ЗМІ: у Польщі б'ють на сполох через здоров'я школярів

Копирайт изображения Getty
Image caption 80% дітей у Польщі мають проблеми з опорно-руховою системою, пише Gazeta Wyborcza

Чи здатна реформа ООН вдихнути нове життя в організацію, чого досягла Росія у Сирії, які вакансії незабаром відкриватимуться у Британії, та чому лікарі б’ють на сполох щодо здоров’я школярів - в огляді іноземної преси 8 серпня.

Реформа ООН

На тлі виборів нового генсека Організації об’єднаних націй колишній прем’єр Австралії Кевін Рудд викладає своє бачення реформи ООН, яка, на його думку, давно назріла.

На шпальтах британського видання Guardian політик пише, що організація, яка була створена 70 років тому, конче потребує реформування, адже світ переживає радикальні зміни в геополітиці та економіці.

На його думку, ООН відіграє надважливу роль в сучасному світі, яку часто не помічають, сприймаючи як належне.

Люди дедалі частіше запитують, чи хтось контролює ситуацію в світі, коли бачать непорозуміння між великими державами, відновлення старих міждержавних конфліктів, тероризм та економічний безлад, пише автор.

За його словами, якщо не реформувати ООН зараз, з часом організація попросту втратить свій вплив, що стане "трагедією для всіх нас, великих та, особливо, малих держав, кінцем того, що було головною опорою післявоєнного світового порядку".

Рудд зазначає, що не варто намагатися побудувати нову організацію подібну ООН "з нуля", а краще реформувати вже наявну систему.

Росія – переможець на Близькому Сході?

Копирайт изображения Reuters

На думку експертів, Росія досягла значних успіхів під час військової кампанії в Сирії на підтримку чинного президента, тим самим отримавши важіль впливу на Близькому Сході, вважає видання International New York Times.

Попри міжнародну ізоляцію Росії через анексію Криму та конфлікт на Донбасі, ця країна зараз здатна відігравати значну роль у вирішенні майбутнього Близького Сходу, пише видання.

За словами експертів, сирійські повстанці, які начебто отримували військову допомогу від США, не втримали натиску російської військової машини, урядових сирійських сил та радикальних бойовиків із угрупування "Фронт Нусра", та значно послабили свої позиції.

А Володимир Путін, на думку видання, зміг реалізувати більшість поставлених цілей у Сирії: "підтримати режим Башара Асада, забезпечити сталий доступ до російської військово-морської бази на Середземному морі та використати Сирію як випробувальний майданчик для російських військових технологій".

До того ж, США тепер ведуть перемовини з Росією щодо можливого обміну розвідданими та координації авіаударів проти "Ісламської держави" та інших радикальних угруповань у Сирії, додає видання.

Нові вакансії у Британії

Копирайт изображения PA

Рішення Британії залишити Євросоюз може принести неочікувані зиски юристам, що спеціалізуються на міжнародній торгівлі, і Канада збирається цим скористатися, пише видання National Post.

За словами юриста Дерека Борні, що має великий досвід міжнародних торгових перемовин, в британському уряді зараз не вистачає кваліфікованих юристів, які могли би вести торгові переговори. А брекзит вимагатиме перегляду величезної кількості торговельних угод, як із Євросоюзом, так і з іншими країнами, пише видання.

Після британського референдуму уряд Нової Зеландії вже заявив, що готовий надати країні своїх фахівців із міжнародної торгівлі. Канада також розглядає таку можливість, каже видання.

Варто зазначити, додає газета, що брак спеціалістів із таких перемовин не є ознакою того, що країна щось зробила не так, пише газета. Причина набагато простіша – коли Британія приєдналася до Євросоюзу в 1973 році, вона передала право проводити міжнародні перемовини такого типу бюрократам у Брюсселі.

Звичайно, новий прем’єр Тереза Мей спершу має оголосити стратегію країни щодо виходу з ЄС. Але після цього, вважають експерти, ринок праці радників та юристів із міжнародних торговельних відносин у Британії значно зросте, вважає видання.

Нездорові школярі

Польське видання Gazeta Wyborcza б’є на сполох через здоров’я школярів.

За словами видання, у 80% дітей діагностують плоскостопість, розлади колін, сколіоз або інші розлади опорно-рухової системи. Та й загальний фізичний стан далекий від задовільного. Середній 15-річний учень, наприклад, пробігає 1 000 метрів на 15 секунд повільніше, ніж його ровесник у 1989 році, каже видання.

Ще одна невтішна новина – зайва вага. Зараз 15-річні дівчата важать в середньому на 4 кг більше, ніж 30 років тому, а у хлопців ця різниця складає 6 кг.

Дослідження каже, що діти навіть молодшого віку забагато часу проводять за комп’ютером і нехтують фізичними іграми.

Доктор Януш Добош, який координує подібні дослідження, каже, що така ситуація має негативний вплив і на інтелектуальний розвиток дітей.

Зміна ситуації вимагає комплексного підходу як до системи охорони здоров’я, так і до освіти та виховання, додає видання, та зазначає, що хоча міністр освіти Анна Залевська на початку року і говорила, що фізкультура повинна мати таке саме значення, як читання чи математика у початковій школі, вже в червні, під час презентації програмної реформи, про спорт згадувала мало.

Огляд підготував Дмитро Зоценко, Служба моніторингу ВВС.

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів