Хто опиниться у "ядерному зашморгу" Кремля? - огляд ЗМІ

Копирайт изображения Getty

Чи загрожує світові новий "привид" ядерної війни, чому республіканець та екс-мер Нью-Йорка Рудольф Джуліані не має стати наступним Держсекретарем США, а також як має змінитися політика Facebook щодо перевірки новин. Відповіді на ці та інші питання в сьогоднішньому огляді іноземної преси.

"Привид" ядерної війни

Риторика Москви та схильність США до "порожніх балачок" викликають занепокоєння серед командувачів НАТО, каже Financial Times.

"Готовність Росії використати свої можливості у ядерній галузі для здійснення тиску веде до невтішного висновку: привид ядерної війни повернувся за 25 років після того, як світ повірив, що його поховали із закінченням холодної війни", - каже видання.

За словами російського експерта з Джорджтаунського університету Андрія Кучінса, сьогодні ризик ядерного конфлікту вищий, ніж у 80-их роках минулого століття. "На жаль, суспільство та політична верхівка …, здається, у переважній більшості не в курсі того, що ця екзистенційна загроза повернулася", - Financial Times цитує експерта.

Новообраний президент США заявив про мету укласти угоду з президентом Росії Володимиром Путіним для зменшення напруги, нагадує видання. Проте, його шанси досягти цього без поступок щодо суверенітету та безпеки союзників США у Центральній та Східній Європі наразі виглядають "далекими".

"Натомість, людина без політичного, дипломатичного минулого та без досвіду роботи у спецслужбах може опинитися в ситуації, коли їй доведеться домовлятися з колишнім офіцером КДБ та першим лідером з часів Микити Хрущова, який, як зазначив один російський аналітик, "покладе ядерний пістолет на стіл", - каже газета.

Дехто з командувачів НАТО каже, що організація "втратила культуру ядерного стримання". А під час останнього саміту у Варшаві, який відбувся цього літа, його учасники були настільки знервовані щодо наслідків "посилення ядерної позиції", що жодних результатів зустрічі не було оприлюднено, додає Financial Times.

Насамкінець, видання наводить слова американського чиновника, який каже, що Росія "випробовуватиме" США на відповідну реакцію.

"Саме так починаються серйозні війни, які б ніколи не мали початися. І загроза цього існує зараз", - каже він.

"Зелене світло" для Путіна

Копирайт изображения Getty
Image caption Росія разом зі своїми сирійськими союзниками відновила бомбардування Алеппо, пише Washington Post

США дають Володимиру Путіну зелене світло для "жорстокої розправи", під таким заголовком Washington Post публікує редакційну статтю, у якій коментує поновлення російської військової операції у Сирії.

Газета підкреслює, що Росія разом зі своїми сирійськими союзниками відновила бомбардування Алеппо за декілька годин після того, як очільник Кремля поспілкувався телефоном з новообраним президентом США Дональдом Трампом.

"Лише збіг? Навряд, особливо, з огляду на те, що ми знаємо про Путіна", - каже Washington Post.

Видання зазначає, що в Алеппо немає сил угруповання "Ісламська держава" ("ІД"), натомість там проживає 250 тисяч мирних жителів, згідно з підрахунками ООН, та знаходяться сили повстанців, яких тренували військові США. Путін має план завоювати місто, що може загрожувати "найбільшою гуманітарною катастрофою за всю війну", додає газета.

"Та ані чинний, ані наступний президенти США, здається, не висловлюють бажання зробити бодай щось аби запобігти цьому лихо", - каже Washington Post.

Наступний держсекретар?

Копирайт изображения Getty

Послаблення міжнародної позиції та впливу США у світі можливо уникнути, якщо Дональд Трамп не запропонує колишньому меру Нью-Йорка Рудольфу Джуліані посаду держсекретаря, каже New York Times.

Республіканця вважають найбільш імовірним кандидатом на посаду, проте газета переконана, що її має обійняти "досвідчений та сумлінний" дипломат. Видання додає, що призначення Джуліані стане "гнітючим та потенційно руйнівним" вибором з огляду на безліч зовнішньо-політичних викликів, з якими доведеться зіткнутися президентській адміністрації.

Газета каже, що міжнародний досвід екс-мера Нью-Йорка обмежується публічними виступами та наданням консалтингових послуг.

"Йому бракує будь-якого суттєвого дипломатичного досвіду та за свою кар'єру він продемонстрував, що ухвалює неправильні рішення", - каже New York Times.

Окрім цього, у разі призначення Джуліані держсекретарем може виникнути не один конфлікт інтересів, адже після того, як він залишив держслужбу у 2001 році, заробив значні статки "роботою на іноземні уряди та бізнес", зазначає газета.

Новообраний президент США, який не має досвіду у міжнародній політиці, покладатиметься на поради від своїх колег по Республіканській партії, які раніше займалися зовнішньою політикою США. І будь-хто з тих, хто у змозі дати корисну пораду, радитиме Трампу не обирати Джуліані у якості свого держсекретаря, підсумовує газета.

Соціальні мережі та політика

Майже одночасна поява соціальної мережі Facebook та вихід в ефір перших серій американського реаліті-шоу за участю Дональда Трампа у 2004 році – не випадковість, каже Independent.

Копирайт изображения Getty

Видання зазначає, що популярність соціальних мереж стала запорукою успіху новообраного президента США, так само як і інших популістів XXI сторіччя.

Сьогодні найпопулярніша мережа Facebook перебуває під пильною увагою після звинувачень в тому, що вона відіграла ключову роль у ході президентських виборів у США, через "можливість розповсюдження фейкових новин". Засновник Facebook Марк Цукерберг спростував ці звинувачення та пообіцяв звернути більшу увагу на це питання.

Та дискусії довкола американських виборів, що не вщухають вже тиждень, змушують замислитися щодо того, чим сьогодні є соціальні мережі – видавцями чи просто платформами, на яких розповсюджується інформація.

Та посилення регулювання у соціальних мережах навряд чи дасть відповідь на це питання. Натомість це викличе безліч практичних проблем, таких як, наприклад, необхідність перевірки джерела інформації перед її оприлюдненням. Та найбільше невдоволення викличе право Facebook вирішувати, стаття якого видання має з'явитися на найбільшій платформі для новин у світі, зазначає Independent.

Надзвичайно важливо продовжувати дискусії щодо ролі соціальних мереж у поширенні новин та проблем переваги "захоплюючої брехні" над "нудною правдою", підкреслює видання.

Та не менш важливим є встановити глибинні причини того, чому деякі люди вірять "фейковим новинам" та не довіряють провідним ЗМІ та політикам, підсумовує Independent.

Огляд підготувала Тетяна Кирилюк, ВВС Моніторинг

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів