моніторингу ВВС.

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів