'Татусі можуть допомогти дітям не курити'

Згідно з новим дослідженням, юнаки, які обговорюють важливі для них питання зі своїми татусями, є менш схильними до того, що почати палити в ранні роки.

Як часто татусі говорять з ними про важливі речі є важливим фактором для того, щоб вони не захотіли спробувати закурити.

У дослідженні Джеймса Уайта з університету Кардіффа взяли участь 3,500 юнаків віком від 11 до 15 років.

Він сказав, що татусів треба заохочувати частіше розмовляти зі своїми дітьми.

Результати дослідження пан Уайт запропонує пізніше цього року на щорічній конференції Асоціації психологів Британії.

Підлітків запитували, як часто вони розмовляли на важливі для них теми зі своїми татусями. Відповіді вони повинні були давати за шкалою від "дуже рідко" до "щодня".

Теми розмов залежали від самих дітей. В опитуванні брали участь лише ті діти, які на момент початку дослідження жодного разу не курили.

Через три роки відповіді підлітків, які так і не пробували курити, порівняли з відповідями тих, хто казав, що в певний період курив.

Пан Уайт сказав, що батьки, і особливо татусі мали великий вплив на вибір підлітка, курити чи ні. Він додав, що під час дослідження також намагались простежити роль матері у процесі куріння, хоча й вона не була настільки впливовою у цьому питанні, але загалом розмови з матір'ю мали позитивний вплив у всіх аспектах життя дитини.

Окрім куріння, підлітків також запитували, як часто вони сварились з батьками та як часто вони їли разом.

Як встановило дослідження, ці речі не мали суттєвого впливу.