Огляд ЗМІ: чи ухвалять бюджет вчасно?

Верховна Рада Копирайт изображения UNIAN
Image caption У середу в Раді презентували проект бюджету на 2017 рік

У четвер, 22 вересня, газети пишуть про невідкладні завдання для влади, новий крок до миру на Донбасі і перспективи "безвізу" для України.

Завдання для влади на 100 днів

За 100 днів до нового року "Сегодня" пише про найважливіші завдання для української влади, які треба вирішити до початку 2017-го.

Найважливішим наразі питанням для Верховної Ради є ухвалення бюджету.

Але, за інформацією газети, голосувати за головний кошторис країни депутати поки що не готові. За словами члена парламентського бюджетного комітету Івана Крулька, у депутатів на розгляд і зміни бюджету є час до 1 грудня.

"Зараз держбюджет подається вчасно, а раніше його подавали і відразу ж відкликали... Є всі шанси на його ухвалення до 1 грудня", – каже політолог Володимир Фесенко.

До кінця року, на думку експертів, необхідно ухвалити і закон про спецконфіскацію майна, який дасть змогу прокуратурі конфіскувати до бюджету зароблені корупційним шляхом гроші ще до завершення кримінального провадження.

Ця норма тісно пов’язана з бюджетом. Газета припускає, що на підставі нового закону насамперед конфіскують кошти Віктора Януковича на рахунках в Україні.

Третій закон, який потребує ухвалення до кінця року, дає незалежність Національній комісії з регулювання енергетики, пише газета.

Видання також нагадує про найважливіші закони, які вже ухвалені і мають запрацювати в найближчі 100 днів. Це, зокрема, судова реформа, що стартує 30 вересня. А з 1 жовтня в Україні почнуть видавати пластикові ІD-карти не тільки тим, кому виповнилося 16 років, як зараз, але й дорослим.

Донбас: процес нової якості

Копирайт изображения Getty

У чому суть підписаного в Мінську документа про розведення сил учасників конфлікту на Донбасі, з’ясовує "День".

Документ підписали представники України і Росії і парафували делегації окремих районів Донецької та Луганської областей.

Представник України у робочій групі з питань безпеки Тристоронньої контактної групи Євген Марчук каже, що документ передбачає початок процесу нової якості – відведення від лінії зіткнення живої сили і техніки.

"Оскільки вздовж всієї лінії, яка становить 426 км, неможливо одночасно здійснити відведення, було вибрано три ділянки, але тут важливо те, що цю угоду вдалося завершити і підписати. Важливість полягає в тому, що ця рамочна угода має довгостроковий період існування, і в ній враховано помилки всіх угод", – пояснює пан Марчук.

За словами політика, обрані три ділянки мають дуже важливе військове, але головним чином гуманітарне значення: це – Станиця Луганська, Золоте і Петрівське, де існували проблеми з переміщенням великої кількості громадян.

"Якщо розпочнеться якісний процес імплементації підписаної угоди, а це той випадок, коли обидві сторони зацікавлені в цьому, може розпочатися новий процес, пов’язаний з відведенням від лінії фронту живої сили і техніки", - прогнозує він.

"Безвіз" на порозі?

Копирайт изображения AFP

"Факты и комментарии" поцікавилася у віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванни Климпуш-Цинцадзе, коли українцям нададуть безвізовий режим з ЄС.

Газета нагадує, що 5 вересня профільний комітет Європарламенту заслухав звіт доповідачки з українського питання Марії Габріел, яка запропонувала Єврокомісії узаконити "безвіз" для українців.

Голосування з доповіді відбудеться на наступному засіданні, зазначає газета.

"Після того, як Європарламент та Європейська Рада схвалять надання Україні безвізового режиму, не буде якихось довгих процедур з його імплементації", - каже Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Вона висловлює сподівання, що повторне слухання українського питання в профільному комітеті Європарламенту завершиться з таким же результатом як для Грузії, якій 5 вересня затвердили безвізовий режим.

Також віце-прем’єр-міністр нагадує, що рішення про надання державі безвізового статусу ухвалюється кваліфікованою більшістю, тобто постанову мають підтримати дві третини членів Євроради.

Отже, якщо хтось і буде проти, то на загальне рішення це не вплине, пише газета.

Служба моніторингу ВВС.

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів