Іноземна преса про MH17: справа за правосуддям

Цього тижня Міжнародна слідча група підтвердила, що рейс МН17 збила ракета, доставлена в Україні з Росії Копирайт изображения Reuters
Image caption Цього тижня Міжнародна слідча група підтвердила, що рейс МН17 збила ракета, доставлена в Україні з Росії

Західні ЗМІ коментують звіт щодо рейсу МН17, пишуть про революцію безготівкових платежів онлайн, сексуальні звички панд та інше.

MH17 та правосуддя

Що робитиме світ з правдою, яку встановить слідство за результатами розслідування катастрофи рейсу МН17? Таке риторичне запитання ставить Economist у статті, присвяченій презентації звіту Міжнародної слідчої групи щодо малазійського "Боїнгу", збитого в небі над східною Україною.

Видання пише, що інформація про те, що літак було збито ракетою комплексу "Бук", який доставили на підконтрольну сепаратистам територію з Росії, "завдала удару" по політиці Росії.

На думку авторів статті, ніколи не виникало багато сумнівів щодо того, що саме спричинило трагедію: російська ракета. Москва неодноразово спростовувала причетність до катастрофи.

"Проте важливо бачити, що факти підтвердилися", - пише Economist і додає, що результати судової експертизи теж залишають мало сумнівів щодо того, що сталося.

"Але встановлення правосуддя може буде ще складнішим процесом, ніж збір доказів", - пише видання.

Economist нагадує, що Росія накладала вето на спроби ООН створити міжнародний трибунал у цій справі. У разі, якщо її розглядатимуть у національних судах, малоймовірно, що громадян цих країн притягнуть до відповідальності, підсумовує видання.

Сільськогосподарські вигоди брекзиту

Вихід Великої Британії зі складу ЄС може зробити країною зеленішою, вважає Independent. У своїй редакційній статті видання перераховує переваги для фермерів і сільських жителів від брекзиту.

"Завдяки своєму вражаючому єднанню, організації, що переймаються збереженням довкілля, знайшли можливість, як за допомогою радикальної реформи субсидій британським фермерам можна відродити нашу обділену сільську місцевість," - пише видання.

Йдеться про перегляд системи пріоритетів у сільському господарстві Британії.

Окрім цього, завдяки виходу зі складу з ЄС, у країни з'явиться можливість купувати більше продуктів харчування на світових ринках поза межами союзу і шукати дешевшу альтернативу їм.

"Зараз з'явилася можливість не повернутися до мрії про імперську перевагу, а розширити кількість місць, звідки можна купувати їжу," - пише видання.

Наприклад, французькому вину буде важко конкурувати за умов відсутності субсидій з аналогами з інших країн, таких як Чилі чи Південна Африка, зазначає Independent.

Водночас такий удар по інтересах ЄС у галузі сільського господарства зробить процес брекзиту на помірних умовах менш йморвірним. Це може відбитися на підвищенні тарифів на британську продукцію. Тож варто чекати як на вигоди, так і на ризики, підсумовує видання.

"Революція" платежів онлайн

Про "революцію" грошових розрахунків онлайн пише Daily Telegraph.

Газета цитує віце-президента німецької компанії Wirecard , що надає фінансові послуги, Крістіана вон Гаммел-Бонтена. За його словами, перехід на цифрові технології вже суттєво позначився на всіх сферах нашого життя.

"Вочевидь, ця тенденція веде до еволюції платежів, появи нових процесів, нових видів операцій і також вищого рівня автоматизації," - пише видання.

Копирайт изображения PA

Daily Telegraph вважає, що нині люди стоять "на порозі ери відсутності обмежень" щодо своїх платежів. Сьогодні клієнти хочуть мати можливість робити покупки одним дотиком до смартфону, не виходячи з дому. Це спричиняє стрімке зростання кількості безготівкових операцій.

Експерти передбачають, що у Європі такі транзакції стануть головним трендом до 2020 року. Наприклад, кількість бронювання готелів і квитків на різні засоби транспорту онлайн зросте на 50%.

Паралельно з цим зростатиме і ринок відповідних "смарт-технологій" для дому. Так, за оцінками експертів, до 2020 року на них витрачатимуть на третину більше, ніж сьогодні.

Проте найбільший бум переживатиме галузь розваг та медіаконтенту. Очікується, що споживчі витрати на цифровий контент класу преміум подвоїться за три роки.

"Від холодильників, що замовляють продукти, і до домашніх хабів розваг, інтернет речей відкриває нові горизонти комфорту й варіантів стилю життя," - пише Daily Telegraph.

Пандам не до сексу

Панди - тварини з одним з найслабших лібідо, а до сексу мають такий самий інтерес, як люди до стоматологічних клінік, пише New York Times.

Саме це є однією з причин того, що популяція цих милих тваринок тривожно мала.

Газета з'ясовує, чому панди так рідко вступають у зносини з партнерами і цитує дослідницький центр китайської провінції Сичуань, який каже, що "самі панди не відчувають гострої необхідності у збереженні власної популяції".

Копирайт изображения AFP
Image caption Лише 5% панд здатні до розмноження в неволі

Проблема полягає у біології цих тварин. Так званий "шлюбний період" у самиць трапляється лише раз на рік і триває від 24 до 72 годин.

"Напевно, більше немає ссавців, які були б рідше налаштовані на секс, ніж величезна панда-самиця," - цитує видання статтю з науково-популярного журналу SciAm.

Окрім цього, панди надзвичайно перебірливі. Вони можуть вступати у зносини лише з тими партнерами, з якими добре затоваришують. А перебування у неволі ще більше погіршує ситуацію. За таких умов до розмноження здатні менше 5% панд.

Тож китайські науковці всіляко намагаються стимулювати лібідо цих тварин, аби зберегти популяцію. Останнім їхнім винаходом стало "порно для панд", пише New York Times.

Огляд підготувала Служба моніторингу ВВС

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів