Facebook хоче 'рулити' Інтернетом

Фейсбук

Соціальна мережа Фейсбук (Facebook) продемонструвала своє бажання перебрати лідерство в Інтернеті від компанії Гугл (Google), в той час як Інтернет переорієнтовується на спілкування, а не лише пошук інформації.

Найбільша соціальна мережа світу на девелоперській конференції F8 запустила низку нових продуктів, які мають допомогти їй досягнути тієї мети. Ці нові продукти й функції дозволять користувачам залишатися в контакті з друзями під час мандрівок Інтернетом.

"Ми працюємо в напрямку створення Інтернету, де соціальні контакти є основною метою", - сказав засновник Фейсбука Марк Цукерберг.

"Якщо ви озирнетеся назад на кілька років, та й навіть сьогодні, Інтернет не особливо дає можливість використовувати друзів. Але цього стає більше й більше". Він сказав Бі-Бі-Сі під час прес-конференції, що "Інтернет на стадії повороту", і майбутнє - за тими, хто дозволить користувачу бути в контакті й слухати порад друзів під час навігації Інтернетом.

Пан Цукербергер продемонстрував нові програми, які дозволять користувачу і його чи її друзям бути в центрі Інтернету. Користувач зможе висловлювати своє схвалення певних сайтів, новин, фото чи іншої інформації за допомогою кнопки Like, тобто "Подобається", і це зможуть бачити друзі. Але така функція працюватиме лише для тих, хто залогований у Фейсбук.

Ом Малік, засновник і редактор блогу про технології GigaOM.com, сказав Бі-Бі-Сі, що битву між Гуглом та Фейсбуком зараз "видно і сліпому". Проте він застеріг, що один сайт у серці Інтернета - це загроза приватності користувачів.