ЗМІ: флот Росії може нашкодити

Кузнєцов Копирайт изображения NORWAY ARMED FORCES
Image caption Британська преса вважає, що не слід недооцінювати російський флот

Британська преса закликає європейців серйозно сприймати російські збройні сили, коментує закриття табору біженців у Кале та аналізує шанси провідних політиків на президентських виборах у Франції.

Не варто сміятися над "Кузнєцовим"

Газета Daily Telegraph закликає серйозно поставитися до сили російського флоту – навіть попри стан авіаносця "Адмірал Кузнєцов". Корабель, побудований ще за радянських часів, нещодавно вирушив до берегів Сирії через Ла-Манш та "насмішив" європейців своїм виглядом та "неприємними хмарами чорного диму", що підіймалися над ним, розповідає газета.

Втім, вважає видання, британському уряду не варто недооцінювати спроможність російських кораблів "накоїти шкоди".

"Так, можна сміятися щодо недоліків старого російського авіаносця. Але в росіян він хоча б є, чого не можна сказати про наш Королівський флот", - констатує видання.

Газета нагадує, що така ситуація склалася через рішення уряду у 2010 році - тоді посадовці вирішили, що суттєвої загрози безпеці Великої Британії найближчими роками не очікується, а тому від авіаносців класу Invincible можна відмовитися. У 2015 році ж міністерству оборони дозволили витратити 3 мільярди фунтів на нові літаки, які захищатимуть атомні підводні човни, та на два авіаносці.

"Цілком можливо, що один із наших авіаносців буде готовий до експлуатації до 2018 року, навіть якщо злітати з нього зможуть лише літаки морської піхоті США. Це не ідеальний варіант, але це покаже Москві, що Королівський флот є силою, з якою треба рахуватися - хоча б коли йдеться про авіаносці", - резюмує Daily Telegraph.

Біженці втрачають надію

Закриття табору "Джунглі" у французькому місті Кале означає втрату надії для тисяч біженців. Газета Guardian наголошує, що тих мігрантів спіткала така ж доля, як і жителів табору Ідомені на кордоні Греції та Македонії.

Видання описує такі табори як "похмурі, хаотичні та небезпечні місця", але біженці все одно залишалися там, адже мали надію, що врешті-решт кордони відкриють, і вони зможуть вирушити назустріч кращому життю.

Копирайт изображения PA
Image caption Закриття таборів не вирішує проблеми біженців, наголошує Guardian

"Саме цю надію вбиває закриття подібних таборів. Ці убогі нетрі стали проявом неспроможності Європи впоратися з розміщенням біженців, а також міграцією взагалі. Їхнє закриття аж ніяк не вирішує ці проблеми", - пише газета.

На думку видання, закриття "Джунглів" та табору в Ідомені - це політичний крок, спрямований перш за все на самих європейців. Таким чином біженців просто хочуть сховати подалі від очей та показати, що влада контролює ситуацію. Але насправді такі кроки навряд чи призведуть до порядку, попереджає видання.

"Деякі мігранти опиняться у французьких містах - легально або нелегально. Деякі, у тому числі й діти, стануть жертвами торговців людьми. Якщо Європа не облаштує безпечних маршрутів для біженців, неофіційні табори і надалі з'являтимуться по всьому континенту", - резюмує Guardian.

"Ренесанс" Жюппе

Ален Жюппе цілком може стати тріумфатором президентських виборів у Франції завдяки відмові від популізму. Так вважає британська Financial Times, яка пише про політичний "ренесанс" мера міста Бордо.

Видання зазначає, що політик користується популярністю як у своєму місті, так і по всій країні, що може забезпечити йому успіх на виборах у травні наступного року.

Копирайт изображения AP
Image caption Олланду не прогнозують навіть виходу до другого туру

"Очікують, що пан Жюппе переможе екс-президента Ніколя Саркозі у праймеріз 20 та 27 листопада. Чинний президент - соціаліст Франсуа Олланд - настільки непопулярний, що навряд чи пройде у другий тур, тож пан Жюппе ймовірно змагатиметься у ньому з ультраправою Марін Ле Пен, яку він цілком може перемогти", - описує ситуацію газета.

Під час свого перебування на посаді прем'єр-міністра у 1990-х роках особливою популярність пан Жюппе не користувався, зауважує видання. Однак його відвертість та "старомодний професійний підхід" до політики можуть стати саме тими якостями, які шукають втомлені від популізму французи. Зокрема, політик виступає за скорочення бюджетних витрат, підняття пенсійного віку, подовження робочого тижня.

"Це переважно непопулярні заходи. Але навіть такі заяви не завдали шкоди його популярності. Це загадка. Можливо, французи оцінили, що з ними спілкуються як з дорослими", - цитує Financial Times соціолога Франсуа Міке-Марті.

Стрес як причина зайвої ваги

Стрімко набираєте зайву вагу? Як з'ясували американські вчені, справа може бути у гормоні стресу, пише Daily Mail.

Як зауважує газета, той факт, що люди швидше товстішають, коли нервують, не є відкриттям. Втім раніше вважали, що зайві кілограми з'являються, бо люди "заїдають стрес" калорійною їжею. Тепер же виявилося, що справа у складному фізіологічному процесі.

"Вчені з'ясували, що стрес активує гормон під назвою ADAMTS1, який продукує у тілі клітини жиру. Це призводить не тільки до непривабливих кілограмів на талії, але й обгортає жиром наші внутрішні органи – печінку або підшлункову залозу, а тим самим підвищує ризик діабету другого типу або захворювань серця", - наголошує видання.

Щоправда, поки що вчені не змогли знайти спосіб протистояти дії такого гормону, додає газета.

Навіть якщо вдасться заблокувати формування жиру, зайві калорії доведеться кудись спрямувати. І якщо вони опиняться не у клітинах жиру, а в інших місцях, то це тільки зашкодить метаболізму, наводить Daily Mail побоювання вчених.

Огляд підготувала Яна Люшневська, Служба моніторингу BBC.

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів