"Люди Трампа" - в огляді преси

Чи виконає Дональд Трамп свої передвиборчі обіцянки? Якою буде його політика щодо іммігрантів? Що робити лідерам ЄС? Такими питаннями переймається англомовна західна преса 14 листопада.

Обіцянки Трампа – реальні чи ні?

Копирайт изображения Getty

Чи вдасться Дональду Трампу виконати свої скандальні передвиборчі обіцянки? Британська Financial Times висловлює сумніви з цього приводу.

На думку газети, новообраного президента США може спіткати доля інших популістів, які приходили до влади і не могли реалізувати власні ініціативи. До того ж, до команди пана Трампа цілком можуть увійти політики, які не дозволять йому впроваджувати кардинальні зміни.

"Популістам-аутсайдерам не вистачає досвіду на керівних посадах у владі. Тому вони мають спиратися на тих, в кого такий досвід є – на людей, які вміють писати закони, створювати правила та видавати накази. Такі люди люблять, щоби ситуація не змінювалася", - наголошує газета.

Деякі з посадовців, яких може призначити майбутній президент, в цілому мають подібні погляди до пана Трампа. Серед них газета називає Руді Джуліані, Бена Карсона та Сару Пейлін. Але решта – досвідчені вашингтонські політики, в тому числі і майбутній віце-президент Майк Пенс. Його світогляд, каже газета, має дуже мало спільного із "популістським націоналізмом" пана Трампа. Те саме стосується і більшості республіканців у Конгресі.

Втім, на думку Financial Times, новий президент знайде у Вашингтоні чимало підтримки своїм обіцянкам щодо зменшення податків. Але це навряд чи задовольнить його виборців. "Зменшення податків може стимулювати економічне зростання. Але це також збагатить найзаможніших американців і не надто допоможе всім іншим. Мільярдери, такі як пан Трамп, виграють найбільше", - резюмує газета.

Пожаліти мігрантів

Копирайт изображения Getty

Не вдаватися до "безпричинної жорстокості" щодо мігрантів – з таким закликом до Дональда Трампа звертається Washington Post. Газета зазначає, що погоджується з тим, що політику Барака Обами щодо іноземців, які проживають у США без необхідних документів, треба змінити. Але видання виступає проти радикальних заходів.

Газета нагадує, що пан Обама започаткував програму, завдяки якій 750,000 мігрантів, що проживали без документів, отримали дозвіл на роботу та картки соціального захисту. Переважно це молоді люди, які виросли в Америці, навчалися в її школах та ведуть повністю законослухняне життя.

"Немає жодного політичного сенсу переслідувати цю групу молодих людей. Більшість з них приїхали в Америку з батьками, коли ще були дітьми, та не винуваті в тому, що не мають документів", - зазначає видання.

Газета вважає, що погрожувати їм депортацією не можна – більшість з них з культурної точки зору є такими ж американцями, як і їхні однолітки, що народились у США. Так само критично видання ставиться і до ідеї побудувати стіну на кордоні з Мексикою. "Це буде колосальне марнотратство", - наголошує Washington Post.

ЄС має змиритися

Світовим лідерам настав час змиритися з вибором американців, закликає британська Daily Telegraph. Зокрема, керівникам Євросоюзу газета пропонує починати встановлювати добрі відносини з командою Дональда Трампа.

"Поки ми не побачимо, якими будуть його дії, безглуздо вгадувати, що буде далі. Краще було б встановити контакт з новим президентом та спробувати переконати США дотримуватись зобов'язань щодо НАТО та вільної торгівлі – замість того щоб і надалі висловлювати зневагу, яку очевидно відчуває політична еліта ЄС до пана Трампа та тих, хто його підтримав", - наголошує газета.

Копирайт изображения AFP

Видання також висловлює здивування критикою, яку зазнав журналіст BBC Ендрю Марр за те, що запросив у свою програму лідера французької партії "Національний фронт" Марін Ле Пен.

"Несподівана перемога пана Трамна (так само як і голосування щодо брекзиту 23 червня) стала можливою через відмову політичного істеблішменту дослухатися до скарг виборців, чиї думки до того ігнорувались. Пані Ле Пен черпає підтримку з того ж самого джерела невдоволення", - констатує Daily Telegraph і пропонує поставитися серйозно до її перспектив на наступних президентських виборах у Франції.

Річниця нападів у Парижі

Копирайт изображения Getty

Про те, як Париж "тихо, але рішуче" вшанував пам'ять жертв нападів річної давнини, розповідає New York Times. Як пишуть кореспонденти видання, для родичів загиблих, а також тих, хто вижив у терактах, роковини стали приводом зібратися, висловити горе та спробувати знайти сили рухатися далі.

"Для багатьох французів та іноземців, які були свідками різаними, а потім повернулися у Париж на знак солідарності цими вихідними, це була спроба подолати травматичний досвід, відчай та гнів, та почати рухатися вперед з високо піднятою головою", - розповідає газета.

Заклики повертатися до мирного життя лунали і у концертному залі "Батаклан", в якому нападники вбили 90 людей13 листопада 2015 року. Заклад відкрили концертом Стінга. Але, як наголошує газета, життя у Парижі суттєво змінилося. Як приклад - ретельні перевірки відвідувачів музеїв та інших багатолюдних місць.

Щодо родичів загиблих, то серед них думки щодо майбутнього розділилися, пише видання. Так, Патрік Жарден, який втратив дочку у терактах, заявив газеті, що "не можна відповідати свічками на автомати Калашнікова". А от Джордж Салін, у якого також загинула дочка, вважає, що перемогти тероризм можна побудовою "більш дружнього суспільства".

Яна Люшневська, Служба моніторингу ВВС

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів