Британські дизайнери пропонують лікарням

Ліжковий модуль.
Image caption Ліжковий модуль має вигнуту стелю.

Британська програма «Дизайн для гідності пацієнтів» поєднала зусилля семи провідних дизайнерських груп та виробників, щоб вирішити проблеми інтимності та гідності для пацієнтів.

Один з дизайнерів – провідний фахівець в галузі моди Бен де Лісі. Він більше відомий створеними вечірніми сукнями для зірок, але зараз також спробував додати привабливості лікарняним халатам.

Він сказав: «Це стосується усіх нас – ми усі були в лікарнях і в тій жахливій ситуації, коли халат на закриває повністю заду.»

«Йдеться про самопочуття, а не лише про красу. Я хотів щось змінити."

Разом з інтересами пацієнта пан де Лісі намагався враховувати і потреби лікарів та медсестер, щоб вони могли виконувати свою роботу.

Він сказав: «Так само як сукня для актриси на червоному килимі, халат має своє призначення. Ідея спільна: цей одяг повинен бути зручний, вільний і вічний.»

Image caption Туалет, умивальник і душ поєднані в одній кабіні.

Халат має вигляд довгої сорочки. Замість зав’язок ззаду, які були у старому халаті, новий передбачає пластикові застібки з обох боків. В боки можна додавати вставки, щоб пристосовувати халат до різних розмірів пацієнтів.

Пропозиції дизайнерів.

• Ліжковий модуль – який можна встановити за лічені години. Він має вигнуту стелю, щоб вбирати звук і сусіди не будуть чути приватних розмов. Пацієнт може розкривати і закривати штори натиском кнопки.

• Туалетна капсула – туалет, умивальник і душ поєднані в одній кабіні, яку можна під єднати до існуючих водогонів за день-два.

• Розкладне крісло – нове поєднання крісла на колесах і м’якого крісла, в якому спинка відкидається до кута 110 градусів.