ЗМІ: економіка України починає рости

Копирайт изображения UNIAN

7 жовтня українські газети пишуть про економічну кризу, нові закони і допомогу українським бранцям у Росії.

Дно кризи пройдено?

Про що свідчить зафіксоване державною статистикою невелике зростання української економіки, з'ясовує "Сегодня".

Із посиланням на офіційні дані за 8 місяців поточного року, газета повідомляє про зростання темпів будівництва, внутрішньої торгівлі і доходів громадян.

Експерти, яких опитала газета, ситуацію оцінюють стримано, хоча і визнають, що життя в країні дещо поліпшилося, порівняно з минулим роком.

За словами економіста Івана Нікітченка, "доходи населення виросли також через підвищення цін, але якщо через чотири місяці взяти статистику за повний 2016 рік, то виявиться, що доходи навіть знизилися - через інфляцію".

Копирайт изображения AFP

Економіст Олександр Охріменко в своєму коментарі підкреслює зростання темпів будівництва.

Заслугу в цьому віддає населенню, яке вкладає зароблені кошти в купівлю квартир і будівництво індивідуального житла самостійно, що також враховується статистикою.

Прогнози експертів на перспективу більш оптимістичні: до грудня варто очікувати нарощення темпів відновлення економіки.

"Показники продовжать поліпшуватися, оскільки зростання ВВП почалося тільки в цьому році, а курс гривні залишається стабільним. Є шанс, що вже в цьогоріч інфляція складе менше від 10%, а ріст ВВП перевищить 1%", - каже пан Нікітченко.

Його колега Олександр Охріменко додає, що цьому сприятиме і відновлення програми співпраці з МВФ.

"Закон Савченко" змінять?

Чому уряд вніс до парламенту зміни до так званого "закону Савченко", згідно з якими, засуджені за тяжкими статтями Кримінально кодексу не користуватимуться правом дострокового звільнення?

Це питання з’ясовує "КП в Украине".

Необхідність змін газета пояснює тим, що певна частина звільнених на волю одразу ж коять нові злочини.

Копирайт изображения epa
Image caption Надія Савченко проти поправок до свого закону

У свою чергу в адвокатських і поліцейських колах переконані, що правки до закону нормалізують криміногенну ситуацію.

"Наразі, ситуація така, що згідно зі "законом Савченко", вже звільнили 8,5 тисяч осіб, у число яких потрапили вбивці, ґвалтівники, крадії, розбійники. Це тільки погіршує становище", – каже адвокат Артем Середа.

Аналогічної думки і майор МВС Андрій Максимович: "Зрозуміло, що засуджені за особливо тяжкі злочини і так вийдуть на волю, коли закінчиться їхніх термін чи потраплять під амністію. Але випускати цю категорію на волю раніше – означає загострювати і так не просту ситуацію".

А правозахисник Андрій Бущенко вважає, що треба передусім думати про те, як контролювати на волі схильних до рецидиву колишніх ув’язнених.

Видання зазначає: навіть якщо парламент і внесе відповідні поправки, ув’язнені, які вийшли на підставі "закону Савченко", досиджувати свій термін не повернуться.

Нова освіта: право обирати

Про особливості ухваленого парламентом у першому читанні закону "Про освіту" пише "День".

Видання зазначає, що міністр освіти і науки Лілія Гриневич назвала проект історичним, адже чинний закон ухвалювався ще за СРСР.

Копирайт изображения UNIAN

Як пише видання, пані Гриневич визнає, що проект закону не ідеальний, але, на її думку, надзвичайно корисний.

"Україна зробила важливий крок від освітньої системи виховання "гвинтиків" для застарілого механізму до освітньої системи, в якій держава прагне дати своїм громадянам право розкрити свої можливості завдяки освіті", - каже міністр.

На її думку, з цього закону починається нова українська школа, якісне реформування професійно-технічної освіти та завершення реформи вищої освіти.

Видання пише про те, що в центрі проекту – пріоритетність прав здобувачів освіти. Ще одна особливість – уперше зрівнюються в правах всі форми отримання освіти. Також закон впроваджує в Україні 12-річну повну загальну середню освіту.

Крім цього, приділяється увага забезпеченню професійної свободи освітян, створенню європейської структури системи освіти, пише "День".

Підтримують бранців

Розповідаючи про долю заарештованого в Москві українського журналіста Романа Сущенка та суспільний резонанс в Україні і в багатьох країнах ЄС, "Україна молода" зазначає: українські активісти і правозахисники не забувають і про інших бранців.

Видання нагадує, що після звільнення Надії Савченко, Геннадія Афанасьєва та Юрія Солошенка минуло кілька місяців, а ще майже 30 українських громадян досі залишаються у російських в’язницях.

Щоби підтримати бранців та нагадати світові про факти незаконного на їхню думку утримування українців у російських в’язницях громадські активісти влаштовують акції на їхню підтримку. Також закликають писати їм листи та допомагати їхнім сім’ям.

Так, активісти вже зібрали по 2000 гривень для родин ув’язненого режисера Олега Сенцова та звинуваченого у шпигунстві Валентина Вигівського, пише "Україна молода".

Служба моніторингу ВВС.

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів