Іноземні ЗМІ: що означають перестановки у Кремлі?

Володимир Путін Копирайт изображения AP
Image caption Володимир Путін відправив у відставку голову своєї адміністрації Сергія Іванова і призначив на його місце маловідомого широкій публіці Антона Вайно

Призначення нового голови адміністрації Путіна, проблеми жителів бразильських фавел, особливості вишколу в дитячому таборі "Азовець" та прогнози для Лондона, які так і не справдилися. Все це - в суботньому огляді європейських ЗМІ.

Темна матерія

Аналізуючи останні новини з Москви, зокрема призначення Антона Вайно головою адміністрації Володимира Путіна, тижневик Economist дійшов висновку:

"Перестановки в Кремлі щось означають, але ніхто не знає, що саме".

Видання пише, що політична сутність Кремля мало чим відрізняється від його фізичної структури.

"Оповита стінами фортеця, вміст якої не бачать ті, хто перебувають зовні", - так Economist описує центр ухвалення рішень в Росії.

Ця "аура таємничості" стала керівним принципом у Кремлі, вважає тижневик.

"Маємо систему, яка вважає, що може робити що завгодно без жодного пояснення", - цитує Economist колишнього радника Гліба Павловського.

На думку Олексія Чеснакова, колишнього члена президентської адміністрації, "ті, хто не вписується в бачення Путіна нових цілей, йдуть". Проблема в тому, що "ніхто, крім президента, не знає, про які цілі йдеться", додає Чеснаков.

Аналітики замислюються над тим, чи не вказують перестановки на те, що Путін хоче провести дочасні президентські вибори наступного року, відзначає Economist. Чи навпаки, планує піти з посади президента 2018 року.

"Головна теза полягає в тому, що ми мало що знаємо", - цитує тижневик експерта Марка Галеотті.

Проблеми Ріо

Про нові проблеми мешканців фавел у Ріо-де-Жанейро пише Guardian.

Газета відзначає, що в той час як увага всього світу прикута до олімпійських змагань у Ріо, жителі найбідніших кварталів міста почуваються ніби в облозі. Аби контролювати бунтівні райони, такі як Віла де Жоао, де орудують наркоторговці, влада Бразилії задіяла 85 тисяч силовиків.

Image caption Мешканці фавел кажуть, що Олімпіада - розвага для багатих

"Під час Олімпіади, коли спортсмени, посадовці і поважні відвідувачі курсують між аеропортом та центром міста, влада розмістила вздовж дороги військових. Приблизно кожні 15 хвилин проїжджають військові патрулі з вантажівками, де в повному спорядженні і з автоматами в руках сидять солдати", - описує картину кореспондент Guardian.

Таким чином тисячі жителів бідного кварталу опинилися між двох вогнів - наркоторговці і силовики.

"Олімпіада - для тих, хто зовні. Для тих, у кого є гроші", - констатує житель однієї з фавел Бруно Родрігес. Заради власної безпеки він попросив видання замінити його ім'я на псевдонім.

З Родрігесом погоджується інший житель Ріо Джеферсон Лусіано:

"Поліція прийшла сюди не для того, щоб нас захищати, а для того, щоб відділити".

Guardian відзначає, що з початку Олімпіади 14 людей загинули в перестрілках поліції і військових з наркоторговцями і бандитами.

"Хоча такий рівень насильства давно не новина для жителів фавел, багато жителів відчувають, що ситуація погіршилась через мегаподію [Олімпіаду], в ході якої поліція зосередилася на захисті багатих іноземців", - пише видання.

Літо з "Азовцем"

Дивний літній табір для дітей, який має на меті підготувати тіло і дух до можливого нападу Росії на Україну. Так Monde Magazine, щотижневий журнал-додаток до французької газети Monde, описує військово-патріотичний табір "Азовець", що розташувався за 35 кілометрів від столиці України.

У статті із заголовком "Маленькі солдати України" видання пише, що табір було відкрито у червні минулого року. Ідея належить члену "Азова" на ім'я Андрій, якого тут називають Проф. За його словами, табір з'явився, аби навчити молодь бути патріотами.

"Школа покликана навчити основам військової справи - тримати зброю, стріляти, надавати першу допомогу. І нічого більше. Завдяки цим тренуванням ми вчимо їх працювати в команді і бути дисциплінованими, щоб вони допомагали один одному", - цитує Профа Monde Magazine. І додає: така програма зазвичай призначена для підлітків, а не для дітей, тоді як в таборі "Азовець" проходять вишкіл діти віком від шести років.

Видання пише, що впродовж липня-серпня табір приймає близько 300 дітей, 75% з яких - хлопці. За 12-денний курс батьки платять 2 600 гривень. І попит лише зростає: кількість "азовців" збільшилась вдвічі порівняно з минулим роком, а організатори вже планують відкрити другий табір у Києві, відзначає Monde Magazine.

"Росіяни зображують нас як селян, які є частиною російської провінції. Це неправда. Ми їм [дітям] показуємо, що в України є велична історія, що вона є окремою нацією", - пояснює виданню 27-річний Ігор, який опікується табором.

Monde Magazine звертає увагу на те, що всі інструктори в таборі пройшли бої в зоні АТО.

"Це принципово: мистецтво війни передають ті, хто через неї пройшов", - пише журнал. Тим не менше, видання підкреслює, що більшості з них ледве за 20 років, в таборі "панує безлад", а вправи "погано організовані, іноді навіть небезпечні".

Кінця світу не сталося

Перед голосуванням про членство в ЄС британців лякали багатьма неприємними наслідками. Тож після того, як голосування відбулося і жителі Сполученого Королівства вирішили далі йти окремо від сполученої Європи, Daily Mail запитує: "Що сталося з проектом "Страх"?

"Девід Кемерон попереджав про Третю світову війну, Джордж Осборн погрожував прийняттям бюджету на особливий період з одночасним підняттям податків, а один єврократ навіть припустив, що це означатиме кінець західної цивілізації. Через вісім тижнів після того, як країна провела історичне голосування, аби порвати зв'язки з Брюсселем, чи багато з цих прогнозів справдились?" - розмірковує видання.

Газета зазначає, що статистика дещо не встигає за реальністю, але вже видно ознаки того, що страхітливі прогнози так і не матеріалізувались.

Наприклад, Джордж Осборн після голосування визнав, що не мав планів затверджувати надзвичайний пакет економічних заходів. Натомість він відмовився від планів досягти бездефіцитного бюджету до 2019 року. А його наступник в кріслі міністра фінансів заявив, що почекає з ухваленням рішень щодо фіскальної політики.

Коментуючи слова колишнього глави уряду Девіда Кемерона про мир на континенті після виходу Британії з ЄС, Daily Mail зазначає, що його наступниця Тереза Мей і низка європейських лідерів вже заявили, що нова реальність не вплине на безпекові альянси.

"Уряд наголошує на тому, що НАТО є наріжним каменем нашої безпеки", - пише видання.

Огляд підготувала Служба моніторингу BBC

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів