Іноземні ЗМІ: як росіяни зловтішаються з Британії

Копирайт изображения Getty Images

Західна преса пише про "зловтіху" росіян через нестабільність в Європі, закликає Девіда Кемерона вгамувати паніку у Британії та віддає шану "героїчній" футбольній збірній Уельсу.

Брекзит та "зловтіха" росіян

Нестабільність в Європі після референдуму про вихід Великої Британії з ЄС викликала неабияку зловтіху у багатьох росіян, вважає Financial Times.

Як наголошує газета, для чималої кількості мешканців Росії результати голосування свідчать, що британці розділяють невдоволення росіян політикою Брюсселя.

"Ще до подій в Україні пан Путін та інші росіяни віддалилися від Європи – через збентеження та навіть відразу. На їхню думку, жителі континенту відмовилися від традиційних цінностей – таких як національна гордість, повага до закону та порядку, християнства та сім'я - на користь надмірної толерантності та розмаїтості", - пояснює газета причини невдоволення росіян Євросоюзом.

Тепер же у Москві сподіваються, що "брекзит" стане предтечею масштабних змін, завдяки яким до влади у Європі прийдуть популістські сили на кшталт французького "Національного фронту", дружнього пану Путіну.

Та навіть у короткостроковій перспективі російські політики сподіваються, що у хаосі, який спіткав Європу після референдуму, буде легше домогтися пом'ягшення або скасування санкцій.

Щоправда, в цьому сумнівається експерт із закордонної політики Федір Лук'янов.

"Механізми ухвалення рішень можуть стати настільки дисфункціональними, що політики навіть не зможуть домовитися і скасувати санкції проти Росії", - цитує його Financial Times.

Час загоювати рани

Уряд мусить негайно вжити заходів для вгамування "паніки" в британській економіці після референдуму про вихід з ЄС. До цього закликає журналіст Меггі Пагано у статті для Daily Mail.

"Є тільки один чоловік, який може заповнити створений ним самим політичний вакуум. Це прем'єр-міністр – той, хто скликав цей референдум та привів нас до цього безладу", - зазначає автор.

Копирайт изображения Getty
Image caption Кемерону пропонують заспокоїти країну

На думку журналістки, Девід Кемерон мусить почати із "банального", але "символічного" кроку – покликати європейських лідерів на "старомодне потискання рук та фотосесію" на позачерговому саміті ЄС, який міг би відбутися у Лондоні або іншій європейській столиці.

"Чи є кращий спосіб показати, що ми хочемо мирних та взаємовигідних переговорів щодо торгівлі? Це можуть бути дипломатичні відносини, які ми б зберегли завдяки членству в НАТО та міжнародних групах на кшталт G20", - йдеться у статті.

Також авторка пропонує надати громадянам ЄС повне право залишатися у Великій Британії.

"Вийдіть із темряви і виявиться, що все не так погано", - резюмує вона у статті для Daily Mail.

Чи настав час для президента-жінки?

Американцям важко сприймати жінок як лідерів, але ймовірна номінація Гілларі Клінтон кандидатом у президенти може суттєво змінити ситуацію. Про це пише Кетлін Кеннеді-Таунсенд, дочка Роберта Кеннеді, у статті для International New York Times.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Американцям важко сприймати жінок як лідерів, вважає Кетлін Кеннеді-Таунсенд

Як зазначає авторка, яка й сама обіймала політичні посаді у штаті Меріленд, жінки вже були лідерами країн Європи, Латинської Америки, Азії та Північної Америки. Чому ж цього досі не сталося у США? Пані Кеннеді-Таунсенд вважає, що причина – у відсутності "архетипу могутньої жінки" в американській культурі.

"В нас немає монархії, тож немає і королев, як у Європі. Наша нація заснована на ідеалах християнства, а нашого Бога ми уявляємо чоловіком", - пише авторка. "Наші свята, що присвячені лідерам, стосуються тільки чоловіків – згадати хоча б День Мартіна Лютера Кінга, День президентів та 4 липня, коли ми згадуємо батьків-засновників".

На тлі цих стереотипів, продовжує пані Кеннеді-Таунсенд, пані Клінтон довелося адаптувати свій стиль та вигляд так, щоб відповідати очікуванням від жінки-лідера. Тепер в неї з'явилася і інша важлива місія – "показати молоді, як могутня американська жінка виглядає та діє на порозі перемоги у перегонах за головну посаду у світі", резюмує авторка.

Героїчні темні конячки

Напередодні півфіналу Євро-2016 британська Daily Telegraph розповідає про секрет успіху "героїчних темних конячок" чемпіонату – збірної Уельсу. Видання вважає, що за досягненнями валлійців стоїть перш за все шалена мотивація і бажання відігратися за всі особисті невдачі в минулому.

Копирайт изображения AP

Газета зазначає, що окрім зірок на кшталт Гарета Бейла, в команді чимало футболістів, які навіть не мріяли про топ-клуби. Ще більш красномовною є історія тренера Кріса Коулмана, який не надто успішно тренував клуб "Ковентрі Сіті", а вже на посаді керманича збірної став свідком нищівної поразки своєї команди від Сербії у 2012 році - 1:6. Також можна згадати й смерть колишнього тренера збірної Гері Спіда у 2011 році.

"Це емоційна історія, яка стала реальною завдяки силі духу, майстерності та організованості. Це головна історія цього Євро, як і героїзм збірної Ісландії", - пише газета.

Тепер, на думку Daily Telegraph, тренерському майбутньому пана Коулмана ніщо не загрожує: фахівець або залишиться на чолі збірної Уельсу, або перейде до сильного європейського клубу, "який раніше на нього навіть не подивився б".

Огляд підготувала Яна Люшневська, Служба моніторингу BBC.

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів