BBCUkrainian.com
Російська
Румунська
Інші мови
 
Останнє поновлення: середа, 27 жовтня 2004 p., 03:15 GMT 06:15 за Києвом
 
Перешліть цю сторінку другові Версія для друку
Два британські часописи - про українські вибори
 
Одразу два сьогоднішні британські часописи вміщують матеріали про Україну. Дейлі Телеґраф у розділі "Світові новини" друкує статтю, що зветься "Українська передвиборча кампанія заплямована насильством". Кореспондент Дейлі Телеґраф Джуліюс Стросс повідомляє з Києва

Обличча провідника опозиції спотворено слідами, як вважають, отруєння. Перевдягнені співробітники міліції, що виглядають як кримінальні елементи завдають ножових поранень демонстрантам на мітинґу анти-урядовихих сил. СБУ, спадкоємець КҐБ, затримує студенських активістів та членів демократичних рухів. Лунає низка підозрілих вибухів. Все це обличча передвиборчої кампанії в Україні до виборів які визначаються як найважливіші у цій колишній радянській республіці від часу здобуття незалежності. Результат цих виборів може потужно запустити Україну до або західної або ж до російської орбіти на багато наступних років. Ці вибори в Україні можуть також стати вирішальними у тому чи вдасться президентові Росії Путіну відновити буферний Радянський Союз, базований на єдиному економічному просторі України, Білорусі, Росії та Казахстану.

Далі кореспондент Дейлі Телеґраф у Києві зазначає, що за умов коли опитування громадської думки дають невелику перевагу опозиційному кандидатові, висуваються припущення, що влада навіть може скасувати вибори або ж просто "вкрасти" результати тих виборів у разі як їхній результат буде не до вподоби нинішнім українським властям. За цих умов різниця між позиціями обох провідних кандидатів на виборах є більш ніж разючою. Часопис веде далі

Віктор Ющенко, провідник опозиційної коаліці Наші Україна, який нині послуговується сильним гримом аби дещо приховати наслідки нещодавньої хвороби, пропонує ширші зв"язки із Заходом і шлях до евентуального членства у Європейському Союзі та НАТО.
Натомість Віктор Янукович, обраний офіційними київськими властями як спадкоємець нинішнього президента Кучми обіцяє зробити російську мову другою офіційною і запровадити подвійне громадянство, просуваючись політично ближче до Москви. У той таки час навіть передвиборчий штаб пана Януковича визнає, що він має дві судимості за насильницькі злочини.

Дейлі Телеґраф додає, що у розвинутих країнах заходу подібні факти біографії поставили б жирного хреста на політичному майбутньому будь якого політика, проте у колишньому Радянському Союзі подібні речі викликають значно менше резонансу. Часопис наводить слова 56-ти річної киянки Людмили Бугаєнко, яка погоджується, що пан Янукович був чимось на зразок хулігана, але натомість він виплачує пенсії. На додаток Росія уважно стежить за розвитком передвиборчо ситуації в Україні. Дейлі Телеґраф пише

Деякі українські виборці таки бажають просуватися ближче до Росії, але значно більша кількість українців, як видно, має вже досить про-московської політики впродовж останнього десятирічча корупції та скандалів. 31-річний київський бармен Саша каже, що нинішні українські вибори постають як вибір між моральним та кримінальним майбутнім. Тут не йдеться про НАТО чи Європейський Союз, тут йдеться про самих українців.

Української передвиборчої тематики торкається і матеріал у сьогоднішньому числі часопису Ґардіан. Стаття зветься "Візит Путіна до Києва навмисне сплановано аби вплинути на вибори в Україні". Ґардіан пише

Російський президент розпочав відвідини Києва з телевізійного інтерв"ю у якому він пообіцяв прихильне ставлення до українців, що на думку оглядачів, може допомогти у просуванні перемоги про-московського кандидата на українських президентських виборах. Кремль офіційно заявляє, що візит Путіна до Києва лише є відвідинами урочистостей на відзнаку визволення Києва від нацистів, але цей візит без сумніву додасться до напруження, що оточує українські вибори.

Ґардіан пише, що президент Росії кількаразово зустрічався з про-владним кандидатом на президентських виборах паном Януковичем , висловлювавши йому свою підтримку. Часопис додає, наводячи слова опозиційного кандидата Віктора Ющенка, який каже, що візит російського керівника в Україну припадає на незручний час. У свою чергу Ґардіан з посиланням на представників Орґанізації з Безпеки та Співробітництва у Європі, повідомляє, що передвиборча кампанія в Україні позначились упередженим використанням засобів масової інформації на користь пана Януковича.

До цього матеріала про Україну у Ґардіан додається аналітична стаття оглядача часопису Саймона Тисдала, що зветься "Колишні радянські держави й надалі перебувають у тіні Росії". Зокрема це стосується бажання Кремля бачити про-московського кандидата Віктора Януковича переможцем на українських виборах, Ґардіан висуває такі арґументи Москви.

Україна є стратегічною частиною того, що у Кремлі називають "близький закордон". Російський флот і надалі базується на українській території у Криму, відтак Москва вбачає в Україні важливу деталь її оборонної стратегії. Торгівля та нафта є іншим моментом, що привертає пильну увагу Москви до виборів в Україні. Також Кремль без сумніву буде прикро вражений вступом України до НАТО та Європейського Союзу.

Ґардіан додає, що опозиційний кандидат Віктор Ющенко власне так і визначив європейську перспективу розвитку Україну. Він зазначив, що українці завжди вважали себе європейцями, а не сусідами Європи. А ниішні українські власті на чолі з президентом Кучмою та кандидатом у президенти Віктором Януковичем виступають за кроки у напрямку Європи лише з огляду на інтереси саме Росії. На додаток вони виступають за міцний контроль радянського зразка за засобами інформації та державно-олігархічною бізнесовою структурою. Часопис завершує

Попри критику з боку європейських структур передвиборчої кампанії в Україні, Сполучені Штати, задоволені надсилом українського війська до Іраку, висловлюють лише обмежену реакцію. Водночас посольство США у Києві повідомилор, що виділяє 13 мільйонів доларів на забезпечення вільних та прозорих виборів в Україні.

 
 
Читайте також
 
 
Перешліть цю сторінку другові Версія для друку
 
  RSS News Feeds
 
BBC Copyright Logo ^^ На початок сторінки
 
  Головна сторінка| Україна| Бізнес | Світ| Культура i cуспільство| Преса|Докладно| Фотогалереї| Learning English| Погода|Форум
 
  BBC News >> | BBC Sport >> | BBC Weather >> | BBC World Service >> | BBC Languages >>
 
 Технічна допомога|Зв’язок з нами |Про нас|Новини е-поштою|Права та застереження