Культогляд: чого боїться Том Хіддлстон?

Фото 1 Копирайт изображения Getty
Image caption Інтерв'ю Тома Хіддлстона і Бенедикта Камбербетча активно обговорювалося у іноземній пресі цього тижня

А також нові можливості для музикантів, занепад нічних клубів у Британії та повернення "Короля лева" – в культогляді за тиждень, що минає.

Музиканти стають незалежними

Дедалі більше поціновувачів музики обирають стрімінг-сервіси для прослуховування улюблених пісень. Тому в музикантів з'являється все більше можливостей стати незалежними від великих звукозаписних компаній.

Як розповідає британська газета Independent, чимало виконавців вирішили, що співпрацювати напряму з такими сервісами як Apple Music та Spotify простіше та вигідніше.

За останні кілька років ці платформи здійснили справжній переворот в музиці. Тепер слухачам не обов'язково купувати та закачувати пісні – достатньо оплатили підписку та мати необмежений доступ до творів численних музикантів.

"Apple Music, Tidal та Spotify борються за ексклюзивні права та за передплатників, а головним призом стають самі виконавці – і багатьом пропонують величезні кошти за наступний реліз", - описує ситуацію видання. До того ж, йдеться не тільки про альбоми, але й про сингли, відео-кліпи та навіть концертні тури.

Щоправда, деякі фахівці вважають, що говорити про непотрібність або тим паче смерть рекорд-лейблів все ж зарано.

"У сьогоднішній ситуації з'являється все більше можливостей робити все самому - все завдяки платформам на кшталт Bandcamp, які дозволяють виконавцям самостійно продавати платівки, футболки та записи фанатами напряму. Але якщо йдеться про довгострокову кар'єру, лейбли можуть зіграти в цьому велику роль", - резюмує Independent.

Занепад рейв-культури?

Нічні клуби, які є важливою складовою британської музичної культури, переживають не найкращі часи, повідомляє Guardian з посиланням на останні дослідження.

Важко таким закладам на всіх фронтах: зменшується кількість відвідувачів, падають прибутки. Зачинятися доводиться навіть клубам, які десятиліттями здобували статус легендарних.

"Дослідження Mintel показало, що кількість відвідувань нічних клубів зменшилася зі 149 мільйонів у 2010 році до 115 мільйонів у 2015, тоді як прибутки впали з 1,49 мільярда фунтів до 1,18 мільярда за той самий період. Дослідники прогнозують, що до 2020 року відвідувачі витрачатимуть на клуби ще на 16% менше – лише 982 мільйони фунтів", - ділиться газета останніми даними.

Чому ж так сталося? Видання розповідає, що відвідувачів відлякують вартість входу, великі скупчення людей, а також надто дорогі напої. Як результат – чимало поціновувачів клубної музики взагалі не купують алкоголь в таких закладах.

Щоправда, дехто вважає, що всі ці труднощі не означають падіння популярності клубної культури в цілому. Кажуть, "рейвери" просто обирають інші місця для того, щоб "відтягнутися" раз на тиждень. Наприклад, в одному тільки Лондоні влітку відбулося чимало денних фестивалів або інших окремих заходів, на яких можна було послухати діджеїв та потанцювати, додає Guardian.

Новий "Король лев"

"Акуна матата, йде новий Король лев", - так видання Time анонсує нову повнометражну версію класичного мультфільму. Про створення картини цього тижня повідомила компанія Disney.

Копирайт изображения Walt Disney Pictures
Image caption "Король лев" скоро знову повернеться на великі екрани

До речі, анімаційний "Король лев", який вийшов у 1994 році, є одним із найуспішніших проектів Disney. За два десятиліття він зібрав майже 969 мільйонів доларів.

"Якщо додати його неймовірно успішні театральні версії, за даними компанії, "Король лев" заробив по всьому світу більше, ніж будь який інший фільм, шоу на Бродвеї або взагалі будь-який продукт у сфері розваг", - зазначає видання.

Режисером виступить Джон Фавро, відомий своєю роботою над блокбастером "Айронмен" та популярним святковим фільмом "Ельф", а також стрічкою "Книга джунглів".

Остання є прикладом нового тренду, який захопив Disney. Компанія дедалі частіше перетворює свої класичні мультфільми на повнометражні художні картини. Серед яскравих прикладів Time називає "Красуню і чудовисько", в новій версії якого зіграє Емма Вотсон.

"Хіддлбеч"

Що може бути краще, ніж розмова двох популярних англійських акторів?

Очевидно, саме таким питанням завдався журнал Interview, коли попросив Бенедикта Камбербетча поставити кілька запитань колезі по цеху Тому Хіддлстону. Текст інтерв'ю активно цитує британська преса.

Image caption Чи застосував славнозвісний "Шерлок" свої таланти детектива у інтерв'ю із іншим улюбленцем британських екранів?

Видання Daily Telegraph зацікавилось тим, що виконавець ролі Шерлока так й не спитав у Хіддлстона про його романтичні стосунки зі співачкою Тейлор Свіфт, розрив з якою вже тривалий час залишається в центрі уваги таблоїдів.

Щоправда, як каже газета, в інтерв'ю було чимало інших цікавих моментів. Так, як з'ясувалося, Хіддлстон зізнався, що був фанатом Камбербетча ще до їхнього знайомства. А взагалі-то дружба двох акторів так зацікавила Daily Telegraph, що газета навіть запропонувала термін "Хіддлбетч".

Що ж до більш серйозних речей, то в інтерв'ю Хіддлстон розповів про новий документальний фільм, над яким працює, - картина розповідатиме про вербування дітей для війни у Південному Судані. А ще заявив, що одним із його страхів є швидкоплинний час – ці побоювання загострилися після народження сина, заявив актор у розмові з Камбербетчем.

Огляд підготувала Яна Люшневська, Служба моніторингу BBC.

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів