Західні ЗМІ: Путін як козир "Єдиної Росії"

Путін Копирайт изображения epa
Image caption Володимир Путін залишається дуже популярним у Росії, а от його партія - вже ні, констатує західна преса

Чи подолає дипломатія "глибоку недовіру" на Донбасі, як ЄС тисне на Лондон, чому "Єдина Росія" зосередила передвиборчу кампанію на особистості Путіна та як Копенгаген стає здоровішим містом – у огляді західної преси за п’ятницю, 16 вересня.

"Глибока недовіра" на Донбасі

Чи спроможна Україна збудувати міст до миру, запитує Independent у спеціальному репортажі з Краматорська. Попри чинну дипломатичну активність Франції та Німеччини, спрямовану на досягнення стійкого миру, видання звертає увагу на скепсис, який відчуває населення Донбасу, щодо можливості будь-якого перемир'я.

Копирайт изображения Getty
Image caption Глави МЗС Франції та Німеччини отримали можливість на власні очі переконатися у масштабах проблем Донбасу

Газета цитує неназваного представника моніторингової місії ОБСЄ, за словами якого "глибока недовіра" між сторонами конфлікту є одним з головних факторів дестабілізації.

Також Independent наводить слова механіка з Краматорська на ім'я Сергій: "Ці хлопці (представники самопроголошеної ДНР - Ред.) є українцями, нашими співвітчизниками. Але зараз вони з росіянами і говорять про бажання створити "Новоросію", вони хочуть відрізати шматок нашої держави. Як можна довіряти таким людям?"

Називаючи події на Донбасі "громадянською війною", газета зазначає, що масштаб проблеми підкреслила доповідь ООН, яка засуджує "постійну зневагу до захисту цивільних обома сторонами конфлікту".

Лондон під тиском

Лідери ЄС схиляються до думки, що Велика Британія може відмовитися від ідеї виходу з європейського блоку держав, якщо вони займуть максимально жорстку позицію на переговорах із Лондоном. Про це пише британська Telegraph.

"Британські посадовці борються з тим, аби Європа не обрала безкомпромісну позицію під час перемовин, сподіваючись, що Велика Британія змінить думку щодо виходу з ЄС", - відзначає газета.

За її інформацією, більше ніж п'ять європейських високопосадовців, з якими журналісти розмовляли цього тижня, висловили сумнів у тому, що Лондон і далі стоятиме на своєму. Сприяти зміні позиції може "реальність бюрократичного жаху" та "божевільний акт завдання економічної шкоди самим собі", цитує можновладців видання.

За словами неназваного британського посадовця, європейські еліти схильні вважати, що "гра полягає в тому, щоби змусити нас змінити думку".

Відчуття того, що "лінія фронту в Європі стає дедалі помітнішою", посилюється на тлі підготовки 27 лідерів країн ЄС до зустрічі у Братиславі, пише видання. Там вони планують обговорити майбутнє Союзу і, як відзначає Telegraph, продемонструвати "єдність і рішучість рухатись в напрямку європейського майбутнього без Британії".

А вибір переговірників із Лондоном від Єврокомісії та Європарламенту є ще однією ознакою того, що ЄС готовий до жорстких перемовин, вважає газета. Домовлятися з британцями про майбутні відносини будуть французький фінансовий експерт Мішель Барньє та палкий проєвропейський федераліст Гі Вергофстадт.

Партія президента

Володимир Путін залишається дуже популярним у Росії, а от його партія - вже ні, пише французька газета Echos.

Економічні негаразди й корупційні скандали відобразилися на електоральних уподобаннях росіян, відзначає видання. Тож, аби не втрачати бали напередодні парламентських виборів, партія "Єдина Росія" змушена висувати Путіна на перший план, вважає Echos. При цьому офіційно глава Кремля не бере участі в електоральній кампанії.

Echos звертає увагу на один з передвиборчих плакатів, де перераховуються три причини голосувати за "Єдину Росію": "1. Єдина Росія - партія президента. 2. Партія, перевірена часом. 3. Хто, якщо не "Єдина Росія?"

Копирайт изображения Reuters
Image caption Незадовільний результат партії влади на виборах може коштувати Дмитру Медведєву поста прем'єр-міністра, припускає газета Echos

Коментуючи плакат, газета зазначає, що меседж Кремля зводиться до того, що стабільність від Путіна є "найкращою гарантією".

На думку Echos, незадовільний результат партії влади на виборах може коштувати Дмитру Медведєву поста прем'єр-міністра. Однак шанси на те, що "ліберальна опозиція" зможе зайняти місце "офіційної", тобто комуністів, ЛДПР і "Справедливої Росії", – мінімальні.

"З того часу, як Крим було приєднано до Росії, Кремль успішно застосував патріотичні меседжі, аби дискредитувати цю опозицію, зображувану у вигляді прозахідної п'ятої колони", - пише видання.

Здорове місто

Про те, як Копенгаген завдяки своїм мешканцям перетворюється на здорове місто, пише Guardian. За словами Нінни Томсен, яка опікується питаннями охорони здоров'я в цьому місті, здоров'я не є самоціллю, а радше способом отримувати насолоду від життя.

Копирайт изображения Flavia Milhorance l BBC Brasil
Image caption Столиця Данії стає ще більш здоровим містом, ніж раніше, констутують англійські ЗМІ

Аби стати ще здоровішою, столиця Данії разом із партнерами інвестує у покращення інфраструктури. Вже зараз половина усіх мандрівок в центрі міста є велосипедними, а 96% жителів мають змогу дістатися до паркy чи пляжу менш ніж за 15 хвилин.

Однак поняття здорового міста означає постійні зусилля з удосконалення вже створених умов для мешканців, відзначає Guardian. Аби зусилля не були марними, до ініціативи долучилася вся муніципальна адміністрація.

"Одним із прикладів є те, як офіс мера працює з технічною та екологічною адміністраціями, які відповідають за велосипедну інфраструктуру міста. Обидві команди співпрацюють, аби поїздка на велосипеді була легкою, а не лише здоровою. Для цього розширюють доріжки та просувають активний транспорт", - відзначає газета.

Крім того, в оновленій стратегії міста особливу увагу приділено не лише фізичному, а й моральному здоров'ю. Місто надає безкоштовну допомогу 100 тисячам мешканців, які страждають від стресу. В арсеналі тих, хто допомагає, - клініки, заняття з йоги, медитації та розмови з професіоналами в галузі охорони здоров'я.

Юрій Мартиненко, Служба моніторингу BBC

Новини на цю ж тему