Огляд ЗМІ: приватність месенджерів під загрозою?

Копирайт изображения AFP

Сьогодні західні ЗМІ обговорюють загрозу зриву міграційної угоди між ЄС та Туреччиною, повідомляють про введення хіджабу як нового виду форми для шотландських поліцейських, коментують загрози приватності у додатку WhatsApp та інше.

Міграційна угода на межі зриву?

Угода між ЄС та Туреччиною щодо врегулювання міграційної кризи під загрозою, вважають кореспонденти Washington Post.

У Європі стурбовані порушенням прав людини у Туреччині, зокрема після нещодавнього невдалого перевороту, а Анкара боїться, що Брюссель не дотримається обіцянки скасувати візи для її громадян.

"Згортання угоди, яка з'явилася після того, як понад мільйон мігрантів та біженців прибули до Європи у 2015 році, стане ще одним ударом по без того непростим стосункам між ЄС та Туреччиною, яка хоче стати членом союзу", - пише газета.

Копирайт изображения Getty

Видання додає, що це може спричинити ще більший наплив біженців до європейського континенту та поставити високопосадовців ЄС перед "новою гуманітарною та політичною дилемою".

Газета зазначає, що до спроби державного перевороту у Туреччині 15 липня, виконання угоди просувалося повільно. А після цієї дати депортація біженців з Греції до Туреччини, що є однією з умов договору, уповільнилася ще більше. Причина у "чистках", які проводив президент Туреччини Реджеп Ердоган, що спричинило відкликання турецьких офіцерів з Греції.

За словами експерта з політики Туреччини Аарона Стайна, "чистки вб'ють здатність бюрократів мислити".

"Тож все вповільнюється та йде до припинення роботи", - цитує Washington Post фахівця.

Його підтримує і експерт з міграції Елізабет Коллет, за словами якої, "закручування гайок" у Туреччині є "ще одним цвяхом у домовину угоди".

Хіджаб: нова форма шотландської поліції

Поки у Франції жінкам забороняють з'являтися на пляжах у спеціальних костюмах для плавання для мусульманок – буркуні, у Шотландії поліцейським дозволили носити хіджаби. Про це повідомляє The Telegraph.

"Хіджаб став одним з видів форми для шотландської поліції, так як правоохоронці намагаються заохотити до служби більше мусульманок", - каже видання.

Раніше, полісмени могли покривати голову шарфом лише з дозволу.

У шотландській поліції зазначили, що працюють над тим, аби вона "репрезентувала ті громади, яким слугує".

Газета зазначає, що протягом 2015-2016 років приблизно 2,6% заяв на вступ до служби надійшли від аплікантів інших національностей.

Криза лідерства у США

США спіткала криза лідерства. Таку думку висловлює оглядач New York Times Девід Брукс та намагається з'ясувати, що призвело до цього та як її подолати.

Автор зазначає, що теорії про боротьбу інтересів та корупцію у Вашингтоні, а також "ізольованість" американської політичної еліти, яка "і гадки не має" про те, що відбувається у реальному житті, мають право на життя.

Проте, на думку пана Брукса, проблема є глибшою та полягає у внутрішньому конфлікті людей, які заступають на державну службу, між покликанням та кар'єрою.

Копирайт изображения

"Протягом останніх декількох десятиліть, тисячі кмітливих людей поповнили лави держслужбовців, проте опинилися у сітях системи, яка спустошує їхнє відчуття покликання", - каже оглядач видання.

Пан Брукс переконаний, що "глибоко в душі" більшість американських держслужбовців обрали цей шлях через прагнення змінити щось та зробити краще, проте "з роками система багатьох поглинула". В результаті, покликання перетворилося на нескінченні консультації з політтехнологами, зустрічі зі ЗМІ та постійну публічну критику. Через це у політиків просто не лишається часу власне на вирішення ключових проблем, зазначає пан Брукс.

Насамкінець, автор висловлює надію на те, що у разі перемоги Гіларі Клінтон на президентських виборах ситуація може змінитися.

"Якщо пані Клінтон оберуть (президентом США – ред.), можливо, вона зможе нагадати нам, що у всіх нас з'явилися ці погані звички, а більшість з нас таємно зневажає гру, у яку ми граємо та те, як ми у неї граємо", - підсумовує оглядач New York Times.

Приватність у WhatsApp під загрозою?

Приватність у популярних мобільних додатках для обміну повідомленнями, на кшталт WhatsApp, може бути під загрозою, пише Independent.

Наразі Франція та Німеччина тиснуть на ЄС аби той надав їм право обмежувати кодування, яке застосовується для забезпечення приватності повідомлень, які пересилаються у таких популярних додатках як Telegram, iMessage та WhatsApp.

Таким чином у Парижі та Берліні намагаються відстежити комунікацію між потенційними терористами, зазначає видання.

У Міністерстві закордонних справ Франції наполягають, що такі дії будуть застосовуватися лише до тих осіб, які вже перебувають під слідством. Проте, фахівці у галузі ІТ технологій кажуть, що селективний підхід неможливий.

"Надання дозволу владі читати будь-яке конкретне повідомлення автоматично позбавляє всіх їх статусу приватності", - кажуть вони.

Окрім цього, технологія кодування забезпечує приватність вашої поведінки в мережі в цілому, наполягають фахівці. Йдеться про банківські операції та іншу важливу інформацію.

Раніше про подібну ініціативу заявляли і у Великій Британії. Наразі, вона є на рівні пропозицій та обговорень, підсумовує Independent.

Тетяна Кирилюк, Служба моніторингу ВВС

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів