Культогляд: Наталі Портман у ролі вдови Кеннеді

Наталі Портман Копирайт изображения AFP
Image caption "Джекі" з Наталі Портман вийде на екрани в 2017 році

У Лондоні готують масштабну виставку про Pink Floyd, Наталі Портман хвалять за фільм про Джекі Кеннеді, Нік Кейв у новій кінокартині розповідає про важкий період життя, а Бріджит Джонс називають поганим прикладом для жінок. Про це – в огляді культурних подій за тиждень, що минає.

"Холодна" Джекі Кеннеді

Independent не шкодує епітетів для однієї з головних картин кінофестивалю у Венеції – фільму "Джекі". У ньому Наталі Портман постає перед глядачами в образі легендарної американської першої леді Жаклін Кеннеді, а дія відбувається після вбивства її чоловіка у 1963 році.

Серед головних переваг картини видання називає відсутність кліше. До того ж, до створення фільму його автори підійшли "з розумом": у ньому розповідається не про ікону стилю, якою часто сприймають вдову Джона Кеннеді, а про жінку, яка намагається впоратися із власним горем. Головні ідеї стрічка доносить через "символи", а не через "незграбні діалоги", пише газета.

"У такого підходу є і недолік. Автори створюють дистанцію між глядачами й персонажами. Вони хочуть, щоб ми спостерігали, а не взаємодіяли з ними за допомогою емоцій. Це не біографічна стрічка, а дослідження персонажа – розумний та дорослий американський фільм, яких, кажуть, більше не роблять", - зазначає видання.

На думку критиків, Джекі Кеннеді показана у фільмі досить холодною жінкою – це особливо відчувається в епізоді, коли вона розповідає дітям про смерть батька. Також стає очевидним, що для неї дуже важливим був її власний образ у суспільстві.

"Це вражаючий, іноді холодний фільм", - підсумовує Independent.

Картина вийде на екрани в 2017 році.

Про Ніка Кейва, із почуттям

Guardian розповідає про сумну історію створення документального фільму про Ніка Кейва "Ще раз, із почуттям". Режисер картини розповів виданню, що для співака зйомки стали методом "зберегти самого себе" після смерті сина.

Картина стала своєрідним супровідником нового альбому гурту Nick Cave and The Bad Seeds "Skeleton Tree", пише видання. Однією з центральних тем платівки є горе від втрати близької людини. Коли співак ще працював над альбомом, в його сім'ї сталася трагедія – 15-річний син Артур загинув, впавши зі скелі біля дому батька у Брайтоні. Як з'ясували слідчі, незадовго до нещасного випадку хлопець прийняв ЛСД.

Копирайт изображения Getty
Image caption Скеля у Брайтоні, з якої розбився син Ніка Кейва

Як розповів газеті режисер Ендрю Домінік, думка про необхідність спілкуватися з журналістами після виходу альбому викликала у Ніка Кейва справжній жах. Тому він і вирішив зняти фільм про свою платівку і її сумний зміст. "У створенні фільму він керувався інстинктом самозбереження: для нього це була можливість поговорити про те, що сталося, але у безпечній обстановці і з кимось знайомим", - цитує його видання.

У результаті фільм містить як музичну складову, так і міркування співака про смерть сина та її вплив на його власне життя. Картина переважно чорно-біла й містить 3D-ефекти. Прем'єра вже відбулася на кінофестивалі у Венеції, а глядачі по всьому світу мали змогу подивитися фільм у кінотеатрах лише один день – 9 вересня.

Не будьте такими, як Бріджит

Легенда, ікона та символ жінок по всьому світу. Так нерідко називають Бріджит Джонс – героїню відомих фільмів і книжок. Але у Daily Mail думка геть протилежна. Газета називає її "жахливим прикладом для сучасних жінок", і новий фільм про неї – чергове цьому підтвердження, вважає авторка статті Ліббі Первз.

Копирайт изображения Bridget Joness Diary Miramax
Image caption Авторка Daily Mail сумнівається у світлому образі Бріджет Джонс

"Вона переймається вагою, але їсть без розбору; вона палить, багато п'є, постійно запізнюється на роботу, бо не може вирішити, які панчохи одягти, і не може навіть зібратися, щоб приготувати вечерю для друзів", - перераховує недоліки героїні авторка.

На думку пані Первз, ті, хто вважають себе схожими на Бріджит Джонс, переважно переймаються лише "чоловіками, шардоне й калоріями". Такими думками, вважає вона, жінки самі себе принижують. Їм пані Первз протиставляє іншу категорію жінок – тих, кому доводиться чимало працювати, щоб заробити повагу довколишніх.

"У них, мабуть, теж є декілька сумних таємних романтичних історій, але вони залишаються реалістами, а їхні амбіції і сподівання ширші, ніж можливість впасти на руки чоловіку, який би погладив їх по спинці", - констатує пані Первз.

Ювілейна виставка Pink Floyd

Об'єднатися вперше за 20 років – хоч і не на сцені. Лондонський музей Вікторії та Альберта готує масштабну експозицію, присвячену 50-річчю першого синглу Pink Floyd. Daily Telegraph розповідає про те, чого варто очікувати від першого за два десятки років спільного проекту Девіда Гілмора, Роджера Вотерса та Ніка Мейсона.

"Виставка обіцяє "захопливу, сповнену різних відчуттів театралізовану подорож" крізь життя Pink Floyd. А учасники групи випотрошили свої горища в пошуках найкращих експонатів", - пише газета.

Як додає видання, група спочатку побоювалася, що їхня "масштабна" творчість навряд чи матиме необхідний ефект у приміщенні музею. Але їхню думку змінив успіх аналогічної експозиції, присвяченої творчості Девіда Бові. Тепер у планах музею - лазерні шоу і концерти.

Копирайт изображения Getty
Image caption Такими Pink Floyd були 11 років тому. А перший сингл гурт видав 1967 року

Також в експозиції представлять 350 предметів, серед яких рукописи текстів пісень і оригінальні обкладинки альбомів.

"Окрім пам'ятних предметів з колекції Pink Floyd в експозиції буде використано новітні технології, які допоможуть перетворити галереї на психоделічну андерграундну сцену 1960-х років", - обіцяє видання.

Відкриється виставка в травні наступного року.

Огляд підготувала Яна Люшневська, Служба моніторингу BBC

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів