Іноземні ЗМІ: навіщо Британія нарощує розвідку

Копирайт изображения
Image caption Британія розширює свою розвідувальну службу

Чого вчить досвід України, яким бачать майбутнє британські розвідники і проблеми молодих британці - в огляді міжнародних видань від 22 вересня.

Урок від України

"Відчайдушна боротьба" України за демократичні цінності водночас "надихає" і дає цінний урок західним країнам, пише Ілля Лозовський на вебсайті Foreign Policy.

"Роль, яку відіграло громадянське суспільство України, аби змусити рахуватися з Євромайданом, - це ... урок, який країна може дати молодим демократам", - пише він.

На думку автора, важливим також є "непохитний" тиск з боку Заходу на українську владу для проведення реальних реформ в обмін на фінансову допомогу та "інші блага", наприклад візову лібералізацію.

"Але міжнародний тиск, навіть в тандемі з громадянським суспільством, будуть ефективними лише до певної межі", - йдеться у статті.

"Найбільш важливі і складні зміни, такі як модернізація системи правосуддя і нейтралізація олігархів, можуть статися лише за умови існування критичної маси підтримки в парламенті і ключових міністерствах. Зараз Україна дуже далека від цього", - наголошує автор.

На крок попереду

Копирайт изображения PRESS ASSOCIATION

Кількість потенційних агентів "007" британської розвідки до 2020 року має зрости з 2,5 тисяч до 3,5 тисяч, повідомляє Independent.

За допомогою збільшеного штату Секретна розвідувальна служба Великої Британії (Мі6) прагне втриматися на крок попереду інших в галузі інтернет- та інших технологій, зазначає видання.

Як зауважує видання, розвиток технологій розпізнавання за рисами обличчя робить "практично неможливими" подорожі агентів під вигаданими іменами, тому секретні служби всього світу приділяють особливу уваги охороні інформації про власну діяльність.

Голова Секретної розвідувальної служби Алекс Янгер під час виступу у Вашингтоні заявив:

"Інформаційна революція докорінно змінила умови, в яких ми працюємо. За п’ять років будуть два типи розвідок: ті служби, які розуміють це і процвітають, і ті, хто ні. Прагну того, аби Мі6 належала до першій категорії".

Військові під слідством

Британські військові можуть стати фігурантами кримінального розслідування у справі про перевищення повноважень, пише Telegraph.

Копирайт изображения PA

За словами видання, міністерство оборони "тихо" розпочало перевірку дій військових у Афганістані через закиди вибухотехніка і члена руху "Талібан", який стверджує, що його нелегально арештували і утримували 106 днів.

"Військові вважали, що, якщо його звільнять, він робитиме бомби, якими вбиватимуть британських солдат", - пише Telegraph.

Досі розслідування здебільшого стосувалися діяльності британських військ в Іраку. За даними газети, нова перевірка стосуватиметься 550 скарг про можливі військові злочини, здійснені британцями в Афганістані.

Депутат-консерватор Джонні Мерсер, колишній військовий капітан, який служив у провінції Гільменд, розкритикував закиди проти військових і нагадав, що "солдатів вбивали, коли вони намагалися зменшити ризики для цивільних".

"Покоління у кризі"

Відчай, занепокоєння майбутнім і фінансовий тиск даються взнаки мільйонам молодих британців, особливо жінкам, пише Guardian із посиланням на нещодавно проведене соціологічне дослідження.

Копирайт изображения iStock

"Результатом низької зарплатні та відсутності роботи в сьогоднішній Британії стає "відкладене дорослішання". При цьому багато хто живе або повертається жити до батьків", - пише газета про висновки дослідження, проведеного серед тисяч молодих людей віком від 18 до 30 років.

Серед опитаних 42% заявили, що відчувають себе виснаженими, 47% бракує впевненості в собі, а 51% - занепокоєний майбутнім. Жінки виявилися більш вразливою групою. Так, про проблеми з упевненістю заявили 54% жінок і 39% чоловіків.

Благодійна організація Young Women's Trust, яка замовила дослідження у Populus Data Solutions, застерегла, що існує ризик появи "покоління молодих людей у кризі", і закликала уряд вдатися до дій, зокрема створити посаду міністра з питань молодіжної політики.

На думку керівниці організації, яка опікується жінками 16-30 років з низькими доходами, доктора Керол Істон, "сумно", коли так багато молодих людей мають такі проблеми у віці, для якого притаманною є юнацька самовпевненість.

"Не треба себе обманювати: ми говоримо про покоління молодих людей у кризі. І якщо життя є непростим для багатьох молодих людей, для молодих жінок воно ще складніше, як показує наше дослідження", - розповіла вона.

Огляд підготувала Марія Кондрачук, Служба моніторингу ВВС

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів