Independent: "Трамп - кандидат-мрія Путіна"

Копирайт изображения AFP
Image caption "Дружба" Путіна і Трампа вже знайшла відображення у вуличному мистецтві

Дональд Трамп як "кандидат-мрія" для Володимира Путіна, майбутнє європейців у Великій Британії, "історична" номінація Гілларі Клінтон кандидатом у президенти, а також переваги дронів як засобу доставки товарів – теми західної преси.

Чому Путін підтримує Трампа?

Дональд Трамп – це кандидат-мрія для Володимира Путіна, вважає британська Independent.

За словами видання, нещодавні заяви республіканця свідчать про його готовність звести нанівець усі намагання Заходу приборкати Кремль, тож Москва як ніхто інший зацікавлена у перемозі пана Трампа. Тому й не дивно, що саме російських хакерів звинувачують у зламі комп'ютерної мережі виборчого штабу Гілларі Клінтон, додає Independent.

"Путін – зухвалий опортуніст. Він швидко хапається за можливості, що виникають перед ним. Для нього Трамп – це шанс мати президента-простака у Білому домі. Про таке Путін і мріяти не міг, тим паче, коли йдеться про кандидата-республіканця", - коментує видання.

На думку Independent, ймовірна участь Росії в атаках на американські мережі не має нікого дивувати, адже Москву вже звинувачували у подібних діях – наприклад, в Україні, де хакерська група "КіберБеркут" намагалася зламати комп'ютерні системи, що використовувалися на президентських виборах у 2014 році.

Видання вважає, що такі дії цілком відповідають стратегії Росії з дестабілізації ЄС та НАТО.

"Колись СРСР намагався поширити континентом комунізм. Тепер ми бачимо, як його послідовники у Кремлі на чолі із підступним колишнім офіцером КДБ намагаються загострити проблеми Євросоюзу та розпалити протиріччя і серед лівих, і серед правих", - резюмує Independent.

Європейці мають залишитися

Копирайт изображения AFP

Надати європейцям, які живуть у Великій Британії, право залишитися у країні – з таким закликом до прем'єр-міністра Терези Мей звертається Financial Times. Газета вважає, що голова уряду мусить заспокоїти громадян ЄС, доля яких після референдуму про вихід Великобританії з Євросоюзу залишається невизначеною.

Видання пише, що до обрання на посаду прем'єра пані Мей заявляла, що громадянам ЄС нададуть право і надалі залишатися у Великій Британії. Втім, нещодавно вона змінила позицію і припустила, що це буде зроблено тільки за умови, якщо країни ЄС нададуть такі саме гарантії і британцям, що живуть у Європі.

Чи вдасться досягти такої угоди до того, як почнуться формальні переговори про умови виходу Великобританії з ЄС? В цьому Financial Times сумнівається.

"Протилежний підхід став би більш розумним рішенням для пані Мей. Вона має у доречний момент в односторонньому порядку заявити, що всі громадяни ЄС, які проживали у Великій Британії до референдуму 23 червня, матимуть право на постійне проживання у країні", - вважає газета.

На думку Financial Times, це буде "гуманний крок", який дозволить позбавити невизначеності європейців, які й без того занепокоєні через "ознаки зростаючої ксенофобії" після референдуму. До того ж, каже газета, це допоможе британським компаніям, які вже давно вимагають конкретики щодо можливості зберегти своїх працівників з інших країн ЄС.

Перемога і для чоловіків

Копирайт изображения AFP

Висунення Гілларі Клінтон кандидатом в президенти США – це хороша новина не тільки для жінок, а й для чоловіків, вважає International New York Times. Так газета коментує побоювання Демократичної партії, що ентузіазм щодо прогресу у гендерному питанні може відвернути від пані Клінтон чоловіків-виборців.

"Що б ви не думали про Клінтон, її номінація – це важлива віха, а історія вчить, що коли жінки просуваються вперед, слідом за ними просувається і людство", - зазначає автор статті Ніколас Крістоф.

Він пояснює, що коли американські штати у ХІХ та ХХ століттях почали надавали жінкам право голосувати, політики, які намагалися здобути симпатії жінок-виборців, почали звертати більше уваги на охорону здоров'я, зокрема, для дітей. Як результат – дитяча смертність зменшилася у рази.

Окрім того, коли в США стало з'являтися більше жінок-поліцейських, почали зменшуватися рівні домашнього насильства, адже жінки більше не боялися повідомляти у поліцію про такі випадки, розповідає автор. А компанії, на чолі яких стояли жінки, звільняли менше працівників під час економічної кризи.

Тому, резюмує пан Крістоф, жінки у політиці – це не тільки питання рівності. "Є численні докази, що коли жінки здобувають владу та власне місце за столом, виграють в тому числі й чоловіки. Тож давайте розслабимося та приєднаємося до святкувань".

Доставка безпілотниками як повсякденна реальність?

Копирайт изображения AMAZON
Image caption Отакі дрони приноситимуть покупки

Доставка молока прямо додому за допомогою безпілотника? Це може стати реальністю швидше, ніж ми очікуємо, пише Daily Telegraph.

Велика Британія може стати першою країною, де розвиватиметься така технологія. За даними газети, відповідну угоду британський уряд вже уклав із онлайн-магазином Amazon.

"Велика Британія хоче утвердитися як світовий лідер у сфері безпілотних транспортних засобів, тому вона поглиблює співпрацю із компаніями на кшталт Amazon," – пише видання.

Daily Telgraph нагадує, як онлайн-гігант вперше заявив про плани залучити дрони для доставки товарів – тоді, у 2013 році, це сприйняли радше як піар. Тепер же сервіс Prime Air здається цілком реальним та економічно обґрунтованим, адже всі логістичні компанії намагаються прискорити час доставки.

Як передбачає Amazon, багато платити за це не доведеться, а тому доставляти безпілотниками можна буде навіть повсякденні речі. "Компанія уявляє такі сценарії: наприклад, ви поїхали на пікнік та забули штопор, а тому замовляєте його доставку повітрям. Або у вас закінчилося молоко, і вам легше скористатися Prime Air, ніж піти до супермаркету", - зазначає Daily Telegraph.

Огляд підготувала Яна Люшневська, Служба моніторингу BBC.

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів