Огляд ЗМІ: говорити про вступ України до НАТО зарано

джон керрі Копирайт изображения AP
Image caption Джон Керрі вважає, що наразі передчасно говорити про членство України в НАТО

У п'ятницю українські газети пишуть про візит держсекретаря США, міжнародні військові навчання, українсько-американський космічний проект та життя Донецька.

Американський візит

"КП в Украине" аналізує зустріч Петра Порошенка та держсекретаря США Джона Керрі в Києві та вказує на важливі заяви напередодні саміту НАТО.

Український президент сказав, що "США є і залишаються ключовим союзником України на міжнародній арені".

Водночас Джон Керрі повідомив, що Штати вважають питання вступу України в НАТО передчасним.

Видання пише, що глава української держави заявив про намір подати заявку на членство в альянсі.

При цьому газета вважає, що найважливіша заява американського дипломата стосується підготовки України до виборів на Донбасі. "Президент Порошенко вже значно просунувся в питання виборів, амністії, сфокусувавшись на політичних аспектах децентралізації", - цитує газета американського дипломата.

Міжнародні навчання

"День" підбиває підсумки міжнародних військових навчань, які завершуються в центрі миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

Газета пише, що в маневрах задіяно понад 1 800 військових з України, США, Британії, Болгарії, Литви, Канади, Туреччини та інших країн.

Копирайт изображения UKRINFORM

Навчання покликані допомогти військовим опанувати методики армій провідних країн світу, покращити рівень взаємодії між підрозділами сухопутних військ США, України, армій країн-учасниць НАТО та членів програми "Партнерство заради миру".

"Участь у навчаннях такої потужної групи товаришів по зброї засвідчує широку міжнародну підтримку у боротьбі українського народу за суверенітет і територіальну цілісність", – каже заступник командувача Сухопутних військ ЗСУ генерал-лейтенант Руслан Хомчак.

"Військовослужбовці діяли вправно та злагоджено. Та й загалом ці навчання відіграють значну роль у підготовці військ у контексті загальноєвропейської безпеки", – вважає заступник командувача Сухопутних військ ЗС США в Європі генерал-майор Тімоті МакГуаєр.

Космічний проект

Подробицями анонсованого запуску українсько-американської ракети в космос цікавиться "Україна молода".

Копирайт изображения Getty

Газета пише, що запуск очікують в найближчі місяці в рамках програми співпраці Києва та Вашингтона у сфері освоєння космічного простору.

За словами посла України в США Валерія Чалого, переговори між країнами тривали довгий час, але плани не розголошувалися зі стратегічних міркувань. Є також і спільні напрацювання до проекту.

За інформацією видання, у центрі космічних польотів на острові Уоллопс (США) пройшли наземні випробування ракети носія "Антарес". Перший ступінь американської ракети розроблений українським КБ "Південне" у Дніпрі. Ракета призначена для доставки на космічну станцію вантажів.

Випробування показали, що ціль досягнута і наступним кроком будуть випробування запуску ракетоносія, повідомляє газета.

Два роки в полоні

Газета "Сегодня" аналізує, як змінився Донецьк після двох років життя у так званій "ДНР".

Видання нагадує читачам, що два роки тому колона сепаратистів та військової техніки, залишивши Слов'янськ та Краматорськ, безперешкодно пройшла майже 100 км і увійшла в Донецьк.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Пошкоджені будинки люди відновлюють самостійно

Головною турботою донеччан сьогодні газета називаю боротьбу за виживання. Середня зарплата у місті складає 5-8 тисяч російських рублів (2 000 - 3 000 грн.).

Будівництво зупинилось ще в 2014 році. Ремонтують лише дороги, які псуються через військову техніки, пише газета. Пошкоджені військовими діями будинки мешканці відновлюють за власний рахунок.

Газета повідомляє, що громадський транспорт після восьмої вечора не працює. На зупинках вже немає автоматів з продажу квитків, натомість з'явилися "будки з білетершами". В Донецьку не працює мобільний оператор "Київстар". Тут створили провайдера послуг зв'язку "Фенікс", але дзвонити можна лише в цій мережі.

Промисловість та бізнес на окупованих територіях животіють, вважає "Сегодня". Чимало шахт затоплено, Донецький металургійний завод зупинив виробництво. Не працюють поштовий зв'язок, аеропорт, залізничний вокзал, міжміське автобусне сполучення. Банківська система - "центробанк ДНР" - діє лише в межах "республіки".

Крім того, молоді немає де працювати, додає газета. "Таке відчуття, що все створено для того, щоб молодь йшла воювати", - каже донеччанин Олег Мальцев.

Служба моніторингу ВВС.

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів