"Екстремізм" у бібліотеці та окуляри танкістів - огляд ЗМІ

Копирайт изображения Getty

Як українська армія укріплює свою міць і що інкримінують директорці української бібліотеки в Москві - в огляді міжнародних видань від 4 листопада.

Побут на благо армії

Черговим прикладом застосування побутових технологій для потреб військових стали Hololens - окуляри доповненої реальності від Microsoft, які український проект Limpid Armor пристосував до потреб танкістів, пише Popular Mechanics.

Екіпаж танку традиційно має обмежену видимість і зазвичай змушений наражатися на ризик через використання башти для повного огляду на місцевості, пояснює видання.

За допомогою інфрачервоних камер, встановлених на броні, танкісти зможуть бачити "крізь стіни" у всіх напрямках, оскільки відео буде передаватися на окуляри Hololens.

Конструкцією окулярів передбачена можливість накладання інформації про цілі операції, ворожу техніку та інше на відеопотік.

Ще одна технологія, якою скористалися Limpid Armor, була розроблена для літаків-винищувачів. Це - система цілевказу, яка кріпиться до шолома і дозволяє користувачам "наводити, заряджати і відкривати вогонь" по ворожих цілях.

Як припускає видання, за допомогою шолому танкісти зможуть керувати пушками, встановленими на броні, протитанковими або зенітними керованими ракетами.

"Українська система не є першою системою "змішаної реальності" для броньованих машин. Ізраїльське оборонне підприємство Elbit Systems нещодавно представив свою систему "Iron Vision". Однак вона не базується на побутових технологіях", - пише Popular Mechanics.

Відбудова флоту

У відповідь на мілітаризацію анексованого Росією Криму США допоможуть Україні відновити власний військово-морський світ, йдеться в ізраїльському виданні Haaretz із посиланням на інтерв’ю віце-адмірала Ігоря Воронченка.

Копирайт изображения mil.gov.ua

Як нагадує видання, Україна втратила дві третини флоту внаслідок загарбання Росією Криму у 2014 році, "що стало початком конфлікту, протягом якого було вбито близько 10 тисяч людей".

Тепер Україна переоснащує і розширює ВМФ, зокрема ремонтні роботи йдуть на фрегаті "Гетьман Сагайдачний", розповідає віце-адмірал. Ще два патрульні катери "майже готові до здачі в експлуатацію", додає він.

Воронченко переконаний, що ще ВМФ отримає ще чотири катери наступного липня. У планах ВМФ також побудувати новий корвет і ракетний катер до 2020 року.

Наразі переоснащення відбувається, зокрема, за рахунок допомоги від уряду США у розмірі 30 млн доларів. Це частина 500-мільйонного пакету, які українські військові розраховують отримати наступного року, пише видання.

"Наша техніка буде кращої якості, ніж та, яка залишилася в Криму", - стверджується Воронченко.

Стелажі екстремізму

Після слідства, яке тривало майже рік, в Москві розпочався суд над директоркою місцевої бібліотеки української літератури. Відтепер Наталі Шаріній закидають не тільки те, що вона "організувала можливість ознайомлення" читачів з книгами "українських націоналістів", а і у розтраті більш ніж 2 мільйонів рублів, пише російська "Новая газета".

За словами адвоката Шариної Івана Павлова, остання стаття була додана, оскільки за це можна тримати людину за ґратами довше, ніж за екстремізм.

Як нагадує газета, перша кримінальна справа по книгах бібліотеки була відкрита ще у 2010 і стосувалася саме "збурення ненависті і ворожнечі, але звинувачення було знято за місяць, хоча й сама фраза не була закрита.

Саме в рамках цієї справи за доносом муніципального депутата від "Справедливої Росії" Дмитра Захарова, який "отримав сигнал про наявність бандерівської літератури в бібліотеці", до бібліотеки знов прийшли з обшуками у 2015 році.

За словами бібліотекарів, знайдені книги, які лягли в основу нової кримінальної справи і були визнані місцевим мовознавцем Євгеном Тарасовим як такі, "що збуджують міжнаціональну ворожнечу і ненависть", вони раніше не бачили.

За словами видання, на слуханні справи прокурор не змогла пояснити суть претензій до Шариної, обмежившись фразою про те, що бібліотекарка "в силу своїх посадових обов’язків надала в загальний доступ, розмістила на стелажах літературу".

"Євробачення" за будь-яких обставин

Підготовка до європейського пісенного конкурсу "Євробачення-2017" зіткнулася з "черговою проблемою" - відставкою голови Національної телерадіокомпанії України Зураба Аласанія, пише Billboard.

Раніше, як нагадує видання, виникали питання щодо місця проведення відкриття конкурсу і його основної площадки.

Основною причиною уходу Аласанії, за його словами, стало недофінансування компанії, яка є партнером "Євробачення", і "неспроможність" організувати конкурс.

Втім, як йдеться у статті, Європейська мовна спілка (ЄМС), яка є організатором щорічного заходу, знає про цю ситуацію.

Копирайт изображения AFP

"Ми знаходимося у постійному контакті з НТКУ, і робимо все, що в наших силах, аби допомогти їй прийняти 62-й пісенний конкурс "Євробачення" в травні 2017 року", - заявили представники спілки в інтерв’ю Billboard.

За їхніми словами, відставка Аласанія не повинна вплинути на підготовку України до конкурсу.

"Ми можемо підтвердити, що були заздалегідь поінформовані і отримали запевнення, що Зураб Аласанія продовжить співпрацювати з нами у плануванні "Євробачення-2017" на час передачі справ новопризначеному генеральному директору"", - розповіли вони. Київ прийматиме "Євробачення" 9, 11 і 13 травня.

Огляд підготувала Марія Кондрачук, Служба моніторингу ВВС.

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів