У Пакистані заборонили Фейсбук та YouTube

Власті Пакистану заблокували популярний вебсайт обміну відео – YouTube. Заборона була оголошена після попереднього блокування іншого соціального вебсайту Фейсбук за подібним звинуваченням, що вони містять матеріали, які можуть бути образливими для мусульман.

Image caption У Пакистані протестували проти вебсайту Фейсбук

Пакистанський суд у середу ухвалив закрити доступ до Фейсбуку через те, що там була розміщена добірка карикатур на пророка Мухамеда. Речник вебсайту повідомив, що згадані карикатури не порушують правил користування сайтом.

Кореспонденти зауважують, що наразі незрозуміло на скільки ефективною може бути заборона вебсайтів у мережі Інтернету. Керівництво Фейсбуку визнало, що користувачі можуть розміщувати на своїх сторінках матеріали, які можуть визнаватися у певних країнах як нелегальні.

В Україні вебсайт став особливо відомим після спроби адміністрації президента Януковича заборонити поширення відеоматеріалів про падіння вінка на голову панові Януковичу під час вшанування меморіалу Невідомому солдату у Києві минулого понеділка.

Кількість переглядів основного відеоролика про падіння вінка на Януковича перескочила позначку в 1 млн. Як повідомляє спеціалізований інтернет-блог Ukrainian-Watcher, разом з іншими роликами про цю ж подію, загальна кількість переглядів вже перевищила 1,8 мільйонів – і це за півтори доби.