Чи демонтують у Києві пам'ятник Щорсу - преса

1 липня українські газети пишуть про нові затримання високопосадовців, очікування від Варшавського саміту НАТО, рік нової поліції та декомунізацію в столиці.

Санітарний день

Затримання виконувача обов'язків головного санітарного лікаря України Святослава Протаса і керівника одного з департаментів відомства Олександра Чепурного "КП в Украине" називає "зачисткою санітарної верхівки".

Газета цитує міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, який заявив, що це тільки початок великого очищення. Опитані ж газетою експерти поставилися до затримання скептично.

Один із колишніх співробітників міліції роботу своїх колег радить не перебільшувати. За його словами, у санітарному відомстві була задіяна звичайна схема добування грошей через премії, яка практикується ще з радянських часів і якою користуються в будь-якій бюджетній установі.

"У санітарної служби є інші, набагато прибутковіші джерела доходу: закрити очі на порушення, дати дозвіл на експлуатацію об'єкту без перевірок тощо", - пояснює експерт.

Копирайт изображения AFP
Image caption Військові навчання НАТО у Польщі

Сумнівається в тому, що гучне затримання покращить роботу санітарної служби, президент Всеукраїнської ради захисту прав і безпеки пацієнтів Віктор Сердюк.

За його словами, ці затримання не допоможуть змінити ситуацію із забрудненням води в Ізмаїлі, розв'язати питання відходів у Львові і багато інших проблем, безпосередньо пов'язаних з діяльністю санітарних служб.

Експерт порівняв ситуацію в санітарній службі з українським футболом: поле є, спортивна форма теж, футболісти бігають, от тільки голів не забивають.

Україна – НАТО

Про очікування від Варшавського саміту НАТО і перешкоди на шляху України до членства в альянсі "День" розпитує заступника міністра оборони Ігоря Долгова.

Газета повідомляє, що в рамках саміту, який розпочнеться за тиждень, пройде засідання Комісії "Україна – НАТО".

"Україна є єдиною країною-партнером альянсу, з якою проводять окремий захід на рівні глав держав та урядів", - каже пан Долгов.

За його словами, Україна має досвід співпраці з НАТО і знає, куди рухатися далі.

Йдеться, зокрема, про багатонаціональний комітет із питань військового співробітництва та оборонного реформування, який працює з 2014 року і починався як двосторонній українсько-американський проект щодо співпраці у військовій сфері.

Згодом до роботи цього утворення долучилися Канада, Великобританія, Литва і має приєднатися Польща.

Рік нової поліції

Копирайт изображения npu.gov.ua

"Сегодня" аналізує роботу патрульної поліції, яка через рік після створення працює у 32 містах країни.

Газета нагадує, як 4 липня минулого року у рамках реформи МВС на своє перше чергування в Києві вийшли дві тисячі копів.

Після цього патрульні з'явилися у великих містах і райцентрах. Кілька тижнів тому вони вийшли на службу в Маріуполі, наступні на черзі - Бердянськ і Мелітополь.

Як пише газета, попри недоліки, які виникли за рік діяльності, і рядові поліцейські, і їхні керівники впевнені, що поява копів змінює Україну на краще.

Приміром, час прибуття патруля на місце пригоди скоротився з півгодини до 5-10 хвилин в умовах міста. Поліцейським від початку визначили зарплату в розмірі 8000 гривень, яку виплачують переважно вчасно.

Водночас, за статистикою Національної поліції, тільки в Києві із лав патрульних за рік вибуло майже 100 осіб. Звільняються з різних причин, але, як пише газета, скептиків у поліції не так багато.

Тим часом у МВС не приховують, що за останній рік рівень злочинності виріс. У регіональних управліннях спостерігається зростання в межах 30-50%. Але вдвічі зросла і кількість звернень громадян за допомогою. У відомстві пов'язують таку тенденцію з великою довірою до нової структури, пише "Сегодня".

Декомунізувати Щорса

Image caption У четвер під пам'ятником Щорсу вимагали його демонтажу

Хто і чому намагається демонтувати пам'ятник більшовицькому командиру Миколі Щорсу на бульварі Шевченка в Києві, з'ясовує "Україна молода".

За інформацією газети, активісти "Добровольчого руху Організації українських націоналістів" демонтаж пам'ятника героєві радянських часів хотіли приурочити до дня народження іншого історичного діяча - генерал-хорунжого Української повстанської армії Романа Шухевича.

За словами одного з активістів, київська влада на чолі з мером Віталієм Кличком зволікає із демонтажем. А "Україна молода" нагадує про закон про декомунізацію, за яким пам'ятки радянського тоталітаризму мають демонтувати.

Щоправда, в березні 2016 року в Київській міській держадміністрації заявили, що комуністичні пам'ятники, які є художньою цінністю, зносити не будуть. До їх числа віднесли і названий пам'ятник вершнику.

Аби врегулювати це питання, голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович заявив, що, відповідно до закону, такі монументи все ж мають бути демонтовані, а обговорювати можна лише місце їхнього зберігання, пише газета.

Служба моніторингу ВВС

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів