http://www.bbc.com/ukrainian/

середа, 18 листопада 2009 p., 07:32 GMT 10:32 за Києвом

Марта Шокало
Бі-Бі-Сі, Київ

Преса у середу: футбол найважливіший

“Догратися до ПАР” – перша шпальта “Газети по-киевски” присвячена вирішальному матчу Україна-Греція, який сьогодні відбудеться у Донецьку на “Донбас-Арені”.

Переможець гри потрапить на чемпіонат світу у Південній Африці 2010.

“Є матчі, які залишаються в історії команди незалежно від їхнього результату. Те, що сьогодні відбуватиметься на Донбас-Арені – поєдинок саме такого гатунку”, - пише газета.

Для України – це своєрідний фінал чемпіонату світу. Тому попри неяскравий стиль гри української та грецької збірних бій гарантований, вважає видання.

Газета також повідомляє, що фаворитом сьогоднішнього матчу букмекери вважають збірну України. Вона також подає коментар колишнього тренера української збірної Йожефа Сабо, який припускає, що матч може закінчитися серією пенальті.

Донецький сайт “Острів” пише, що попри велику увагу до сьогоднішнього матчу він може пройти при напівпорожньому стадіоні. Люди не поспішають купувати квитки, які коштують від 200 до 8000 тисяч гривень. На сайті є фото кас стадіону, де біля віконець стоять одна-дві людини замість довгих черг.

Як відомо, Ринат Ахметов пропонував Федерації футболу викупити усі квитки за пільговими цінами, аби потім продати їх за звичайними цінами. Але Федерація не погодилася. Єдине, що зробив Ахметов, встановив 50% знижки для власників абонементів Донбас-Арени.

“Газета по-українськи” стала свідком незвичного явища у Донецьку - там перекупники продають квитки на матч удвічі дешевше, ніж вони коштують у касах. Газета також зауважує, що квитки на мачт Греція-Україна в Афінах квитки коштували від 10 до 30 євро.

Знову за відставку

“Старі пісні про головне” – під таким заголовком газета “День” вміщує статтю про можливу відставку уряду Тимошенко, яку готує опозиційна Партія регіонів. “Опозиція вкотре відправляє Тимошенко у відставку”, – газета нагадує про те, що попередні спроби регіоналів були невдалими.

Бо зазвичай за відставку Тимошенко голосує одна фракція Партії Регіонів. Газета припускає що цього разу регіонали почали цей процес, аби вкотре привернути увагу до своєї передвиборчої “фішки” – підвищення соцстандартів. Уряд як відомо не виконує цього закону, посилаючись на брак коштів.

Солодка фармацевтика

Про “бізнесменів, які сидять на таблетках” пише газета “Дело”. Вона підрахувала, що за перші шість місяців 2009 року обсяг українського фармацевтичного ринку склав 12 мільярдів гривень. Левова частка цієї суми – 8 мільярдів – припадає на десять компаній лідерів ринку, які є фактично монополістами.

Газета пише, що власниками більшості із них є офшорні компанії або непублічні бізнесмени. Деякі з них пов’язують із депутатами Верховної Ради. У другому півріччі фармацевти взагалі мають озолотитися, пише “Дело”. Через паніку довкола грипу українці за кілька днів розкупили річний запас противірусних препаратів.

Ізраїль проти Ратушняка

“Комерсант” пише, що МЗС Ізраїлю засудив те, що в президенти України балотується мер Ужгорода Сергій Ратушняк, відомий своїми “грубими расиськими висловлюваннями”. У заяві МЗС Ізраїлю сказано, що висунення цієї людии “несумісне із заявами керівництва України про боротьбу з антисемітизмом”.

“Комерсант” подає реакцію самого пана Ратушняка, який звинувачує Ізраїль у втручанні у внутрішні справи України. Він сказав, що в разі якщо стане прзидентом, розірве дипломатичні відносини з тією країною.

Полтавський хрест

Сайт “Новини Полтавщини” повідомляє, що полтавець, ветеран війни та праці Юрій Подворчан-Нетудихата звернувся з вимогою до Полтавського міськвиконкому дати дозвіл на встановлення у центрі міста дерев’яного п’ятиметрового хреста.

Установити його чоловік хоче до 28 листопада – Дня Всеукраїнського вшанування жертв Голодомору.

«Досі у моєму рідному місті, єдиному обласному центрі України, пам'ять жертв Голодомору не вшанована. Хрест буде виготовлений і встановлений за мою пенсію», - пише ветеран у своєму зверненні. Відповіді полтавської влади поки що немає.