ЗМІ: Недипломатичні заяви Джонсона

борис джонсон Копирайт изображения Getty
Image caption Новий міністр закордонних справ Британії відомий своїми гострими висловлюваннями

Недипломатичні заяви нового міністра закордонних справ, політика нового прем'єр-міністра Британії та її міністра фінансів та слава доньки Девіда Кемерона - в огляді британської преси.

Недипломатичний Джонсон

Independent відшукала найбільш недипломатичні висловлювання нового міністра закордонних справ Британії Бориса Джонсона.

Під час кампанії щодо виходу Британії з ЄС, Борис Джонсон казав, що ЄС намагається зробити те, що хотіли зробити Наполеон та Гітлер, але іншими методами.

Менше трьох місяців тому, коли з Овального кабінету Білого дому забрали бюст Черчіля, пан Джонсон натякав, що Барак Обама має зуб на Британію, бо в нього кенійське коріння.

У квітні цьогоріч, під час суперечок між ЄС та Туреччиною щодо свободи слова, пан Джонсон написав поему про президента Туреччини Реджепа Ердогана.

"Якщо хтось хоче пожартувати про кохання, що розквітло між президентом Туреччини та козою, він повинен мати змогу зробити це у будь-якій країні Європи, зокрема в Туреччині", - цитує його видання.

У 2007 році у власній колонці в британській Telegraph він написав, що Гілларі Клінтон має "сталевий погляд блакитних очей, як у садистської медсестри у психлікарні".

У 2005 році, Борис Джонсон у статті у Telegraph зверхньо висловився про досягнення китайської культури у порівнянні з Британською імперією.

"Порівняно з колишньою Британською імперією та чинною Американською імперією, культурний вплив Китаю практично нульовий і навряд чи збільшиться", - цитує його видання.

Політика нового прем'єра

Коментуючи перші кроки нового прем'єр-міністра Британії Терези Мей, Financial Times пише, що вона не тільки пообіцяла втілити у життя результати референдуму щодо виходу з ЄС, хоча сама агітувала проти виходу з Євросоюзу.

Копирайт изображения
Image caption Тереза Мей хоче бути прем'єром єдиної нації

"Своє основне завдання вона бачить у тому, щоби правити як консерватор 'єдиної нації'."

У своїй першій промові на посаді голови уряду, пані Мей приділила велику увагу темам, які раніше пропагували опозиціонери-лейбористи.

ЇЇ заяви щодо турботи про середній клас, який постійно зменшується, та про величезний розрив у доходах між бідними та багатими демонструють бажання нового прем'єр міністра відійти від політики Девіда Кемерона, пише видання.

Пані Мей пообіцяла ухвалювати закони, спрямовані на добробут більшості населення, а не лише можновладців, використовувати податки для перерозподілу коштів на користь малозабезпечених, та зменшити захмарні зарплати менеджерів великих підприємств.

"У її заявах простежується сильний популістський лозунг кампанії за вихід Британії з ЄС - "візьми під контроль", вони підтверджують, що пані Мей взяла до уваги уроки голосування 23 червня," - пише Financial Times.

Перші кроки нового міністра фінансів

Аналізуючи можливі перші кроки нового міністра фінансів Філіпа Хеммонда, Telegraph пише, що він вже натякнув, що буде захищати банкірів лондонського Сіті під час перемовин про вихід з ЄС.

Копирайт изображения Getty
Image caption Філіпу Хеммонду належить заспокоїти стурбованих "брекзитом" інвесторів

Найпершим завданням для нового міністра буде попередження економічного спаду, до якого може призвести "брекзит".

Нова очільниця уряду Тереза Мей вже скасувала плани про перевищення бюджетних доходів над витратами через 4 роки і цим дала йому ширше поле для маневру.

Пан Хеммонд має репутацію врівноваженого політика, інтерв'ю з яким ніколи не дають приводів для несподіваних заголовків.

Експерти вважають, що Тереза Мей сподівається, що передбачуваний стиль поведінки Філіпа Хеммонда допоможе заспокоїти менеджерів компаній та інвесторів, які стурбовані невизначеністю після референдуму про вихід з ЄС, пише видання.

Наймолодша з Кемеронів

У статті про останню промову Девіда Кемерона перед виїздом з резиденції прем'єр-міністра на Даунінг Стріт, 10, Daily Mail пише, що зіркою церемонії був не пан Кемерон, а його 5-річна донька Флоренс, яка "затьмарила всіх".

Image caption Флоренс Кемерон друга справа

На фотографіях вона дуже емоційно реагує на виступ батька, то обіймає матусю з острахом, то сміється, то робить смішні гримаси.

Флоренс народилася у резиденції і не знає іншого дому. Сім'я ж Кемеронів мала виїхати до тимчасового помешкання, аби звільнити резиденцію для нового прем'єр міністра.

Сергій Арсентьєв, Служба моніторингу ВВС

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів