Огляд преси: 100 днів генпрокурора Луценка

Копирайт изображения UNIAN

У понеділок, 22 серпня, українські газети пишуть про роботу очільника ГПУ у перші 100 днів на посаді, ринок праці восени та російські інвестиції в Україну.

100 днів генпрокурора

"Сегодня" розбирається, чим відзначився Юрій Луценко за 100 днів робот на посаді генерального прокурора.

Газета нагадує, що після свого призначення новий очільник відомства із виконанням обіцянок не зволікав. Вже через певний час почалися затримання нинішніх та екс-посадовців.

Одним із найгучніших видання називає клопотання ГПУ про арешт депутата Олександра Онищенка, а також затримання екс-депутата Олександра Єфремова.

Але опитані газетою експерти загалом критично оцінюють діяльність Юрія Луценка за перші 100 днів.

За словами політолога Вадима Карасьова, "ми побачили активність із розслідування справ, пов’язаних із сепаратизмом, але всі ці 100 днів фактично обнулились конфліктом з НАБУ".

Експерт Андрій Бузаров зауважує, що діяльність Юрія Луценка на посаді генпрокурора можна порівняти з періодом його діяльності як очільника МВС: "Багато галасу і ніяких результатів. Йдуть вибіркові показові арешти, але багатьох чиновників, пов’язаних з корупцією, ніхто не затримує".

Володимир Фесенко акцентує на тому, що до кінця року керівнику ГПУ треба б довести кілька принципово важливих для країни карних справ хоча б до судового процесу.

Експерт називає їх "трьома міцними горішками": "це – "справа Януковича", друга – справа про розстріл Майдану взимку 2014 року, третя – справа депутата Онищенка. Якщо Луценку вдасться хоча б по одній із цих справ вийти на судовий вирок, то, я думаю, можна буде вважати його роботу задовільною".

Ринок праці: кого шукають

"КП в Украине" поцікавилася ситуацією і перспективами на ринку працевлаштуватися.

Газета зазначає, що за даними державної статистики, кількість безробітних складає всього 1,4% працездатного населення, оскільки йдеться про тих, хто зареєструвався в центрах зайнятості.

Реальна ж кількість українців, які не мають роботи, в кілька разів більша. Зокрема, найбільше безробітних серед молоді до 24 років – кожен четвертий.

Копирайт изображения UNIAN

Передумов для зниження кількості безробітних газета не помічає, але, за словами експертів, восени на ринку праці буде пожвавлення, в першу чергу – у Києві. На думку експерта Олександра Вовченка, в столиці зберігається дефіцит на робітничі професії. Причина проста: ці спеціальності не популярні і не престижні. Також є постійний попит на працівників сфери обслуговування, тобто потрібні люди в сферах з найнижчою оплатою праці.

Крім столиці, лідерами за кількістю пропонованих вакансій, за даними експертів, є Харків, Дніпро, Одеса і Львів, де найбільш затребуваними є спеціалісти з продажів. Є попит на касирів, охоронців, операторів АЗС. Доволі часто зустрічаються вакансії в сфері логістики.

Крім того, великі компанії з представництвами в інших містах відбирають директорів філіалів, однак, як розповів газеті директор однієї з компаній Віталій Михайлов, претендентам на такі посади треба бути готовим до того, що вимоги до кандидатів зросли.

Хто з росіян інвестує в Україну?

"Деловая столица" з’ясовує, що спонукає російські фінансові установи вкладати кошти в українську економіку.

За підрахунками державної статистики, в 2016 році більше половини від загального притоку прямих інвестицій в Україну забезпечили банки РФ.

Копирайт изображения UNIAN

Такий крок видання пояснює необхідністю "Сбербанка", ВТБ Банка, Промінвестбанка перекрити збитки своїх фінансових установ в Україні. Загалом, як пише газета, з початку року ці банки внесли в капітали своїх фінансових установ в Україні 33,2 мільярда гривень.

Але такі щедрі жести зовсім не означають, що росіяни завели в Україну живі гроші. За словами аналітиків, банки нарощують статутні капітали насамперед за рахунок конвертації кредитів від материнських структур.

За підрахунками видання, реальних інвестицій зайшло не так вже й багато, і при цьому не зрозуміло, яка підсумкова сума потрапила в українську економіку, а яку частину з’їла так звана обмінна курсова різниця.

Служба моніторингу ВВС.

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів