Іноземна преса: чи справді Москва підтримує Трампа?

Копирайт изображения INTERNATIONAL NEW YORK TIMES

В огляді іноземної преси 4 серпня: чи справді Москві до вподоби Дональд Трамп, бойовики "ІД", за їхніми твердженнями, мають у Європі підпільну мережу, а британці влаштовують собі "час без інтернету".

Європейська мережа ІД: зізнання бойовика

International New York Times публікує на першій шпальті інтерв'ю з ув'язненим бойовиком радикального ісламістського угруповання "Ісламська держава" (ІД) з Німеччини, у якому той розкриває деталі роботи "мережі вбивць" організації у Європі.

Гаррі Сафро, якого заарештували після повернення з Сирії та засудили до трирічного ув'язнення, розповів виданню, що по всій Європі діє "багаторівнева секретна служба" ІД, яка називається "Емні". Вона планує і координує напади на континенті.

Подібні підрозділи проводять роботу і в Азії та країнах Близького Сходу, зазначає видання та додає, що відбір членів до підрозділів відбувається за національною приналежністю та знанням іноземних мов.

Пан Сафро додає, що нещодавні напади одинаків у Європі можуть мати "безпосередніший зв'язок" з ІД, ніж думають високопосадовці.

Він згадує про допит його спецслужбами ІД відразу після прибуття до Сирії.

"Він відкрито говорив про ситуацію, розповідаючи про те, що у них є безліч людей, які живуть у європейських країнах і чекають на накази нападати на європейців", - цитує газета слова колишнього найманця про одного з організаторів допиту.

Пан Сафро зазначає, що у Сирії йому запропонували пройти відповідну підготовку та повернутися до рідної Німеччини, оскільки там, на відміну від Франції, не вистачало бойовиків ІД.

"Мій товариш запитав у них про Францію. І вони почали сміятися. Я маю на увазі, дійсно, сміятися зі сльозами на очах. Вони сказали: 'Не переймайтеся щодо Франції. Це не проблема'", - цитує газета пана Сафро. Ця розмова відбулася за сім місяців до нападів у Парижі, що сталися у листопаді 2015 року.

За словами колишнього найманця, ІД завжди прагнула до масштабних нападів, які могли б відбутися у декількох європейських країнах водночас.

"Вони хочуть організувати багато нападів одночасно в Англії, Німеччині та Франції", - цитує його International New York Times.

Чи дійсно Москві до вподоби Трамп?

Копирайт изображения Reuters
Image caption Не вся політична верхівка Росії зичить успіху "непрогнозованому" Трампу на виборах у США, пише оглядач Washington Post

Можливо, Кремлю і до вподоби Дональд Трамп, та попри це, він може віддати перевагу Гілларі Клінтон, вважає кореспондент Washington Post Ендрю Рот.

Журналіст зазначає, що наразі поширена думка про те, що від перемоги пані Клінтон на президентських виборах відносини між США та Росією навряд чи покращаться. У той же час, і досі немає консенсусу щодо того, що перемога пана Трампа принесе щось більше.

"Це звучить дуже привабливо, проте може завершитися катастрофою для всіх. Він непередбачуваний", - цитує видання російського депутата, який дав коментар на умовах анонімності.

За словами редактора російської газети "Ведомости" Максима Трудолюбова, лише той факт, що консерватори в Росії віддають перевагу бізнесмену, не свідчить про те, що вся політична верхівка ставиться до нього так саме.

"Це (перемога на виборах пана Трампа. – Ред.) може мати руйнівні наслідки. Уявіть, що буде, якщо все, про що він казав, втілиться у життя", - цитує видання пана Трудолюбова.

За його словами, у світі, у тому числі і Росії, не так багато політиків, які б дійсно хотіли приходу пана Трампа до влади у США.

Дехто ж вважає, що більше, ніж президентство Трампа, Кремлю вигідна тривала та жорстка передвиборча кампанія у США, яка залишить переможця виснаженим.

"Ця кампанія – подарунок для російських ЗМІ", - цитує Washington Post російського політолога Григорія Голосова.

"Цифровий детокс"

Копирайт изображения AFP
Image caption Гаджети, смартфони узалежнюють, вважає третина опитаних британців

Кожен третій британець відмовляється від електронних приладів та інтернету на деякий час, організовуючи таким чином для себе так-званий "цифровий детокс". Такі результати опитування, проведеного комунікаційною компанією Ofcom, повідомляє Financial Times.

Дослідження виявило, що багато серед опитаних відчували прив'язаність до електронних пристроїв та тривогу, коли залишалися без доступу до них.

Приблизно половина з опитаних зізналася, що засинає з телефоном на відстані витягнутої руки, а 25% першочергово перевіряє його вранці.

Більшість зізналася, що "цифрова залежність" негативно позначається на їхньому "офлайн житті". Так, половина серед опитуваних сказала, що запустила домашні справи та почала пізніше засинати через те, що проводила багато часу онлайн.

Натомість, третина зізналася, що відчуває погіршення стосунків із родичами та друзями через надмірне використання смартфонів.

Опитування також показало тренд, згідно з яким британці все більше віддають перевагу відпочинку без доступу до інтернету, а кількість часу, яку вони проводять в мережі, не змінилася протягом останніх двох років. Це свідчить про підвищення рівня усвідомлення проблеми, зазначає видання.

Людський мозок та техніка: бездротовий контакт

Американські науковці розробили крихітний імплант розміром з піщинку, який зможе встановлювати контакт між людським тілом та комп'ютером без жодних дротів, повідомляє Independent.

Пристрій вживлятимуть у мозок людини, завдяки чому він зможе моніторити стан внутрішніх органів та контролювати будь-які інші імпланти, як, наприклад, протези рук чи ніг.

Копирайт изображения Getty
Image caption Імпланта в мозок дасть доступ до спостереження і контролю над усіма життєво важливими функціями організму

За словами дослідників з Каліфорнійського університету, цей винахід може допомогти в лікуванні епілепсії завдяки здатності стимулювати роботу нервових закінчень та м'язів, та розладів харчування, завдяки придушенню відчуття голоду.

Науковці кажуть і про ширші перспективи застосування винаходу.

"Досі ще ніколи не було можливості отримати доступ до дистанційних вимірів людського тіла зсередини через те, що раніше не було можливості вживити щось неймовірно маленьке так глибоко (у тіло)", - цитує видання одного з винахідників Майкла Маарбіза.

Наразі досліди з використання винаходу були успішно проведені на мишах, і науковці не мають сумнівів у тому, що він матиме успіх у роботі в людському мозку.

Тетяна Кирилюк, Служба моніторингу ВВС.

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів