Огляд преси: Жиліна могли вбити через вугілля з Донбасу

Євген Жилін Копирайт изображения vk.comvideo
Image caption Євгена Жиліна застрелили 19 вересня в ресторані у Підмосков'ї

Іноземна преса розкриває подробиці вбивства лідера проросійської організації "Оплот" Євгена Жиліна, коментує вибори до Держдуми, пише про дискримінацію жінок на робочому місці та відкриття першого супермаркету харчових відходів.

"Вугільний слід" у вбивстві Жиліна

Нові подробиці справи вбивства лідера проросійської організації "Оплот" Євгена Жиліна, якого застрелили 19 вересня у Підмосков'ї, розкриває російський "Коммерсант".

За попередньою інформацією Слідчого комітету Росії, пан Жилін став жертвою конкурентної боротьби за переділ грошових потоків від продажу вугілля з Донбасу як в Україні, так і в Росії, пише газета.

Ця версія наразі є основною у розслідуванні справи та базується на словах Андрія Козирєва, який супроводжував пана Жиліна і був поранений.

Перед тим, як його доставили до лікарні, пан Козирєв зазначив, що зустріч, на яку він з паном Жиліним прийшли до ресторану "Ветерок", стосувалася шахт Донбасу.

Джерела "Коммерсанта" також вказують на те, що цю версію підтверджують результати обшуків за місцем проживання колишнього лідера "Оплоту". Правоохоронці знайшли кілька розписок про видачу паном Жиліним у борг "великих сум грошей", одна з яких була на суму у півмільйона доларів.

Окрім цього, співрозмовник видання, який, як він каже, добре знав колишнього лідера "Оплоту", запевняє, що той після переїзду до Росії почав займатися напівлегальними схемами з постачання бензину та дизпалива на територію самопроголошених "ДНР" та "ЛНР".

"Повернення до псевдо-парламентаризму"

Копирайт изображения Getty

Росія, здається, повернулася до практики псевдо-парламентаризму, єдиною функцією якого є створення "подоби легітимності авторитарного лідера", пише New York Times у своїй редакційній статті.

Газета зазначає, що на останніх виборах до Держдуми партія президента РФ Володимира Путіна отримала три чверті місць у парламенті, а решту виграла опосередковано завдяки партіям, що лояльні до нього.

Попри те, що згідно з пострадянською конституцією Росії, більше повноважень надавалося президентові та прем'єр-міністру Росії, "Держдума принаймні була платформою для опозиції", де вона могла критикувати дії Кремля, пише видання.

"Зараз навіть ця функція, здається, зникла", - йдеться у статті.

New York Times зазначає, що попри відсутність значних порушень під час виборів, опозиція не мала рівних прав з рештою кандидатів на депутатські мандати.

Опозиціонери не мали можливості об'єднатися у єдиний блок, їм не надали час у телеефірі, а проведенню їхніх кампаній перешкоджали.

"Єдине, що ці парламентські вибори дійсно продемонстрували, це те, що тих росіян, які колись намагалися створити справжню демократію, зламали або відсунули, або ж вони здалися", - підсумовує газета.

Дискримінація за дрес-кодом

Копирайт изображения jupiter

Про дискримінацію жінок на робочому місці за зовнішнім виглядом пише Daily Telegraph.

Видання посилається на результати опитування юридичної компанії Slater and Gordon, згідно з яким 7% жінок отримують накази від своїх керівників взувати на роботу підбори, оскільки це робить їх привабливішими.

А 8% жінок керівництво просить наносити більше макіяжу з тієї ж причини.

Згідно з інформацією компанії, кожна п'ята жінка у Британії вважає, що керівництво звертає на її зовнішній вигляд більше уваги, ніж на колег чоловічої статі.

Видання нагадує, що нещодавно широкий розголос у ЗМІ отримала історія з працівницею ресепшену, яку звільнили через відмову носити взуття на підборах на роботі.

Супермаркет харчових відходів

Копирайт изображения SPL

У Британії відкрили перший супермаркет, де продаватимуть харчові відходи, повідомляє Independent.

Активісти проекту Real Junk Food створили так-званий сток, відвідувачі якого можуть придбати продукти, яких інші супермаркети чи компанії позбулися як непотребу. Ціну на такий товар не встановлюють. Клієнти можуть віддати за нього стільки, скільки вважають за потрібне.

Видання зазначає, що магазин вже став у нагоді родинам з низьким рівнем доходу. Газета цитує одну з відвідувачок супермаркету Кірсті Роудс, яка розповідає про фінансову скруту через проблеми чоловіка зі здоров'ям та ділиться своїм захопленням від ідеї.

"З трьома маленькими дітьми та двома дорослими у родині, ми відразу ж почали відчувати труднощі. На щастя, ми зважилися піти до стоку і це було надзвичайно", - цитує видання пані Роудс.

Наразі магазин є тільки в Лідсі, проте його власники вже планують відкрити ще декілька у Шеффілді та Бредфорді, а також просувати ідею мережевих кафе, що годують харчовими відходами.

Згідно з інформацією видання Evening Standard, супермаркети викидають на смітник їжі, придатної до споживання, на суму у 230 мільйонів фунтів стерлінгів.

Тетяна Кирилюк, Служба моніторингу ВВС.

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів