http://www.bbc.com/ukrainian/

понеділок, 28 липня 2008 p., 10:36 GMT 12:36 за Києвом

Олесь Коношевич
Бі-Бі-Сі, Київ

Преса про повені та візит Варфоломія

«Уціліти у великій воді», «Західну Україну рятуватимуть до останнього», «Природа виписала жарознижувальне», - це деякі заголовки української преси, яка пише про повені в західних регіонах України.

«Західна Україна іде під воду»

«Коммерсант-Україна» наводить слова прем’єра Юлії Тимошенко, яка сказала, що кошти для ліквідації наслідків стихійного лиха будуть виділені з резервного фонду держбюджету. Водночас в Кабміні визнають, як твердить часопис, що нині у цьому фонді необхідних коштів немає.

За словами першого віце-прем’єра Олександра Турчинова, там є близько 280 мільйонів гривень, але їх мало навіть для ліквідації наслідків повені лише в одній Івано-Франківській області.

Президент Ющенко зажадав внесення радикальних змін до держбюджету, закликавши працювати на випередження. У глави уряду свій план, пише часопис, а саме скликати позачергову сесію ВР, аби вирішити питання щодо перерозподілу коштів, які виділяються на соціально-економічний розвиток регіонів.

Про візит Варфоломія

«Газета по киевски» робить висновок, що під час візиту Вселенського патріарха Варфоломія не вдалося об’єднати православних на святкуванні 1020 річниці Хрещення Київської Русі. Водночас поштовх був зроблений – вважає газета.

Голова Національного шевченківського комітету, письменник Роман Лубківський вважає, що візит став важливою подією не лише для православних і не тільки для всіх віруючих. На його думку, процес духовного об’єднання обов’язково торкнеться всіх представників українства.

Голова Товариства Просвіта Павло Мовчан вважає, що емоції навколо візиту патріарха дещо перебільшені. Разом з тим, пан Мовача каже, що брав участь у переговорних процесах щодо візиту Вселенського патріарха і вважає, що Патріарх Варфоломій схиляється до визнання УПЦ Київського патріархату.

Сегодня: На Софії заспівали 20 нових “голосів”

"Сегодня" повідомляє, що тут встановлено 20 нових дзвонів з бронзи. Найменший важить всього 4 кілограми. Їх підібрали так, аби був чудовий передзвін. З минулих часів не збереглося графічних даних, які б розповідали, якими були дзвони раніше, і тому вирішили їх зробити максимально нейтральними, кажуть в керівництві заповідника Софія Київська.

У тридцяті роки минулого століття старі дзвони почали знищувати. Так, з дзвіниці скинули грандіозний 13 тонний дзвін, названий Рафаїлом на честь митрополита Рафаїла Заборовського. З радянських часів залишився лише один дзвін-Мазепенський. Собор “мовчав” 80 років. І віднині знову “заспіває”, пише газета. Але лише на великі свята, аби звукова вібрація не зашкодила унікальну стародавню мозаїку Софії.

«Постій, гастрономе»

«Газета 24», розповідаючи про проблеми столиці, зауважує, що дійсно Київ став європейською столицею із сяючими вітринами, але кияни, у світлі цієї стаханівської метаморфози, відчули себе скоріше не європейцями, а «узбеками, у яких від кишлака до найближчого лобаза півтора дні потрібно добиратися».

За останні 10 років, каже часопис, у центрі столиці один за одним закрилися майже всі гастрономи, хлібні, молочні магазини, взуттєві майстерні. На їх місці з’явилися дорогі бутіки годинників, одягу, сигар, велика кількість ресторанів, салонів краси і гральні заклади. Ресторани і казино, відкриті на “хлібному” місці, процвітають, але кияни скаржаться, що життя в центрі стало некомфортним, адже важко купити елементарні харчі.