Третина українців - гіпертоніки?

Майже третина населення України - гіпертоніки. Такого висновку дійшли медики на підставі аналізу даних за минулі 10 років.

Image caption Від підвищеного тиску допомагає фізична активність

Медики твердять, що за минуле десятиліття кількість хворих на гіпертонію невпинно зростала.

В Україні щонайменше 12 мільйонів гіпертоніків. І за словами фахівців, це не остаточна цифра: насправді людей із підвищеним тиском більше, просто вони про це не знають, бо не міряють.

Вчені вважають основними причинами підвищеного тиску низьку фізичну активність, надлишкову вагу, неправильний спосіб харчування, паління, стреси та вживання алкоголю.

Аналіз результатів виконання десятирічної державної програми, яка була спрямована на лікування підвищеного артеріального тиску, засвідчив, що кількість хворих на гіпертонію зросла вдвічі, каже директор Інституту кардіології Володимир Коваленко.

Володимир Коваленко: «За останні десять років поширення артеріальної гіпертензії збільшилась майже вдвічі. Це пов’язано з тим, що ми почали активно проводити виявлення артеріальної гіпертензії. Зокрема, дослідження, які були проведені і в Україні, і в інших державах, свідчать про те, що на артеріальну гіпертензію страждають 30%-40% населення. А серед старших вікових категорій підвищений артеріальний тиск зустрічається у 70%-80%».

Здоровий спосіб життя

Суттєве поширення артеріальної гіпертензії діагностують в українців після тридцяти років. У цьому віці лікарі рекомендують почати регулярно контролювати артеріальний тиск.

Image caption 30 хвилин спорту щодня - рецепт здоров'я

А для попередження гіпертонії лікарі радять займатися спортом не менше тридцяти хвилин на день, а також активно споживати фрукти та овочі.

Чи знають рівень свого тиску кияни, і що їм відомо про профілактику гіпертонії?

«У мене підвищений тиск, але я вмію лікувати гіпертонію травами. Запарюю валер’яну і п’ю – мені це допомагає», - ділиться своїм рецептом від гіпертонії жінка років тридцяти.

Більшість опитаних киян говорять, що борються з проблемами тиску прогулянками на свіжому повітрі і спортом.

«Я міряю тиск раз на місяць. Як правило, у мене 120 на 70. Я стараюсь гуляти у сосновому лісі, дихати свіжим повітрям. Після таких прогулянок я набагато краще себе почуваю», - розповідає двадцятирічний Петро.