Морські водорості - проти ожиріння

Морські водорості
Image caption Морські водорості

Морські водорості можуть дати відповідь на проблему ожиріння, згідно з результатами дослідження, проведеному в Університеті Ньюкасла.

Вчені виявили, що альгинат - волокно, знайдене в морських водоростях - зменшує поглинання жиру більш ніж на 75%. Це поки що найкращий результат у боротьбі з ожирінням.

"Морський" хліб

Тепер ці волокна додаються до хлібу у намаганні розробити продукти, які допомагають схуднути.

Клінічні випробування зараз покликані з'ясувати, наскільки ефективно він буде сприйматися в нормальному харчуванні.

Д-р Іан Браунлі, який був одним з керівників групи дослідників, сказав: "Це дослідження показує, що якщо ми можемо додати натуральні волокна до продуктів, які зазвичай їдять щоденно, таких як хліб, печиво, йогурти, до трьох чвертей жирів, що містяться в їжі, можуть просто пройти через тіло.

"Ми вже додали альгинат до хліба і первинні смакові тести були дуже обнадійливими".

"Реальні рішення"

Науковці використовували "штучний кишечник" для перевірки ефективності 60 різних натуральних волокон шляхом вимірювання ступеня, в якій вони впливають на перетравлення жиру.

"Це дуже цікаво, але ми можемо почати рекомендувати це лише, якщо вчені зможуть забезпечити надійний доказ, заснований на суворих випробуваннях", - сказав Девід Хеслам з Національного Форуму з проблем ожиріння.

Результати були представлені на весняній зустрічі Американського хімічного товариства в Сан-Франциско.

"Є безліч заяв про чудодійні ліків для втрати ваги, але лише в кількох випадках вони пропонують будь-які наукові докази на підтримку цього", - сказав доктор Браунлі.

"Ожиріння є постійно зростаюча проблема, і багатьом людям важко дотримуватися дієти і фізичних вправ, щоб втратити вагу.

"Ці дані свідчать, що альгинат може запропонувати досить реальні рішення в боротьбі з ожирінням".

Альгинат вже використовуються в невеликих кількостях в харчових продуктах як стабілізатор.

Д-р Девід Хеслам, голова Національного форуму з проблем ожиріння, сказав: "Деякі продукти продаються у вигляді медичних преператів за величезні кошти, але вони просто не працюють.