Огляд ЗМІ: чому інвестори йдуть з України?

доллари Копирайт изображения Getty

Українські газети пишуть про відтік інвестицій з України, декларування доходів та зарплати.

Хто йде і хто приходить?

"Деловая столица" розбирається, що відбувається з іноземними інвестиціями в Україні: які міжнародні компанії згортають свою діяльність, а хто в країну може прийти.

Газета відзначає, що наразі промисловий сектор України генерує тривожні новини. З країни йде чи до мінімуму згортає операційну діяльність низка міжнародних компаній.

Йдеться, наприклад, про наміри закрити завод Tetra Pak з виробництва упаковки в Києві та згортання роботи фінського виробника фарб Tikkurila. А фінська Ruukki вже закрила завод з виробництва сендвіч-панелей, в який інвестувала п'ять мільйонів євро.

Такі рішення глобальні корпорації ухвалюють не миттєво, відзначає газета. Це є наслідком падіння, яке демонструвала економіка України протягом останніх двох років.

Коментуючи ситуацію, економіст Олена Бєлан вважає, що вихід деяких компаній з ринку навряд чи є трендом.

Охочих вкладати гроші в економіку України мало, але вони є. На зміну закритим виробництвам приходять нові, але вони переважно пов'язані з агропромисловим комплексом, пише видання.

Газета нагадує, що тільки за останній рік почали роботу кілька нових заводів у цьому секторі: новий маслоекстраційний завод Allseeds під Одесою; насіннєвий завод Маіс у Дніпропетровській області вартістю понад 100 мільйонів гривень; новий завод міжнародної групи Puratos в Одеській області.

Ще одним надбанням для країни можуть стати IT-компанії. За темпами зростання обсягів іноземних інвестицій їм немає рівних. Лише торік інвестиції в український сектор збільшилися на 237%, відзначає "Деловая столица".

Які закони першочергові

Копирайт изображения UNIAN

"КП в Украине" поцікавилась у депутатів парламенту, які закони планується ухвалити до початку літніх канікул.

За інформацією газети, у пропрезидентській фракції висловлюються за невідкладний розгляд законопроекту про обов'язкове декларування доходів громадян.

"Закон готовий, його треба було б ухвалити до кінця сесії. Період декларування - четвертий квартал 2016 року. До цього моменту державним органам треба підготуватися", – каже Ніна Южаніна.

Якщо цей документ буде ухвалено, то обов'язковим декларування стане для тих українців, чиї доходи перевищать мільйон гривень, пише газета.

Видання припускає, що депутати спробують вдосконалити і процес децентралізації.

"Йдеться про законопроекти стосовно підтримки інституту старост, вирішення питань добровільного об'єднання громад у межах одного району. До другого читання готується законопроект і про земельну децентралізацію", - пояснює депутат Олена Бойко.

Також, за словами першого віце-спікера Ірини Геращенко, на цьому тижні очікується ухвалення в першому читанні законопроекту "Про оцінку впливу на довкілля".

"Цей євроінтеграційний проект належить до пріоритетних для виконання Угоди про асоціацію".

Видання відзначає відсутність у порядку денному закону, що дозволяє проведення виборів на непідконтрольних Україні територіях Донбасу. За словами голови Верховної Ради Андрія Парубія, теоретичне внесення такого документу можливе, але перспектив позитивного розгляду такого документу немає.

Скільки заробляють українці?

Копирайт изображения Getty Images

"Сегодня" з'ясовує, хто в Україні отримує найвищі зарплати і що повинен знати і вміти претендент, щоб знайти високооплачувану роботу.

Посилаючись на офіційну статистику, газета пише, що середня зарплата наближається до 5000 гривень. Найбільше заробляють в авіаційному транспорті (майже 25 тисяч на місяць), а найменше – поштарі і медики (2700 і 3070 гривень відповідно).

При цьому в 13 областях України середня зарплата не досягає й 4000 гривень.

Найменше заробляють жителі Тернопільської, Кіровоградської і Чернівецької областей, а найвищою є середня зарплата в Києві (7879 гривень).

Найбільші зарплати пропонують керівникам вищої ланки – від 14 тисяч грн. Далі розмістилися ріелтери (від 8976 гривень) і айтішники (8000 гривень).

Реальні зарплати можуть суттєво відрізнятися від озвучених в оголошеннях. За словами експерта Олександра Бєлоуса, айтішники можуть заробляти від 800 до 2000 доларів. Водночас, на думку експерта, серед претендентів високою вважається зарплата від 10 тисяч гривень.

Видання також цитує опитування одного з кадрових порталів, за підсумками якого чверть респондентів назвали гідною зарплату в 20 тисяч гривень.

Служба моніторингу ВВС.

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів