Огляд ЗМІ: чому загострилась ситуація на Донбасі

Копирайт изображения Getty
Image caption Таких боїв на Донбасі не було вже 10 місяців

24 червня українські газети пишуть про референдум у Британії, чергове загострення ситуації на Донбасі та ювілей Конституції України.

Донбас: знову загострення

Розповідаючи про події в зоні АТО, "Україна молода" зауважує, що інтенсивність обстрілів на Донбасі сягнула показників серпня минулого року.

За словами спікера Адміністрації президента з питань АТО Олександра Мотузяника, таких активних бойових дій уздовж усієї лінії розмежування не було останні 10 місяців.

Газета нагадує, що у серпні 2015 року ситуація загострилася через провокації сепаратистів, що призвело до численних втрат серед українських вояків та жертв серед цивільних.

Нині, як пише видання, сепаратисти так само використовують заборонену зброю вздовж всієї лінії зіткнення, а також обстрілюють житлові квартали населених пунктів Авдіївка, Первомайське та Водяне.

Вибір Британії: нові виклики для України

Публікуючи низку матеріалів, присвячених референдуму в Сполученому Королівстві, "Сегодня" зауважує, що будь-які його результати вплинуть на майбутню долю України.

Політолог Руслан Бортник у своєму коментарі зазначає, що вже сам факт плебісциту посилює позиції євроскептиків у Сполученому Королівстві і послаблює проекти посилення євроінтеграції, зокрема і стосовно створення спільних сил безпеки і ринків інвестицій.

Копирайт изображения Getty
Image caption Тим часом Велика Британія проголосувала за вихід з ЄС

"Для України це означатиме, що питання євроінтеграції, які на сьогодні є дуже далекі від нас, будуть відсунуті ще далі, якщо взагалі будуть можливими. Це буде глибоке замороження євроінтеграційних процесів... ЄС концентруватиметься на внутрішніх проблемах і все меншу роль відіграватиме у зовнішньому світі, отже роль ЄС у мінському врегулювання може послабитися", – цитує видання політолога.

Політичний експерт Володимир Фесенко погоджується з думкою, що епопея з Brexit відволікає від питань, які актуальні для України, і це не є добре. Із референдумом він також пов’язує затримки у скасуванні віз для українців – плебісцит став однією з причин переносу розгляду лібералізації візового питання ближче до осені.

"КП в Украине" називає референдум "історичним".

За словами видання, спостерігалася тенденція, коли літні британці голосували "за" вихід Британії з ЄС, а молодь – "проти".

Видання також пише про загрози єдності ЄС через посилення позицій євроскептиків у деяких інших країнах.

Ювілей Конституції

Про те, як ухвалювався Основний Закон країни 20 років тому (28 червня – державне свято), "День" розпитує одного з авторів Конституції України Віктора Мусіяку.

Водночас газета зазначає, що протягом двох десятиріч один із найкращих, на думку експертів, конституційних документів у світі не зміг забезпечити цілісність і гармонійний розвиток держави.

Як пише газета, усі президенти України замість того, щоб виконувати основний закон, намагалися переписувати його. Змінюють конституцію і за президента Петра Порошенка, хоча, на думку відомого конституціоналіста Віктора Шишкіна, в умовах воєнного стану цього робити апріорі не можна.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Конституцію після 1996 року змінювали багато разів

"Ми були романтиками і вважали, що ухвалили Основний Закон, за яким віднині житиме суспільство і влада. А отримали - постійну боротьбу", - Мусіяка розповідає про роботу над ухваленням Конституції в 1996 році.

Екс-депутат дорікає нинішньому складу парламенту. За його словами жоден із сьогоднішніх 416 депутатів не прочитав 120 сторінок закону "Про судоустрій та статус суддів", при тому, що 281 проголосували за нього.

"У сьогоднішньому парламенті замість законодавчої роботи – "договірняки". Депутати ухвалили документ, який відповідає ще незатвердженим конституційним змінам", - цитує його газета.

На думку екс-депутата, наразі суспільний розвиток країни має набути не хвилеподібного накопичення обурення владою, а сталого усвідомлення відповідальності за державу широкими прошарками населення, розуміння норми Конституції, що саме народ є джерелом влади, пише газета.

Служба моніторингу ВВС.

Новини на цю ж тему