Огляд ЗМІ: коли звільнять заручників?

Копирайт изображения UNIAN

13 липня українські газети пишуть про заручників конфлікту на Донбасі, підтримку ув'язненого в Росії українського режисера Олега Сенцова, нового британського прем'єра та відкриття оновленого сервісного центру МВС.

Заручники конфлікту

"Сегодня" поцікавилася долею захоплених у полон учасників війни на Донбасі з обох сторін. Газета пише, що за останні кілька днів кількість полонених, які воювали за так звані самопроголошені республіки, зросла. Водночас на непідконтрольній Україні території утримуються 112 українців, але процес обміну заручниками призупинився.

За словами уповноваженого президента України з мирного врегулювання конфлікту в Донецькій і Луганській областях Ірини Геращенко, сепаратисти блокують звільнення заручників і вимагають імністії: "Вони вимагають її для понад 600 осіб, які порушили український закон у розпал бойових дій... Вони не дають нам інформацію щодо утримання і місцезнаходження 112 українців і блокують пошуки понад 500 зниклих безвісти. Вони стверджують, що у них тільки два десятки заручників".

Вимоги представників "ДНР" до української сторони провести амністію політолог Володимир Фесенко називає ще однією спробою шантажу України, яка діє за буквою Мінських домовленостей – обмін полоненими за формулою "всіх на всіх". Експерт каже, що треба розрізняти амністію і обмін полоненими – це два окремі пункти угод, а в "ДНР" їх намагаються об'єднати.

Військовий експерт Георгій Салманішвілі вважає, що в умовах гібридної війни на Донбасі сепаратисти можуть виторговувати для себе не тільки амністію: "Це вимоги інших преференцій. Гроші чи влада, фінансування територій чи особливий статус. На мою думку бойовикам все одно: будуть їх переслідувати в Україні чи ні".

Новий прем'єр Британії та Україна

Про те, чого слід очікувати Україні від призначення Терези Мей на посаду прем'єр міністра Великої Британії, "День" поцікавився у іноземних та українських експертів.

Старший віце-президент Центру аналізу європейської політики Едвард Лукас очікує, що Мей "намагатиметься гладко здійснити Брекзіт". Втім, на його думку, "в неї немає досвіду у зовнішній політиці і вона вже прославилась своєю ворожістю до емігрантів".

Копирайт изображения
Image caption Чи зміниться політика Британії по відношенню до України, після призначення пані Мей?

Видання зазначає, що, на думку багатьох оглядачів, ім'я нового британського прем'єра асоціюється передусім із посиленням міграційних правил.

Колишній посол України у Великій Британії Володимир Хандогій називає Терезу Мей "доволі сильною фігурою, яка нагадує своєю позицією Маргарет Тетчер". За словами дипломата, в особі Терези Мей Сполучене Королівство матиме "дуже міцного" прем'єра.

Стосовно традиційної британської підтримки євроатлантичних прагнень України, то ця позиція, на його думку, не зміниться. "А ось говорити про підтримку в Європейському союзі, безумовно, вже не доводиться", – каже пан Хандогій. Втім він припускає, що така допомога може відбуватися "за лаштунками".

Він не очікує також зміни ставлення Великої Британії до РФ.

Ювілей у в'язниці

Про громадську підтримку режисера Олега Сенцова, який сьогодні зустрічає власне 40-річчя в російській в'язниці, розповідає "Україна молода".

Газета нагадує, що перше день народження за ґратами митець "святкував" у Лефортовському СІЗО, а друге – вже у Якутській колонії суворого режиму. Українці не забувають про Сенцова і на його підтримку на Майдані готують акцію до дня народження. Організатори заходу вважають це не лише підтримкою бранця, а насамперед можливістю висловити свою незгоду з політикою Росії щодо українських в'язнів.

Копирайт изображения AP
Image caption Сенцов вже друге день народження святкує у в'язниці

Газета пише, що українці у переддень ювілею пишуть онлайн-листи до бранця, які будуть роздруковані і переправлені Олегу Сенцову. Підтримають також режисера і на Одеському міжнародному кінофестивалі.

Ще більше уваги до акції в день народження Сенцова привертає той факт, що в Росії оприлюднили список "терористів та екстремістів", у якому імена 22 людей з анексованого Криму: кримські політв'язні, журналісти, громадські активісти. Загалом у федеральному списку на сайті "Росінформмоніторингу" налічується 6 103 людей, повідомляє газета.

Активістка Центру громадянських свобод, журналістка і координатор компанії Let My People Go Марія Томак розповідає, що без загальної підтримки зрушити справу буде вкрай важко, адже вона дуже заполітизована.

"Справа Сенцова в сенсі кримінальної справи ніяк не просувається, бо в ній уже винесено вирок. Готується скарга до Євросуду – усі національні інстанції вичерпано. Що стосується політичного боку – саме тут потрібна відповідальність суспільства, інакше про це просто "забудуть", – цитує газета пані Томак.

Сервісний центр: задоволені всі

"КП в Украине" поцікавилася, як працює щойно відкритий у Києві перший оновлений сервісний центр МВС України. В установі, що прийшла на зміну так званим МРЕВ, тепер можна швидко зареєструвати транспортні засоби і отримати водійське посвідчення, зняти авто з обліку, оформити зміну власника тощо, повідомляє газета.

Опитування відвідувачів центру, які скористалися електронною чергою і через деякий час отримали необхідну послугу, показало прихильне ставлення до такої новації.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Аваков обіцяє такі сервісні центри у Дніпрі, Харкові, і по всій Україні.

"Раніше доводилося по кілька годин очікувати під кабінетами, а потім виявлялось, що не в тій черзі стояв. Тепер обійшлося без курйозів", – каже відвідувач центру Дмитро.

Інший відвідувач – Валентин – теж задоволений: "Зміни відбуваються на краще. Сьогодні прийшов переоформити машину з бензину на газ. Для вирішення цього питання знадобилося лише 25 хвилин".

За словами міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, сервісні центри оновленого зразку з'являться у Харкові, Дніпрі, Львові, Маріуполі і далі по всій країні.

"Ми плануємо втілити цю реформу за дев'ять місяців", – цитує газета міністра.

Служба моніторингу ВВС

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів