ІноЗМІ: навіщо Путіну "Духовний центр" у Парижі?

Російський духовний центр у Парижі Копирайт изображения Getty
Image caption Російський духовний центр у Парижі планують відкрити вже цього року

Реакція британських ЗМІ на промову голови Єврокомісії, плани Росії на "духовний центр" в Парижі, цифрові інновації Естонії та Amazon - в огляді іноземних видань від 15 вересня.

Віра на службі держави

З допомогою віри Володимир Путін намагається поширити вплив своєї країни, пише Ендрю Хіггінс у New York Times про проект російської влади побудувати "духовний центр" посеред світського Парижа.

Мова йде про величезний комплекс з чотирьох окремих будівель, який міститиме не лише церкву, але й школу, конференц-зали та культурний центр і належатиме російській державі, а не церкві.

''Цей собор є форпостом іншої Європи - ультраконсервативної і антисучасної - в самому серці країни розпусти і секуляризму,'' - цитує він письменника Мішеля Єльчанінова.

На думку Хіггінса, проект є частиною зусиль Кремля позиціонувати себе як "законного спадкоємця і володаря "Святої Русі", а також поборника традиційних цінностей на противагу декадентській єресі, зокрема ліберальній демократії, яку просуває США, а також тому, що в Росії часто називають "гейропа"".

"Як палкий противник гомосексуалізму та будь-якої спроби поставити індивідуальні права вище за інтереси сім’ї, громади чи народу, Російська православна церква допомагає позиціонувати Росію як природного союзника всіх тих, хто прагне безпечнішого, неліберального світу", - пише журналіст.

Завдяки тісним зв’язкам між РПЦ та Кремлем релігія стала "особливо сильним засобом" впливу на територіях колишнього Радянського Союзу.

Британський скептицизм

На думку Telegraph, натяк голови Європейської комісії Жан-Клода Юнкера на те, що Британія матиме проблеми з допуском до єдиного ринку ЄС після виходу з нього "не слід брати на віру".

За словами газети, вага пана Юнкера та комісії у вирішенні важливих питань ЄС занадто мала, порівняно з обраними головами європейських держав, від яких залежатиме остаточне рішення про те, як "ЄС буде спілкуватися із Британією після брекзиту".

Коментуючи ініціативу Юнкера щодо створення єдиної європейської армії, газета пише:

"Європейські військові дії найкраще координуються через НАТО, а не ЄС. Хибні військові амбіції пана Юнкера створюють ризик послаблення альянсу, тому Британія повинна протистояти цьому і зараз, і після брекзиту".

За словами британської Daily Mail, соціальні мережі "жорстоко висміяли" плани Юнкера про створення єдиної європейської армії.

Деякі користувача Twitter проводили паралелі з гітлерівською армію, "останньою, яка об’єднала Європу", цитує їх видання.

На YouTube, де Юнкер має провести онлайн-чат сьогодні, хештег #AskJuncker (#СпитайЮнкера) вже активно використовується для глузливих дописів, додає газета.

Задля прописки

Естонія вирішила скористатися ситуацією, зокрема непевністю британських компаній щодо особливостей ведення бізнесу в євро після "брекзиту", і почала активно просувати послугу "електронної прописки" для іноземців, пише Guardian.

Така реєстрація дає право іноземним громадянам відкривати бізнес і здійснювати фінансові транзакції в Естонії. Суттєвою різницею порівняно з офшорами є те, що при цьому "цифрові резиденти" не звільняються від податків і сплачують їх у своїх країнах.

Хоча "електронні резиденти" не є справжніми громадянами, естонський уряд сподівається з їхньою допомогою підтримати економіку країни, а також підтвердити репутацію держави як "цифрового першопрохідця".

"Залучення іммігрантів просто не варіант для нас. Люди вважають за краще обрати Швецію або Норвегію, - пояснює Тааві Котка, фахівець з інформаційних технологій і урядовець, який опікується проектом. - Фізично ми не в змозі збільшити наше населення. Так чому б не зробити це онлайн?"

Підслухає і допоможе

Компанія Amazon вирішила піти проти тренду і вивести на ринок електронний пристрій під назвою Echo, який не є мобільним і не має екрану, пише Financial Times.

Новинка, представлена компанією, призначена для стаціонарного використання. Це циліндрична звукова колонка чорного або білого кольору, мозком і серцем якого є цифровий помічник із штучним інтелектом на базі технології Alexa.

Копирайт изображения PA

"Пристрій не привертає уваги і вписується в антураж, коли не використовується. Його легко не помітити, поки не даси йому команду виконати "дію", наприклад ввімкнути музику, знайти рецепт, ввімкнути освітлення або зробити замовлення у магазині.

Його можна спитати, яка столиця Перу, він непомітно з’ясує це і відповість", - описує пристрій Financial Times. Пристрій постійно перебуває в режимі прослуховування.

"Ця здатність не вбудована в Echo; вона є частиною Alexa, програми штучного інтелекту Amazon у хмарі, до якого пристрій буде автоматично під'єднуватися, коли хто-небудь в межах чутності починатиме питання або фразу із слова "алекса".

Як запевняє Amazon, приватність розмов збережена, адже пристрій розроблено так, аби розмови, "підслухані" ним, не йшли автоматично у хмару.

Як зауважує видання, продукт, який з’явився в продажу у Великій Британії та Німеччині в середу, зайняв нішу, на яку не звернули увагу Apple та Google.

Марія Кондрачук, Служба моніторингу ВВС

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів