Чи може Росія замінити Британію для ЄС?

меркель та путін Копирайт изображения Reuters

Чи варто ЄС створювати союз з Росією, що може змінити новий президент Узбекистану, скільки коштують персональні дані на чорному ринку та скільки фізичних вправ можуть компенсувати вживання алкоголю, - в огляді іноземної преси.

ЄС та Росія

Найкращим шляхом вирішення ситуації довкола виходу Великої Британії з ЄС може стати створення союзу з Росією, вважає оглядач Independent Геміш Макрей.

Він цитує звіт європейського дослідницького інституту Bruegel, який передбачає, що переговори між Лондоном та Брюсселем щодо "брекзиту" завершаться формуванням так-званих внутрішнього та зовнішнього кіл ЄС. Перше передбачатиме глибоку політичну інтеграцію, а друге – більше автономних прав, у нього увійдуть, зокрема, Україна та Туреччина.

"На мою думку (це не точка зору авторів звіту), до цього зовнішнього кола має увійти Росія, як тільки політичні події у країні зроблять її гравцем", - каже оглядач видання.

Пан Макрей вважає, що керівництво ЄС мало б розглянути питання про надання Москві статусу асоційованого члена ЄС у рамках програми розширення на Схід. Натомість, у Брюсселі припустилися "однієї з найбільших стратегічних помилок", вважає він.

"Якби у ЄС зробили це, замість того, щоби наполягати на більшій інтеграції центру, та, зокрема, впровадженні євро, ситуація в ЄС була б зараз набагато кращою", - каже автор.

Наразі, існує загроза того, що "брекзит" може перетворитися на "погане розлучення", в якому Велика Британія намагатиметься якомога швидше вийти зі складу ЄС, а Європа намагатиметься її за це покарати, підсумовує автор.

"Нова історія" Узбекистану

Узбекистан може позбутися спадку свого колишнього президента Іслама Карімова, однак для цього його наступнику доведеться попрацювати над створенням ефективного спільного ринку у регіоні, вважає оглядач Financial Times Ахмед Рашід.

Копирайт изображения AP
Image caption Президент Узбекистану Іслам Карімов помер 2 вересня

"Стабільність у Центральній Азії є ключовим питанням, і тепер, після смерті пана Карімова, у нового лідера Узбекистану, ім'я якого ще невідомо, є шанс попрацювати з іншими регіональними лідерами та побудувати сприятливіший безпековий та економічний фундамент, який об'єднає ці країни у єдиний спільний ринок", - каже оглядач.

Автор згадує про спадщину СРСР у Центральній Азії та зазначає, що пан Карімов не вживав жодних заходів для створення пост-радянського спільного ринку. Внаслідок цього, виник конфлікт інтересів між потребою Узбекистану у водних ресурсах (країна не має виходу до Світового океану) та потребами Таджикистану та Казахстану в узбецьких нафті та газі.

Із розпадом СРСР Центральна Азія змарнувала величезні економічні можливості. Вона не може дозволити собі зробити це вдруге, каже автор.

"Новий лідер Узбекистану може залагодити вплив згубної спадщини пана Карімова - згуртувати регіон, покращити стандарти життя та послабити позиції екстремістів-ісламістів, які загрожують Центральній Азії", - підсумовує оглядач Financial Times.

Особисті дані з Dropbox на продаж

Особисті дані 68 млн користувачів файлообмінника Dropbox, якими хакери заволоділи ще у 2012 році, виставили на продаж на чорному ринку, повідомляє Washington Post.

Копирайт изображения Reuters

П'ять Гб інформації з доступом до електронних скриньок та паролями розмістили на сайті TheRealDeal так званого даркнету – мережі, доступ до якої, на відміну від традиційного Інтернету, можливий лише через певне програмне забезпечення.

Вартість даних оцінили у два біткоїни, що еквівалентно приблизно тисячі доларів, пише газета.

Про те, що хакери зламали систему, Dropbox повідомив своїм користувачам минулого тижня. За словами представника компанії Патріка Хейма, наразі немає доказів того, що паролі клієнтів розкодували та продали.

Видання зазначає, що дані користувачів на ринку торгівлі інформацією високо цінуються, а паролі та доступ до електронних скриньок є найпоширенішим "товаром".

Користувачами Dropbox є такі великі компанії, як готельна мережа Hyatt, виробник комп'ютерного обладнання Hewlett Packerd та сервіс онлайн стрімінгу Spotify.

Фізичні навантаження vs алкоголь

Копирайт изображения PA

Дві з половиною години фізичних навантажень на тиждень можуть допомогти компенсувати негативний вплив від вживання алкоголю, повідомляє Daily Telegraph з посиланням на результати спільного дослідження Університетського коледжу Лондона та Університету Сіднея.

Фахівці дійшли висновку, що 150 хв. помірної фізичної активності на тиждень, на кшталт пішої прогулянки, гри у гольф або занять садівництвом, повністю нівелюють ризик передчасної смерті та знижують ризик розвинення раку на 36%.

Дослідники зазначають, що вживання алкоголю та фізичні вправи впливають на одні й ті самі метаболічні процеси, проте у цілком протилежних напрямках. Через алкоголь розщеплення жирних кислот в організмі припиняється, вправи мають протилежний вплив, жирні кислоти для організму є джерелом енергії при фізичних навантаженнях.

Проте науковці застерігають, що алкоголь не можна вживати у необмеженій кількості та компенсувати це вправами. За рекомендаціями лікарів, середня норма вживання алкоголю на тиждень складає в середньому сім келихів вина чи пинта пива для жінок та чоловіків.

Тетяна Кирилюк, Служба моніторингу ВВС

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів