Financial Times: чи успішний мер Кличко?

Копирайт изображения UNIAN

Яке політичне майбутнє чекає на Віталія Кличка? Як вплине дискваліфікація російських легкоатлетів на стосунки Заходу з Кремлем? І чому дедалі більше британців займаються йогою? Про це – в огляді західної преси 20 червня.

Майбутнє Кличка

Чи стане посада мера Києва трампліном в успішну політичну кар'єру для Віталія Кличка? Відповідь на це питання шукає британська Financial Times.

Поки міський голова заперечує наявність амбіцій на більш високі посади, думки щодо його успішності у столиці розділилися, зазначає видання.

"Я не бачу якихось змін на краще, але й великих скандалів не помітив. Можливо, можна зарахувати як досягнення, що за два роки війні місто функціонувало без серйозних порушень", - цитує газета академіка Андреаса Умланда, який живе в Києві.

Іншим досягненням можна вважати і економічні показники міста, додає газета. За словами самого пана Кличка, вища прозорість держзакупівель дозволила збільшити доходи київського бюджету на 30% - в той час як загальноукраїнський ВВП за минулий рік зменшився на 10%.

Як наголошує видання, меру вдалося уникнути обвалу рейтингу, який, зокрема, спіткав його союзника по протестах на Майдані Арсенія Яценюка.

Проведене в березні опитування показало, що 19% українців сприймають київського мера "дуже" або "дещо" прихильно. Це менше, ніж показники одеського губернатора Міхеіла Саакашвілі, але майже один рівень із президентом Петром Порошенком, зазначає Financial Times.

Москва в ролі жертви

Копирайт изображения other

Москва може поновити розмови про антиросійську змову на Заході після заборони російським легкоатлетам виступати на Олімпійських іграх, вважає International New York Times.

Газета пише, що у Москві звістку про дискваліфікацію сприйняли "з позиції жертви". До того ж, заборона на виступ в Ріо ставить під сумнів успіх плану президента Володимира Путіна позбавити Росію статусу "вигнанця" у світовій політиці.

Саме це, як додає видання, він намагався зробити на економічному форумі минулого тижня, де, зокрема, скаржився на розширення НАТО, тоді як Росія після розпаду СРСР сподівалася на "еру доброзичливості".

"Відчуття захованого приниження у пострадянський період відчувалося також у спорті, і олімпійська дискваліфікація спонукала росіян дати вихід своєму гніву", - наголошує International New York Times.

Газета цитує Олексія Пушкова, голову парламентського комітету з зовнішньої політики, який уже заявив, що рішення про дискваліфікацію – це "акт політичної помсти за незалежну зовнішню політику".

Лікує тіло та душу

Копирайт изображения AFP

Британці щороку витрачають 790 мільйонів фунтів на зайняття йогою, пише Daily Telegraph. Її популярність тільки зростає, особливо серед тих, кому за 50. Як зазначає видання, це не дивно, адже регулярні тренування допомагають покращити пам'ять, зміцнити серце, позбутися болю в спині та підтягнути фігуру.

Ці дані підтверджують і науковці. Так, нещодавні дослідження засвідчили, що йога допомагає запобігти проблемам із пам'яттю у людей похилого віку, а також покращити сон, пише видання.

Що особливо приємно, допомогти можуть навіть заняття раз на тиждень. Наприклад, цього вистачило учасникам дослідження, проведеного вченими Університету Каліфорнії у Лос-Анджелесі. Піддослідні прозвітували про покращення пам'яті та зменшення тривоги та стресу, констатує газета.

Особливу уваги фахівці приділяють саме заспокійливим функціям йоги, що виходять на перший план у боротьбі з депресіями. Наприклад, інструктор Анна Ешбі пропонує спробувати "відновлювальну" йогу – на таких зайняттях кожну асану треба тримати по 12 хвилин. "Це дає передишку нервовій системі", - цитує її Daily Telegraph.

Огляд підготувала Яна Люшневська, Служба моніторингу BBC

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів