ЗМІ: кому і де в Україні жити найкраще

Сергій Горбатюк Копирайт изображения Ukrinform
Image caption Сергій Горбатюк веде у ГПУ розслідування щодо ймовірних злочинів попередньої влади, зокрема й під час Майдану

Чому реорганізують ГПУ, коли варто чекати безвізових подорожей у Євросоюз, і де та кому в Україні добре жити - з’ясовували тижневики цього тижня.

Проблема заочного судочинства

Наміри генпрокурора Юрія Луценка перевести справи про злочинну організацію колишнього президента Віктора Януковича з департаменту спеціальних розслідувань Сергія Горбатюка до щойноствореного управління ГПУ викликали суспільний резонанс і вкотре висвітили конфлікт пана Горбатюка з керівництвом, пише "Дзеркало тижня".

Горбатюку закидають, що він працює повільно і неефективно.

"Повільність процесу розслідування відверто дратує генпрокурора Луценка, зважаючи на його амбітну політичну мету - відзвітувати народу до кінця поточного року, що Януковича та його поплічників наздогнала судова кара. У свою чергу, Горбатюк переконаний у тому, що поспіх у розслідуванні призведе до розвалу справи в суді, а винуватці уникнуть покарання", - пише видання.

Основну причину реорганізації Горбатюк вбачає в тому, що він категорично виступає проти заочного судочинства.

"Виступаю за внесення змін до цього закону, адже в нинішньому його вигляді він ніби умисне прописаний для того, щоб фігуранти мали істотні юридичні зачіпки для уникнення покарання", - розповів він у інтерв’ю тижневику.

На переконання Сергія Горбатюка, слідство має використовувати тактику малих епізодів.

"Окремі епізоди спрямовуються до суду, отримуються рішення щодо виконавців та організаторів середньої ланки, і все це стає підґрунтям для кінцевого вироку за обвинуваченням проти керівників злочинної організації", - вважає він.

Якщо ж розслідувати все разом, то справа затягнеться на 10-20 років, додає пан Горбатюк.

Чи буде "безвіз" цього року?

Копирайт изображения AFP

"Корреспондент" спробував розібратися у шансах України отримати безвізовий режим з ЄС вже цього року. Видання вважає, що Президент "не жартував", коли анонсував надання "безвізу" 24 листопада.

"Мимовільна паралель: у травні Порошенко заявив, що зробить усе, щоб Надія Савченко повернулась до Києва ще до кінця місяця. Так і сталось: бранка Кремля повернулась до Києва 25 травня. Обізнані люди пояснюють "Корреспонденту": Президент називає часові межі, коли результат йому точно відомий", - пише видання, нагадуючи, що саме на 24 листопада заплановано саміт Україна-ЄС.

Втім, опитані журналом експерти більш обережні у прогнозах.

"Навіть якщо всі необхідні голосування відбудуться вчасно, європейській бюрократії знадобиться ще достатньо часу, щоб втілити рішення в життя. Мінімум це може зайняти місяць, але внаслідок різних обставин рішення може набути чинності і взимку, і навіть у березні наступного року", - вважає політолог Руслан Бортник.

Погоджується з колегою й Володимир Фесенко.

"Гарантувати на 100% нічого неможливо. Теоретично залишається ймовірність того, що хто-небудь з європейських лідерів заявить, що він проти "безвізу" для України. Він буде змушений все обґрунтувати. І якщо у нас щось відбудеться з тим самим електронним декларуванням і хто-небудь з наших активістів напише скаргу до Брюсселя, що ми не виконали, - це може стати таким аргументом", - цитує експерта "Корреспондент".

Збіднілі найбагатші українці

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Рінат Ахметов та Віктор Пінчук - традиційні лідери рейтингу найбагатших українців

Статки 100 найбагатших українців скоротились у порівнянні з попереднім роком на 19% і в сумі складають 20.1 млрд доларів, пише "Новое Время" про підсумки щорічного рейтингу найзаможніших від аналітиків інвестиційної компанії Dragon Capital.

Як і торік, перше місце посів Рінат Ахметов (4,112 млрд), який через військовий конфлікт на сході втратив 8% від вартості своїх активів, пише журнал.

Ще більше – 19% у порівнянні з 2015 р. втратив Віктор Пінчук (1,265 млрд), який посідає друге місце.

А ось активи третього найбагатшого українця – Ігоря Коломойського (1,134 млрд) - зменшились відразу на 41%.

Втрати Президента України Петра Порошенка (949 млн), який посів четверте місце, видання оцінило у 3%, в той час як активи бізнес-партнера Коломойського Геннадія Боголюбова (834 млн.) знизились відразу на 55%.

У цілому, серед топ-10 зросли статки лише засновників мережі гіпермаркетів Епіцентр-К подружжя Герег (658 млн, 6 місце) – на 8%, та власника Миронівського хлібопродукту Олександра Косюка (628 млн, 7 місце) – на 5%.

"Новим героєм" рейтингу став Віталій Хомутинник (269 млн). За оцінками експертів, статки народного депутата у порівнянні з минулим роком зросли на 356%, що дозволило йому "злетіти" з 70-го відразу на 14-місце.

"Українцеві із середньою зарплатнею знадобиться 1,8 млн років, щоб купити активи Рината Ахметова. А з мінімальної зарплатнею – 5,7 млн років", - підсумовує "Новое Время".

Львів – найкомфортніший в Україні

Копирайт изображения UNIAN

Львів став найкомфортнішим містом в Україні за версією видання "Фокус". Журнал склав свій рейтинг на основі таких критеріїв, як економічне становище, оцінки якості муніципальних послуг містянами, безпека проживання, інфраструктура міжміського транспорту, стан екології та опитування читачів.

В оцінюванні взяли усі обласні центри України за виключенням Донецька та Луганська, а також Сімферополя. Видання зазначає, що попри "чимало невирішених проблем", місто Лева стало першим, бо є привабливим для інвесторів і туристів, безпечним, має розвинуту інфраструктуру та в ньому легко знайти роботу.

"Символічно виглядають й міста, що посіли друге та третє місця. Найперспективніший з точки зору доходів і кар’єрного зростання Київ, а також найдешевший в плані витрат Хмельницький чудово відображають непросту економічну ситуацію в країні", - зазначає видання.

Загалом у першій десятці переважають західні міста, які, попри нижчі офіційні зарплати та вищий рівень тінізації економіки, є набагато безпечнішими та пропонують кращі умови для підприємців.

"Дивовижним" вважає видання 14- місце Південної Пальміри. "Одеса – друге за дорожнечею місто України після Києва. При цьому середній рівень оплати праці тут нижче, ніж, наприклад, у Дніпрі чи Запоріжжі. Крім того, самі мешканці дуже низько оцінюють рівень муніципальних послуг, що їм надають", - пояснює видання.

Автори огляду кажуть, що рейтинг свідчить - за два роки нова місцева влада не змогла "кардинально перетворити свої міста."

Видання нагадує, що за офіційними даними, надходження до місцевих бюджетів цього року зросли на 50% та сподівається, що "ці гроші, нехай і наступного року, все ж таки дійдуть до українців у вигляді нових доріг, вчасно вивезеного сміття та створених робочих місць".

Огляд підготували Ілля Глущенков і Марія Кондрачук, Служба моніторингу ВВС.

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів