"Поттеріана" Деппа та схованки Емми Вотсон - культогляд

Копирайт изображения Reuters

Фанати "Гаррі Поттера" скептично поставилися до можливої появи Джонні Деппа у спін-оффі кіноепопеї, в Лондоні виставлять на аукціон картини з колекції Девіда Боуі, а британські музиканти занепокоєні через "брекзит". Детальніше – в культогляді західної преси за тиждень, що минає.

Джонні Депп: за та проти

Газета Daily Telegraph розповідає про занепокоєння, яке викликали у фанатів саги про Гаррі Поттера чутки щодо участі Джонні Деппа у спін-оффі кіноепопеї.

Про те, що актор з'явиться у наступних частинах фільму "Фантастичні звірі і де їх шукати" цього тижня повідомили одразу кілька видань. Депп нібито гратиме одного з ключових персонажів – Геллерта Грінделволда.

І хоча дія картин відбувається задовго до подій, описаних у "Гаррі Потеррі", для фанатів творів Джоан Роулінг це особливий персонаж. Вважається, що Грінделволд, який протягом історії перетворюється "із ідеалістичного хлопця на страхітливого тирана", зіграв важливу роль у долі майбутнього директора школи "Гогвартс" Албуса Дамблдора. Останній, як натякала колись Джоан Роулінг, навіть страждав через нерозділене кохання до Грінделволда.

"Вибір Деппа потішив окремих фанатів, але багатьох і розчарував. Фанати сумніваються, що актор підходить на цю роль, бо його схильність грати дивакуватих персонажів за останні роки вже трошки приїлася", - описує реакцію прихильників Daily Telegraph.

До того ж, чимало фанатів "Гаррі Поттера" не хочуть бачити Деппа у картині через обвинувачення у домашньому насильстві, які йому висунула колишня дружина Ембер Гьорд.

Компанія Warner Brothers участь актора поки що не підтвердила. Але вже відомо, що картин із серії "Фанастичні звірі" буде п'ять. Перша з них, із Едді Редмейном у головній ролі, виходить на екрани вже зовсім скоро, 18 листопада, додає Daily Telegraph.

Еклектична колекція Боуі

Вражаючу колекцію виробів мистецтва, яку зібрав за своє життя Девід Боуі, тепер можна побачити на власні очі. Але тільки до 10 листопада, коли картини почнуть продавати на аукціоні Сотбіс. Про творчі смаки легендарного співака, який помер на початку року, розповідає Independent.

Копирайт изображения Getty

"Колекція Боуі така ж еклектична, як його музика, і так само змушує мислити. Йдеться про 350 виробів мистецтва – він авангардистського живопису післявоєнної Великої Британії до німецького експресіонізму та сюрреалістичних картин, написаних після перших демократичних виборів у Південній Африці", - описує колекцію видання.

За словами газети, Боуі не тільки чудово знався на мистецтві, але й сам малював і активно спілкувався з представниками мистецької спільноти у Лондоні, Нью-Йорку та Берліні.

Колись співак навіть заявляв, що витвори мистецтва – це єдині речі, якими б йому хотілося б володіти.

"Мистецтво завжди надихало мене. Я ним послуговуюся. Мистецтво змінює моє самопочуття вранці. Одна й та сама робота може змінити мене по-різному в залежності від того, що наразі відбувається в моєму житті," – так описував свою любов до мистецтва Боуі в одному із давніх інтерв'ю.

Брекзит тривожить британських музикантів

Майбутній вихід Великої Британії зі складу ЄС вплине не тільки на політику та економіку, але й на музику. Про побоювання музикантів розповідає Guardian.

На думку газети, британським виконавцям стане значно важче гастролювати Європою. Таким чином вони ризикують втратити чи не єдине стабільне джерело прибутку.

Зокрема, музиканти побоюються, що їм доведеться відкривати візи та витрачати чималі кошти на митне оформлення техніки, яку вони возитимуть з собою під час європейських турів.

"Вони намагаються робити вигляд, щоб все в порядку, однак більшість з них побоюються найгіршого – втрачених можливостей та нових значних витрат, через які концертні тури стануть непідйомними", - із сумом констатує Guardian.

Фахівці попереджають, що через це Британія може втратити свою репутацію головного "експортера музики" в Європі. А це матиме економічні наслідки не тільки для індустрії шоу-бізнесу, а й для економіки країни в цілому, адже музика є "ключовим фактором багатства та світового успіху" Британії, вважають вони.

"Поставити це під загрозу означатиме поставити під загрозу всю нашу економіку", - цитує Guardian відомого бізнесмена та мецената сера Джона Соррелла.

Емма Вотсон пропагує читання в метро

Про сюрприз, який влаштувала пасажирам лондонського метро Емма Вотсон, розповідає Daily Mail.

Копирайт изображения AP

Акторка заховала на кількох станціях екземпляри однієї зі своїх улюблених книжок – "Мама, я та мама" американської письменниці та активістки Майі Енджелу.

Все це – в рамках кампанії "Книжки в метро", яка має на меті заохочувати пасажирів читати у потягах та ділитися літературними рекомендаціями.

Також за допомогою цієї акції Вотсон просуває і власний книжковий клуб "Наша спільна полиця", який вона започаткувала на сервісі Goodreads для обговорення питань фемінізму.

Ця тема, як нагадує Daily Mail, є вкрай важливою для зірки фільмів про Гаррі Поттера. Так, у 2014 році її призначили послом доброї волі ООН щодо прав жінок. Також Вотсон брала участь у запуску кампанії HeForShe, яка закликає чоловіків виступати за гендерну рівність.

А під час нещодавнього виступу у Нью-Йорку акторка висловила підтримку Гілларі Клінтон та вказала на те, що Великою Британією наразі керує жінка – прем'єр Тереза Мей.

Огляд підготувала Яна Люшневська, Служба моніторингу BBC

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів