Тижневики: чому в Україні зростає злочинність?

Фото 1
Image caption За даними "Нового времени", кількість тяжких злочинів за останні два роки збільшилася у 1,5-2 рази

Цього тижня українські тижневики пишуть про підвищення рівня злочинності в країні, яку фахівці пов'язують з політичною та економічною нестабільністю в країні, та розпитують керівника "Укрзалізниці" про майбутнє перевезень та імовірність підвищення тарифів.

"Кримінальна епідемія"

Протягом останнього року кількість злочинів в Україні зросла на чверть, а загальна криміногенна ситуація в країні продовжує погіршуватися, пише тижневик "Новое время".

Ситуація з тяжкими злочинами виглядає більш хмарно: протягом останніх двох років їх стало у півтора-два рази більше, повідомляє видання.

"Серед лідерів за рівнем криміногенності – забезпечений Київ, а також Харківська та Дніпропетровська області", - уточнює видання.

Причина полягає як у негативних соціально-економічних обставинах, зокрема, конфлікт на Донбасі, девальвація гривні та підвищення рівня безробіття, так і в неефективності нової поліції, зазначає "Новое время".

Позначається на ситуації і хвиля переселенців з Донбасу та Криму, а також велика кількість незареєстрованої зброї в країні.

"Рівень злочинності на Донбасі і до війни був дуже високим. Частково злочинність рушила слідом за переселенцями (з цього регіону) до інших регіонів", - цитує видання соціолога Ірину Бекешкіну.

Негативний вплив, на думку експертів, мав і так-званий закон Надії Савченко, згідно з яким, кожен день попереднього ув'язнення зараховується за два дні реального терміну.

За словами ж голови Національної поліції Хатії Деканоїдзе, ситуація з рівнем злочинності в країні не така вже і погана. Причина - у зміцненні довіри населення до українських правоохоронців, через що потреби у приховуванні та замовчуванні злочинів вже немає.

Складні часи "Укрзалізниці"

Наразі "Укрзалізниця" переживає велику кризу, декларує багатомільярдні збитки, і виправити ситуацію у найближчій перспективі нереально, розповів в інтерв'ю тижневику "Фокус" голова компанії, поляк Войцех Бальчун.

Він зазначив, що для організації з персоналом в 300 тисяч осіб надзвичайно складно провести реформи силами 5-6 менеджерів, які наразі є у компанії.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Войцех Бальчун почав працювати головою "Укрзалізниці" у травні цього року

"Для цього потрібна критична маса нових людей, які відчувають необхідність у змінах", - переконаний він.

Ускладнює ситуацію і той факт, що від усіх пан Бальчун чує лише негативні коментарі про організацію та рівень корупції в ній.

"Мабуть, зараз тут немає людини, в якій я був би впевненим на 100%", - каже він.

За його словами, для "Укрзалізниці" вкрай важливо віднайти баланс між підвищенням ефективності роботи та регулюванням тарифної політики.

Проте є і певний позитив, у ситуації, що склалася: це наявність значних резервів, зазначає голова "Укрзалізниці".

Щодо можливого підвищення тарифів на пасажирські перевезення, пан Бальчун зазначив, що на значні зміни не варто очікувати через низьку платоспроможність населення.

"Надто підвищити тарифи ми не можемо, адже все зводиться до стелі платоспроможності населення", - сказав він та додав, що скоріше використовуватиметься резерв пільг для пасажирів.

Огляд підготувала Служба моніторингу ВВС.

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів