Преса: заробітчани - головні інвестори України

Фото 1 Копирайт изображения AFP
Image caption Внесок українських заробітчан складає 6,45% від ВВП України

Українські газети пишуть про затримання колишнього нардепа Єфремова, інвестиції заробітчан в економіку України та порушення прав людини в Криму.

Резонансне затримання

Що стоїть за затриманням колишнього лідера парламентської фракції Партії Регіонів Олександра Єфремова – "КП в Украине" розглядає кілька версій.

Газета зазначає: в Генеральній прокуратурі запевняють, що основна мета затримання екс-депутата – притягнення до відповідальності тих людей, які створювали та спонсорували тероризм і війну на Донбасі.

"Це перший крок до притягнення до відповідальності організаторів сепаратизму, який привів до війни", – цитує газета Генерального прокурора Юрія Луценка.

У свою чергу в Опозиційному блоці заявляють, що дії ГПУ стосовно Олександра Єфремова – тиск на опозицію. Мовляв, такими гучними арештами влада намагається "відвести увагу від власних помилок і злочинів".

Копирайт изображения gp.gov.ua
Image caption Олександра Єфремова затримали у суботу в аеропорту "Бориспіль"

Ще одну версію озвучив представник пропрезидентської фракції Сергій Лещенко: "Не отримавши дозволу на Банковій саджати справжніх віп-корупціонерів, Луценко годує суспільство затриманням Єфремових та інших збитих льотчиків, які не встигли вчасно втекти. Бойко на волі, Онищенко в Лондоні, схеми Кононенка продовжують працювати", – цитує газета депутата.

Видання також нагадує, що у жовтні минулого року Печерський суд Києва розглядав справу за звинуваченням екс-депутата Олександр Єфремова у сепаратизмі, але не знайшов достатніх доказів вини підозрюваного.

Заробітчани – головні інвестори України

Досліджуючи роль гастарбайтерів в українській економіці, "Сегодня" з’ясувало: їх внесок у ВВП країни стає більш помітним і за 20 років виріс у 645 разів і складає 6,45%, при тому, як доля будівництва – 2,2%, а фінансова діяльність і страхування – 3,1% у ВВП країни.

За даними Національного банку України з початку року офіційні перекази з-за кордону в Україну склали 3,7 мільярда гривень. За підрахунками експертів це в кілька разів більше, ніж всі зарубіжні інвестори перерахували в українську економіку за такий же період.

Видання також зазначає, що насправді вливання заробітчан в українську економіку значно більші, адже до 40% переказів йдуть неофіційно.

За інформацією "Сегодня" наразі за кордоном працюють від 6 до 8 мільйонів українців, причому офіційний дозвіл на роботу мають не більше 1,5 мільйона осіб, решта працюють нелегально. Біля 2 мільйонів постійно проживають за кордоном.

За словами експерта Тетяни Пашкіної, основна маса гастарбайтерів зайнята на сезонних роботах строком від 4 до 10 місяців. Приблизно половина їх працює в Польщі, решта в Болгарії, Туреччині, а середні заробітки складають 600-800 євро.

А потік українських заробітчан до Росії впав у кілька разів через девальвацію рубля і жорстку політику влади стосовно українців, додає експерт. Однак і зараз до РФ їдуть буровики, зварювальники, авіабудівники, оскільки їм платять по 2-3 тисячі доларів у місяць.

Експерти припускають, що в разі введення ЄС безвізового режиму для України, кількість заробітчан збільшуватиметься.

Права людини в Криму

Про ситуацію в Криму "Вечерние вести" розпитують Геннадія Афанасьєва, колишнього політв’язня, якого українській владі вдалося повернути з РФ на батьківщину півтора місяця тому.

Те, що відбувається наразі в Криму Геннадій Афанасьєв називає зародженням геноциду щодо кримських татар та українців.

"Людей викрадають, катують, ґвалтують, знущаються над ними... В Росії, звісно, фактів катувань не визнають і продовжують називати себе правовою державою. Але ж там порушують усі можливі права і свободи людей!", – каже пан Афанасьєв.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Колишній політв'язень у Росії Геннадій Афанасьєв розповів "Вечірнім вістям" про порушення прав людини у Криму

За його словами правозахисникам дуже важко збирати докази порушень прав людини на окупованій території: "Проте нині задокументовано 22 випадки саме викрадення, причому йдеться і про кримських татар і про українців. Декотрі з цих людей взагалі не були громадськими діячами, а потрапили під удар лише за те, що розмовляли українською мовою".

Видання пише, що на думку колишнього в’язня світ повинен розуміти масштаб проблеми та впроваджувати подальші санкції проти Росії.

Відповідаючи на запитання, коли Крим знову стане українським, Геннадій Афанасьєв каже, що не бачить військового шляху повернення, адже ніхто в світі не хоче воювати з РФ: "Наразі наша країна навіть власну корупцію не здатна подолати. Без вирішення зокрема цієї проблеми немає сенсу говорити про повернення Криму", - цитує видання пана Афанасьєва.

Служба моніторингу ВВС.

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів