Як Путін погрожував Фінляндії - ЗМІ

Копирайт изображения RIA Novosti

Фінляндія маневрує між НАТО та Росією, Європа проходить перевірку на витривалість, Франція занурюється в п'янку атмосферу свята, а Британія не забуває про "брекзит" навіть на саміті НАТО. Про все це читайте в огляді міжнародної преси.

Фінський ребус

Про те, як Володимир Путін намагається переконати Фінляндію в тому, що безпека її кордонів залежить від Росії, пише Economist.

Видання зазначає, що під час нещодавнього візиту до Гельсінкі російський лідер запевнив Фінляндію в тому, що їй нічого не загрожує, однак це запевнення звучало як погроза.

Тижневик нагадує, що минулого року Росія дозволила двом тисячам шукачів притулку різних національностей пройти через прикордонні пости і таким чином змусила фінів опікуватися ними, аби люди не опинилися на нічийній території.

"Зважаючи на те, як прискіпливо Росія контролює свої прикордонні переходи, фінські посадовці зробили висновок про те, що Кремль надсилає сигнал, що він може відповісти на будь-який крок в напрямку приєдання до НАТО асиметричними засобами", - пише Economist.

Слова Путіна про те, що Росія не розміщує війська ближче, ніж за 1,500 кілометрів від фінського кордону, але що це може змінитися в разі вступу до НАТО, тижневик називає однією з найбільш загрозливих заяв. І додає, що насправді новостворена російська арктична бригада дислокується лише за кілька кілометрів від фінської провінції Лапландія.

"Фінляндія не вважає, що Росія буде її атакувати, не в останню чергу завдяки військовій могутності самої Фінляндії. Однак вона нервує через можливе випадкове загострення чи перекидання напруженості з Прибалтики", - відзначає видання.

Тижневик пише, що в Гельсінкі чудово розуміють, що приєдання до НАТО буде розглядатися в Москві як перетинання червоної лінії. Такі дії можуть спровокувати асиметричну відповідь, тож фіни розглядають можливість вступу до альянсу радше як засіб відлякування, пише Economist.

"Тріщини" в Європі

Копирайт изображения AFP
Image caption Володимира Путіна на саміті не було, але про нього все одно всі говорили

Невизначеність щодо того, як стримувати Росію, була очевидною на саміті НАТО у Варшаві, відзначає New York Times.

Газета пише, що на зустрічі у польській столиці були все більш очевидними "тріщини". Більшість з них сформувалися навколо питання про те, чи варто проводити політику умиротворення щодо Москви, чи навпаки демонструвати рішучість, ризикуючи викликати зустрічну реакцію.

"Від економічних санкцій, спрямованих на те, щоб тиснути на Росію, до військових навчань, які мають її відлякувати, Німеччина, Франція й Італія, схоже, відходять від жорсткої політики, яку вони розпочали після того, як президент Володимир Путін анексував Крим два роки тому", - констатує видання.

Серед прикладів більш м'якої політики New York Times згадує візит прем'єр-міністра Італії Матео Ренці до Санкт-Петербурга, висловлювання французького лідера Франсуа Олланда про необхідність співпраці з Росією та критику німецького міністра закордонних справ Франка-Вальтера Штайнмайєра на адресу організаторів масштабних військових навчань у Польщі.

"Путін перевіряє усі ці країни на витривалість і відділяє деякі з них", - цитує New York Times колишнього посла США в НАТО Ніколаса Бернса.

"П'янкий" смак перемоги

Копирайт изображения Getty
Image caption Франція - за крок до перемоги

Франція, яка вже майже місяць живе футболом, затамувала подих, пише Figaro. У неділю вся країна очікує перемоги над португальцями, яку газета називає "мрією покоління".

"Найвищу сходинку ще треба подолати", - пише видання. Разом з тим, на тлі хиткої політичної, соціальної і безпекової ситуації команда збірної Франції вже перемогла, вважає Figaro.

"Хто ще може сьогодні похизуватися тим, що вивів на вулиці мільйони французів навіть попри запроваджений надзвичайний стан? Ніхто. Хто може змусити близько 20 мільйонів телеглядачів не відходити від екрану в погожий літній вечір? Відповідь така сама", - пише газета.

"Ми не можемо вирішити всі проблеми французів. Але ми горді тим, що можемо зробити так, щоб вони забули про свої проблеми на період матчу", - цитує Figaro тренера французької збірної Дідьє Дешама.

Видання відзначає, що "хвиля Євро, в очікуванні і в надії на цунамі в неділю ввечері, змила все на своєму шляху". Протягом місяця Франція насолоджувалася святом. "Навіть декілька англійських і російських ідіотів в Марселі не змогли похитнути чемпіонат", - додає газета.

Figaro нагадує, що на початку Євро-2016 усі переймалися питанням безпеки й атмосфера була "вибуховою". Однак тепер настрій "п'янкий і веселий", констатує газета.

Тінь "брекзиту"

Копирайт изображения AFP
Image caption Пан Геммонд навіть на саміті НАТО говорив про "брекзит"

Неготовність Брюсселя вести навіть неформальні переговори про місце Британії в Європі після референдуму не означає, що таких переговорів не бажають лідери окремих європейських країн.

Міністр закордонних справ Великої Британії Філіп Геммонд заявив, що головною темою його розмов з лідерами країн на саміті НАТО у Варшаві був саме "брекзит", пише Guardian. За словами Геммонда, йшлося про те, щоб "відчути атмосферу". Зокрема в питанні гарантування взаємних прав британців у ЄС та громадян ЄС у Британії.

"Напевно, не буде перебільшенням сказати, що на столі немає жодного іншого питання, коли я зустрічаюсь з колегами. Ми на саміті НАТО, але більшість дискусій стосуються не питань НАТО, вони стосуються результатів і наслідків референдуму", - поділився міністр.

Він додав, що настрої в Брюселі можуть бути якими завгодно, але в інших європейських столицях "є розуміння політичних реалій, що те, що зроблене, не можна повернути назад".

Заяви Геммонда з'явились після того, як керівні органи ЄС заявили, що жодних переговорів з Лондоном не буде до того часу, поки Британія не розпочне офіційну процедуру виходу з ЄС, нагадує Guardian.

Огляд підготував Юрій Мартиненко, Служба моніторингу BBC

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів