"Неполіткоректна команда Трампа"- огляд ЗМІ

Копирайт изображения Getty
Image caption Стівена Беннона призначили на посаду головного стратега та головного радника новообраного президента США

Критика перших кадрових рішень новообраного президента США та прогнози щодо зовнішньої політики Трампа – в огляді іноземної преси.

"Агресивний" стратег

New York Times аналізує призначення Стівена Беннона на посаду головного стратега та головного радника новообраного президента США Дональда Трампа.

На думку видання, таке рішення стало "підвищенням" право-націоналістичного руху "з периферії американської політики у саме її серце". На думку видання, це викликає "посилене занепокоєння стосовно курсу нової адміністрації".

Видання нагадує, що Беннон, який очолював сайт Breitbart News, відомий своїми провокативними новинами та коментарями, приєднався до кампанії Трампа у серпні.

Хоча він і займався виключно управлінням, деякі з його висловлювань викликали чимало критики та звинувачень в антисемітизмі, антилібералізмі та навіть у расизмі.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Висловлювання Стівена Беннона викликали чимало критики та звинувачень в антисемітизмі, антилібералізмі та навіть у расизмі, вважає New York Times

"Націоналістичний рух, який просував і робив можливими антиіміграційні, антимусульманські та расистські настрої, тепер матиме свого захисника поруч із паном Трампом", - пише New York Times, підкреслюючи, що посада Беннона є однією з найвпливовіших в уряді.

Беннон пояснює свої погляди необхідністю боротьби із "зарозумілістю еліт", які "презирливо" ставляться до звичайних американців. Своєю чергою, зазначає газета, Беннон "з огидою" ставиться як до традиційної Республіканськї партії, так і до лібералів.

Причини поглядів можна відшукати в його біографії.

Морський офіцер, який працював в банківській сфері, абсолютно не погодився з рішенням уряду допомогти великим банкам під час кризи 2008-09 років, які водночас майже нічого не зробили, щоб допомогти простим американцям.

Беннон "вивчав глобальні популістські тенденції", зокрема успіхи Національного Фронту Марін Ле Пен у Франції. Його колеги називають його "агресивним" за його жорсткість.

"Висококваліфікований лідер"

Independent вирішив дослідити "найгірші заголовки сайту Breitbart News про мусульман та жінок під час керівництва Беннона.

Видання нагадує, що Беннон, якого Трамп вважає "висококваліфікованим лідером" називав сайт "платформою для альтернативних правих".

За підтримку мільярдера під час президентських виборів деякі критики стали називати ресурс "Трампбарт".

Заголовки матеріалів апелювали до "сексизму, расизму, релігійної дискримінації та ксенофобії, які вибухнули" під час виборчої кампанії.

Зараз Breitbart News є найпопулярнішим консервативним сайтом в США, головним чином через співпрацю з Трампом: інтерв’ю політика значно збільшили трафік сайту.

Image caption Феміністки та мусульмани зазнають регулярних атак, пише Independent

"За керівництва Беннона, вміст сайту став дедалі більше дискусійним. Феміністки та мусульмани зазнають регулярних атак. Жінки, які говорять про випадки переслідувань, критикуються", - пише Independent.

Видання також наводить цитату з колонки одного за авторів: "Вирішення "переслідування" онлайн просте: жінки мають зробити лог-офф".

Приклади інших заголовків: "Чи робить фемінізм жінок негарними?", "Контроль народжуваності робить жінок непривабливими та дурними".

Крім того, вважає видання, чимало статей на сайті "спотворювали" іслам.

В одній з них, під назвою "Політична коректність захищає мусульманську культуру гвалтування", автор стверджував, що "епідемія згвалтувань" в Європі пов'язана з напливом емігрантів-мусульман, пише Independent.

"Неполіткоректна команда"

Копирайт изображения Getty

"Неполіткоректною командою" називає чиновників, призначених Трампом, російська "Независимая газета".

Зокрема, видання зазначає, що вже кілька правозахисних організацій США звернулись до Трампа з вимогою звільнити Беннона, призначення якого зустріло спротив і всередині Республіканської партії.

"Расистське, фашистське праве крило вже влаштувалось в Білому домі. Будь напоготові, Америко", - попередив політтехнолог республіканців Джон Вівер.

Валерій Гарбузов, директор Інституту США та Канади РАН, вважає, що становище Трампа не з легких.

"Зараз він розуміє, що без партії не зможе ані сформувати команду, ані проводити обіцяні реформи", - каже експерт.

Він вважає, що період до інавгурації стане часом "пошуку компромісу між партійними елітами та обраним президентом".

Саме таким компромісом Гарбузов вважає призначення голови адміністрації Райнса Прібуса, який є другом голови Палати представників Пола Райана.

"Виступи на мітингах та управління Білим домом – це дві абсолютно різні політичні реальності. Безумовно, в якихось випадках Трампу доведеться наступати на горло своїй пісні", - цитує експерта "Независимая газета".

Зовнішня політика Трампа

Копирайт изображения Getty
Image caption Guardian вважає, що Європі потрібно готуватися до того, що США ставитимуться до неї лише як до "одного з" елементів світової безпеки

"Найбільшим невідомим" називає майбутню зовнішню політику Трампа Guardian. На думку видання, цей факт "сіє невпевненість в урядах по всьому світу".

Видання задається питанням, чи "зможе президент Трамп служити інтересам Заходу" у відносинах із Росією, зважаючи на його "очевидне захоплення" Володимиром Путіним.

"Як уважно слухатиме Трамп своїх радників стосовно варіантів, коли обійме президентську посаду? Або наскільки бездумно самовпевненим зроблять його інстинкти? Уникнення ескалації дорого коштуватиме США, тому що Вашингтон відмовлявся визнавати Москву рівним собі гравцем з 1990 року. Чи має Трамп сміливість і політичний капітал, щоб звести наддержаву до рівня колишньої наддержави та розпочати конструктивний діалог?" – запитує видання.

Оновлені відносини з Росією "занепокоять" Китай, який може відреагувати "агресивно", тому, попереджає Guardian, необхідним для Трампа буде призначити досвідчених дипломатів.

Європі, веде далі видання, потрібно готуватися до того, що США ставитимуться до неї лише як до "одного з" елементів світової безпеки.

"Ми, європейці, тепер маємо переконатись, що нам є що покласти на стіл перед Америкою, аби домогтися її партнерства", - пише Guardian, додаючи, що відкритими залишаються питання Близького Сходу та впливу адміністрації Трампа на глобальну економіку.

"Втім, понад усе обрання Дональда Трампа видається епохальною подією, геополітичним збоєм, зміною планетарного масштабу. Це може бути видимим симптомом недосконалості демократії, що дозволяє заміну урядів, які не подобаються людям, але зовсім необов’язково створює умови для приходу до влади мудріших правителів", - підсумовує Guardian.

Ілля Глущенков, Служба моніторингу ВВС

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів