ЗМІ: до України їде друга людина Ватикану

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Петро Порошенко зустрічався з П'єтро Пароліною у Ватикані 2015 року

Повернення в Україну двох політв'язнів, чим загрожує референдум у Британії українцям, візит кардинала П'єтро Пароліна та порушення прав внутрішніх переселенців - в огляді преси за 15 червня.

Кого ще повернуть додому

"Сегодня" з'ясовує, що стоїть за повернення в Україну двох політв'язнів з Росії, яких обміняли на двох українців, звинувачених у сепаратизмі.

Чому обміняли саме 74-річного Юрія Солошенка і 26-річного Геннадія Афанасьєва, газеті пояснює експерт Руслан Бортник: обидва українці дійсно хворі і президент РФ Володимир Путін не хотів, щоби вони померли в ув'язненні.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Юрій Солошенко та Геннадій Афанасьєв

За словами експерта, в такому разі "вони б стали іконами українсько-російського конфлікту".

"Сам факт обміну двох українських громадян на чотирьох також українських (з журналісткою Гліщинською в Росію виїхали чоловік і дитина) дозволяє Путіну сказати: по-перше, ми забрали з України журналістів, по-друге - матір, яка народила в СІЗО, по-третє – це "громадянський конфлікт"... В обміні Савченко Путін програв: йому довелося визнати офіційний статус ГРУшників. А в цьому обміні - відігрався", - цитує газета експерта.

Інші експерти вважають, що такий обмін може свідчити про визнання роботи російських агентів впливу в Україні.

Газета припускає, що наступними, кого поміняють, можуть стати ще троє українців. Вибирати є з кого, адже за даними Центру громадянських свобод, на території РФ залишається ще щонайменше 31 політув'язнений, серед яких 16 кримських татар.

Чим загрожує Україні "брекзит"

"КП в Украине" з'ясовує, чим може обернутися для України вихід Британії з Євросоюзу.

Газета повідомляє, що на референдумі, який призначено на 23 червня, уподобання "за" та "проти" перебування в ЄС діляться порівну.

Копирайт изображения GETTY IMAGES
Image caption Прем'єр-міністр Великої Британії агітує залишатись в ЄС

Експерти припускають, що у випадку виходу Британії з ЄС можуть постраждати не тільки фунт, євро та європейські валюти, але й українська гривня.

"Висока ймовірність того, що в процесі девальвації фунта до євро, обидві валюти просто рухнуть стосовно долара і потягнуть за собою дрібні регіональні валюти. Девальвація зачепить і гривню, яка може подешевшати на 5-10%", - каже фінансовий аналітик Віталій Шапран.

З іншого боку, на думку експертів, після виходу Британії з ЄС багато компаній, які зараз вільно торгують в Євросоюзі, змушені будуть переносити свої виробництва. Але Україні отримати ці інвестиції навряд чи вдасться, пише газета.

Папа для Донбасу

Про мету офіційного візиту до Києва генерального секретаря Ватикану кардинала П'єтро Пароліна, розповідає "Україна молода".

Газета зазначає, що "друга особа Ватикану" має намір продемонструвати солідарність з українцями в непростий період їхньої історії. А також запустити гуманітарну програму "Папа для України" для допомоги тим, хто постраждав у результаті конфлікту на Донбасі.

Очікується, що за п'ять повних днів кардинал відвідає Київ, Запоріжжя та Львів: програма візиту надзвичайно насичена і передбачає дипломатичну, пасторальну і гуманітарну частини.

Копирайт изображения AFP
Image caption Папа Римський один раз був в Україні у 2001 році

За інформацією газети, представник Ватикану зустрічатиметься не тільки з керівниками держави і духовенством, але й вимушеними переселенцями в Запоріжжі.

Програма також передбачає "зустріч із бідними".

Газета також повідомляє, що речник Ватикану назвав приблизний розмір благодійної допомоги, яку католики Європи зібрали для жителів Донбасу і переселенців з ініціативи Папи Римського Франциска.

А головний кабінет комітету з гуманітарної допомоги буде розміщуватися в курії Харківсько-Запорізької єпархії, з метою гарантувати фактичну доставку зібраних коштів постраждалим.

Порушують права

Газета "День" побувала на пікеті, що вчора відбувся під Кабінетом міністрів. Масштабне зібрання відбувалося під гаслом "За наші і ваші права" - проти змін до урядової постанови №637 "Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам".

На думку протестувальників, документ впроваджує багато дискримінаційних норм, що стосується механізму отримання внутрішньо переміщеними особами (ВПО) соціальних виплат і пенсій.

Копирайт изображения AFP
Image caption Уряд починає суворо контролювати переселенців, які хочуть отримувати допомогу від держави

Громадськість обурило, що зміни не лише не обговорювалися у суспільстві, а й не погодили з міністерством з питань тимчасово окупованих територій.

За словами аналітика Олени Виноградової, представники громадськості разом з чиновниками працювали над пропозиціями до змін і несподівано дізналися, що постанову вже опубліковано, пише газета.

Одна з головних проблем документу полягає в тому, що навіть після поновлення довідки ВПО, її власник почне отримувати соцвиплати щонайменше через два або шість місяців.

При цьому виплати за період очікування не нараховуються. "День" наголошує, що часто соцвиплати - це єдине джерело доходу для людей.

А якщо чиновники запідозрять, що переселенець не проживає за адресою, вказаною в документах, до нього можуть прийти з перевірками навіть представники СБУ.

Видання припускає, що боротьба за цивілізований механізм отримання соцвиплат буде тривалою і складною, бо згідно з регламентом кабміну, такий процес триватиме місяцями.

Люди готові до боротьби за свої права, адже, на їхню думку, дискримінаційне розпорядження - проблема не самих переселенців, бо порушення прав у державі стосується всіх її громадян.

Служба моніторингу ВВС.

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів