Огляд ЗМІ: чому на Донбасі знову стріляють?

Копирайт изображения unian
Image caption На Донбасі зростає напруження

Причини ескалації боїв на Cході, можливість перезавантаження парламенту, підвищення комунальних тарифів та нова експозиція у Національному музеї історії України - в огляді преси за 14 червня.

Чому загострилась ситуація на Донбасі?

"Сегодня" розбирається у причинах загострення конфлікту на Донбасі.

Газета зазначає, що внаслідок бойових дій почастішали повідомлення про загибель українських військовослужбовців і цивільних.

За словами заступника спікера українського парламенту Ірини Геращенко, за останні чотири тижні постраждала рекордна у цьому році кількість військових. За інформацією командира ДУК "Правий сектор" Андрія Стемпицького, днями під час обстрілу шахти "Бутівка" загинули чотири добровольці, а у Генштабі повідомляють про п'ятьох загиблих бійців ЗСУ та 57 поранених за минулий тиждень.

Ескалацію спеціалісти пояснюють так: за словами військового експерта Юрія Каріна, вона пов'язана з тим, що 28 червня на саміті ЄС розглядатиметься питання про продовження санкцій проти РФ.

"Російська сторона демонструє свою улюблену тактику військового тиску: буцімто, якщо санкції не будуть зняті, ситуація на Донбасі загострюватиметься. РФ потрібні перемоги, щоб відволікти населення від економічних проблем, а схід України - це єдиний фронт, де вони можуть зараз їх отримати", - цитує газета експерта.

У свою чергу Вадима Карасьов вважає, що ескалація на Сході - "мілітаристська агонія" на шляху до миру: "По Донбасу зараз активно домовляються, а загострення - наслідок того, що військові розуміють, що все швидко скінчиться, і особливо це розуміють бойовики".

Парламент: шанси на перезавантаження

"КП в Украине" розбирається, якій з політичних сил у парламенті вигідні дострокові вибори. Газета зазначає, що на останньому засіданні погоджувальної ради про необхідність такого розвитку подій заявила лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко - після того, як її фракції не вдалося включити до порядку денного жодного із запропонованих законопроектів.

"На поточний сесійний тиждень поставлено біля 100 законопроектів, але там немає законів для людей, для розвитку держави! І треба відверто людям сказати, що в парламенті сформовано антинародну більшість, яку можна зруйнувати тільки достроковими парламентськими виборами", - цитує газета пані Тимошенко.

Копирайт изображения AP
Image caption Експерти вважають, що найбільше виборів хоче Тимошенко

Видання зазначає, що передвиборчу риторику "Батьківщини" підтримують тільки в "Опозиційному блоці", а тому, на думку експертів, шанси перезавантаження парламенту низькі. А бажання лідера "Батьківщини" за будь-яку ціну добитися перевиборів пояснюють її високим електоральним рейтингом.

Водночас, за словами експерта Василя Мокана, не можна виключати, що до весни наступного року через економічні і соціальні проблеми в країні знову гостро постане питання щодо проведення дострокових парламентських виборів.

У своє чергу, соціологи стверджують, що у випадку дострокових виборів Верховна Рада поповниться новими обличчями. За словами експерта Олександра Федоришина, наразі наявне стабільне ядро населення - 14%, які можуть скласти основу для будь-якої нової партії.

Комуналку "надули" вдвічі?

Чи є обґрунтованим підвищення тарифів на тепло для населення з 1 липня майже вдвічі, з'ясовує "День".

У статті під заголовком "Комунальні тарифи "надули" вдвічі" йдеться, що напередодні засідання Національної комісії з регулювання енергетики представники громадськості надали всі обґрунтування, чому з теперішньої ціною на газ тарифи затверджувати не можна.

Копирайт изображения AP
Image caption Суперечки про те, якою має бути ціна на газ для населення, тривають

Однак експертні розрахунки членів Нацкомісії не зацікавили. За підрахунками громадських аудиторів, газ для населення має коштувати не більше 3500 грн. за 1000 кубів, а не 6879 грн., як затвердив регулятор. На їхню думку, некоректно порівнювати вартість газу в Україні з іншими європейськими країнами, адже в Україні видобувається 19,9 млрд. кубів газу, при цьому для споживчих потреб громадян потрібно 17,2 млрд. кубів.

"Отже, українці повинні і можуть отримувати власний газ. При цьому це не чиясь забаганка - таке право закріплено в Конституції України", - каже керівник "Публічного аудиту" Максим Гольдарб.

Видання також пише, що наразі субсидії отримують близько 35% населення країни, а після підвищення тарифів, їх кількість зросте до 80% , а коштів на ці виплати бракує.

Комунізм - у Національний музей

"Україна молода" з'ясовує, чи реально створити сучасну експозицію про тоталітарне ХХ століття України у Національному музеї історії.

Відвідавши виставку і лекторій "Мистецтво на службі радянської пропаганди" журналіст наводить думку завідувача відділу історії ХХ століття Олександра Іщука, який каже про два відчуття у людей, що відвідують виставку: "Люди або ностальгують за радянським минулим і згадують, як їх приймали в комсомол чи піонери, або ж дякують, що ми показуємо, як сильно пропаганда впливала на життя людини".

Копирайт изображения Reuters

За словами генерального директора Національного музею історії України Тетяни Сосновської, радянська історія, яка була заретушована, тепер має бути відкрита: "Щоб людина будь якого віку могла проаналізувати і порівняти: як вона раніше уявляла життя в СРСР, що від неї приховували і до чого це призвело".

На думку керівника музею, оновлюючи експозицію ХХ століття, можна піти двома шляхами: або до краю заповнити музейні зали фотографіями, архівними документами, історичними речами у вітринах, або ж у гарному дизайні представити предмети й фото ключових подій минулого століття, що промовляють до почуттів і запрошують замислитися над тими подіями.

Видання також пише, що на базі оновленої експозиції, у музеї планують проводити освітні тренінги з особистісного розвитку, з прав людини, освіти.

Служба моніторингу ВВС.

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів