Огляд ЗМІ: вибори з вилами і лампочками

15 липня українські газети пишуть про "довибори" до Верховної Ради та другу річницю трагедії МН17.

Нові вибори

"Сегодня" нагадує, що 17 липня відбудуться "довибори" до парламенту в семи мажоритарних округах та розбирається в особливостях кампанії.

Газета нагадує, що проміжні вибори призначено через те, що частина депутатів стали мерами, інші "вакансії" звільнилися через перехід депутатів до уряду, а також через смерть депутата.

За словами опитаних газетою експертів, загалом виборча компанія проходить нецікаво через падіння "ціни" мандата внаслідок ймовірності дострокових парламентських виборів. А от технології підкупу виборців нікуди не поділися, хоч і змінилися, зауважує голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

"Наприклад, один із кандидатів на 206-му окрузі в Чернігові масово роздає виборцям енергозберігаючі лампочки", - каже експерт. Ще одним яскравим прикладом підкупу, за словами експертів, є роздача на 23 окрузі "антикорупційних вил". А на Полтавщині, де будинки постраждали від буревію, відразу чотири кандидати роздавали листи шиферу. Роздавав інвентар, тільки рибальський, і один із кандидатів у 183-му окрузі в Херсоні, пише газета.

Однак, як пише газета, працюють і старі виборчі технології: рекордна кількість кандидатів (376) для відтягування голосів у конкурентів, "свої" люди у виборчкомах, клони. "А серед кандидатів у депутати у 114 окрузі - подружжя і матері з дітьми", - повідомляють у Комітеті виборців.

"Сегодня" також повідомляє, що в Луганській області (округ 114) встановлено рекорд за всю історію виборів в Україні - за мандат змагаються 108 претендентів, але й у Чернігові (округ 206) кандидатів чимало - 75 осіб.

Два роки трагедії МН17

У статті під назвою "Трагедія МН17: два роки безкарності" "День" намагається з’ясувати, як просувається розслідування трагедії із Боїнгом "Малайзійських авіаліній", що сталася над Торезом Донецької області 17 липня 2014 року.

Опитані газетою дипломати, депутати та колишній голова СБУ поділилися своїм баченням ситуації.

Посол України в Нідерландах Олександр Горін каже, що розслідування збиття МН17 просувається, але його результати не розголошуються. "Голландці, які очолюють міжнародну спільну слідчу групу, до складу якої входять також представники Австралії, Бельгії, Малайзії, України, вважають, що необхідно все документувати, а коли все буде задокументовано, буде вихід до якоїсь судової інстанції, яка буде для цього спеціально створена", - каже дипломат.

Копирайт изображения Reuters

За словами голови парламентського комітету із закордонних справ Ганни Гопко, остаточне рішення щодо моделі притягнення до відповідальності ухвалюватиметься під час засідання Генасамблеї ООН у вересні, куди приїдуть представники міжнародної слідчої групи: "Україна розраховує не лише на індивідуальне покарання осіб, які брали участь у збитті літака, але також і країн, зважаючи на міжнародну конвенцію щодо фінансування тероризму".

Своєю чергою екс-голова СБУ Валентин Наливайченко каже, що Україна має ініціювати відкрите судове засідання у цій справі, широко залучити міжнародних слідчих та прокурорів, свідків, родичів жертв. "Розслідування МН17 - це наша українська справа честі, яку не можна спустити на гальмах", - сказав він.

Квадрокоптер у Раді

Розповідаючи про передостанній перед літніми канікулами робочий день Верховної Ради, "КП в Украине" пише, що не обійшлося без скандалу.

Газета повідомляє, що коли прийшов час голосувати за закон "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання в сфері енергетики та комунальних послуг", депутат Ігор Луценко запустив квадрокоптер. Таким чином парламентар намагався відстежити так званих "кнопкодавів" - депутатів, які голосують за відсутніх колег.

Голова парламенту Андрій Парубій засудив вчинок депутата: "Те, що ми бачили сьогодні, неможливо в Сенаті США, Сенаті Канади або Великої Британії. Сором! Ми мусимо достойно демонструвати суспільству свою діяльність".

Але більшість народних обранців підтримали такі методи боротьби з кнопкодавством. "Технологічний прогрес на варті законності. Коаліція в істериці, вони не знають, що робити і змушені ходити на роботу", - заявив позафракційний депутат Борислав Береза.

Газета зауважує, що коли в залі літав безпілотник, то за законопроект от НКРЕУ проголосували лише 188 депутатів, а коли політ перервався, то закон набрав 258 "за".

Служба моніторингу ВВС.

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів