Гучна музика на айподі - загроза для слуху

Айпод

Європейська комісія закликає визначити максимальну гучність, допустиму на МП3 плеєрах, аби захистити слух поціновувачів музики.

Єврокомісія хоче, аби всі МП3 плеєри, які продаються в ЄС, включно з айподами, мали однакове обмеження гучності.

Такому рішенню передувало застереження, що близько 10 мільйонам людей в ЄС загрожує втрата слуху через тривале слухання гучної музики.

Згідно з програмою Бі-Бі-Сі, експерти ЄС хочуть, аби на всіх плеєрах автоматично було встановлено максимальну позначку гучності 85 децибелів.

Користувачі зможуть змінити налаштування і встановити максимальну гучність 100 децибелів.

У січні почнуться консультації всіх органів ЄС зі стандартизації, які триватимуть 2 місяці, й остаточне рішення очікується навесні.

Деякі плеєри під час перевірки досягали максимальної гучності звуку на рівні 120 децибелів, що рівнозначно звуку під час зльоту реактивного літака і на плеєрах зараз немає автоматичного обмеження гучності, хоча виробники змушені в інструкції попереджати про потенційний ризик для слуху.

Сучасні індивідуальні плеєри вважаються більш небезпечними, ніж традиційні стаціонарні плеєри, аби програвачі компакт-дисків, бо їх слухають у транспорті.

Доктор Робін Йо, консультант з аудіології, сказав: «Дільничні лікарі направляють до мене все більше молодих людей з втратою слуху внаслідок слухання гучної музики.»

Базований у Брюсселі орган, який представляє індустрію, DigitalEurope, погоджується, що безпеку треба покращувати.

Але, як каже речник, «рішення має полягати в балансі між безпекою й задоволенням споживачів.»